gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CineDordt Oscargala viert eerste lustrum

Voor de vijfde keer organiseert Rotaryclub Johan de Witt Ter Merwe het CineDordt Oscargala. Natuurlijk compleet met rode loper.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op 4 maart worden in Los Angeles de Oscars uitgereikt, maar de Rotaryclub is hen altijd voor. Weliswaar niet met een Oscar voor een film, maar wel voor het meest glamoreus geklede koppel. De opbrengst van de avond gaat naar een of meer goede doelen.

Welke film er dit jaar wordt gedraaid is nog een verrassing, de goede doelen van dit jaar niet. Het zijn er twee. Het eerste is de Stichting voor Sara, die onderzoek financiert naar de spierziekte MDC1A. Een tweede bedrag is dit jaar bestemd voor een project dat workshops ‘gezond koken’ wil organiseren voor schoolgaande moeders.

De genomineerde films voor deze avond zijn: Call me by your name, Darkest Hour, Dunkirk, Get Out, Lady Bird, Phantom Thread, The Shape of Water en Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.

In voorgaande jaren zijn de opbrengsten gegaan naar Leergeld Drechtsteden (2014), Zienderogen (2015), High Five Foundation (2016) en Inloophuis Helianthus (2107).

Het gala vindt plaats op zaterdag 17 februari in bioscoop The Movies.

Lees ook

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.