gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CineDordt Oscargala viert eerste lustrum

Voor de vijfde keer organiseert Rotaryclub Johan de Witt Ter Merwe het CineDordt Oscargala. Natuurlijk compleet met rode loper.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op 4 maart worden in Los Angeles de Oscars uitgereikt, maar de Rotaryclub is hen altijd voor. Weliswaar niet met een Oscar voor een film, maar wel voor het meest glamoreus geklede koppel. De opbrengst van de avond gaat naar een of meer goede doelen.

Welke film er dit jaar wordt gedraaid is nog een verrassing, de goede doelen van dit jaar niet. Het zijn er twee. Het eerste is de Stichting voor Sara, die onderzoek financiert naar de spierziekte MDC1A. Een tweede bedrag is dit jaar bestemd voor een project dat workshops ‘gezond koken’ wil organiseren voor schoolgaande moeders.

De genomineerde films voor deze avond zijn: Call me by your name, Darkest Hour, Dunkirk, Get Out, Lady Bird, Phantom Thread, The Shape of Water en Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.

In voorgaande jaren zijn de opbrengsten gegaan naar Leergeld Drechtsteden (2014), Zienderogen (2015), High Five Foundation (2016) en Inloophuis Helianthus (2107).

Het gala vindt plaats op zaterdag 17 februari in bioscoop The Movies.

Lees ook

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.