gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CineDordt Oscargala viert eerste lustrum

Voor de vijfde keer organiseert Rotaryclub Johan de Witt Ter Merwe het CineDordt Oscargala. Natuurlijk compleet met rode loper.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op 4 maart worden in Los Angeles de Oscars uitgereikt, maar de Rotaryclub is hen altijd voor. Weliswaar niet met een Oscar voor een film, maar wel voor het meest glamoreus geklede koppel. De opbrengst van de avond gaat naar een of meer goede doelen.

Welke film er dit jaar wordt gedraaid is nog een verrassing, de goede doelen van dit jaar niet. Het zijn er twee. Het eerste is de Stichting voor Sara, die onderzoek financiert naar de spierziekte MDC1A. Een tweede bedrag is dit jaar bestemd voor een project dat workshops ‘gezond koken’ wil organiseren voor schoolgaande moeders.

De genomineerde films voor deze avond zijn: Call me by your name, Darkest Hour, Dunkirk, Get Out, Lady Bird, Phantom Thread, The Shape of Water en Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.

In voorgaande jaren zijn de opbrengsten gegaan naar Leergeld Drechtsteden (2014), Zienderogen (2015), High Five Foundation (2016) en Inloophuis Helianthus (2107).

Het gala vindt plaats op zaterdag 17 februari in bioscoop The Movies.

Lees ook

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.