Dordrecht, Netherlands

CITO-toets is eigenlijk overbodig geworden

Veel leerlingen van basisscholen hebben deze week weer moeten zwoegen voor de CITI-toets. Was deze vroeger belangrijk voor de vervolgopleiding, tegenwoordig is dat niet meer zo.
Leo Roubos | 19 april 2018 17:29 | Aangepast op 19 april 2018 17:29
Vroeger was de CITO0-toets belangrijk voor het kiezen van een vervolgopleiding. Tegenwoordig is het advies van de leerkracht leidend. Zij kennen de leerlingen en weten wat ze kunnen. Eigenlijk is de toets daarom een beetje overbodig geworden.

Dit stelt ook leerkracht Petra te Lintelo van het Mozaïek aan de Nassauweg. Al stelt ze wel dat de CITO-toets tegenwoordig vaak gebruikt wordt door de Onderwijsinspectie om te zien of het onderwijsniveau nog op orde is.&t=73s

Lees ook

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagavond weer het nieuws van de afgelopen weken doorgeno...

Helikopter met enorme hoepel vliegt boven de streek en dit is de reden

Het zal deze zaterdag ongetwijfeld een bijzonder gezicht zijn. Een helikopter met een enorme hoepel ...

Geparkeerde auto verwoest door brand na explosie

Een geparkeerde auto in Zwijndrecht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het ...

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek a...