gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CineDordt Oscargala viert eerste lustrum

Voor de vijfde keer organiseert Rotaryclub Johan de Witt Ter Merwe het CineDordt Oscargala. Natuurlijk compleet met rode loper.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op 4 maart worden in Los Angeles de Oscars uitgereikt, maar de Rotaryclub is hen altijd voor. Weliswaar niet met een Oscar voor een film, maar wel voor het meest glamoreus geklede koppel. De opbrengst van de avond gaat naar een of meer goede doelen.

Welke film er dit jaar wordt gedraaid is nog een verrassing, de goede doelen van dit jaar niet. Het zijn er twee. Het eerste is de Stichting voor Sara, die onderzoek financiert naar de spierziekte MDC1A. Een tweede bedrag is dit jaar bestemd voor een project dat workshops ‘gezond koken’ wil organiseren voor schoolgaande moeders.

De genomineerde films voor deze avond zijn: Call me by your name, Darkest Hour, Dunkirk, Get Out, Lady Bird, Phantom Thread, The Shape of Water en Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.

In voorgaande jaren zijn de opbrengsten gegaan naar Leergeld Drechtsteden (2014), Zienderogen (2015), High Five Foundation (2016) en Inloophuis Helianthus (2107).

Het gala vindt plaats op zaterdag 17 februari in bioscoop The Movies.

Lees ook

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.