Dordrecht, Netherlands

CITO-toets is eigenlijk overbodig geworden

Veel leerlingen van basisscholen hebben deze week weer moeten zwoegen voor de CITI-toets. Was deze vroeger belangrijk voor de vervolgopleiding, tegenwoordig is dat niet meer zo.
Leo Roubos | 19 april 2018 17:29 | Aangepast op 19 april 2018 17:29
Vroeger was de CITO0-toets belangrijk voor het kiezen van een vervolgopleiding. Tegenwoordig is het advies van de leerkracht leidend. Zij kennen de leerlingen en weten wat ze kunnen. Eigenlijk is de toets daarom een beetje overbodig geworden.

Dit stelt ook leerkracht Petra te Lintelo van het Mozaïek aan de Nassauweg. Al stelt ze wel dat de CITO-toets tegenwoordig vaak gebruikt wordt door de Onderwijsinspectie om te zien of het onderwijsniveau nog op orde is.&t=73s

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...