Dordrecht, Netherlands

CITO-toets is eigenlijk overbodig geworden

Veel leerlingen van basisscholen hebben deze week weer moeten zwoegen voor de CITI-toets. Was deze vroeger belangrijk voor de vervolgopleiding, tegenwoordig is dat niet meer zo.
Leo Roubos | 19 april 2018 17:29 | Aangepast op 19 april 2018 17:29
Vroeger was de CITO0-toets belangrijk voor het kiezen van een vervolgopleiding. Tegenwoordig is het advies van de leerkracht leidend. Zij kennen de leerlingen en weten wat ze kunnen. Eigenlijk is de toets daarom een beetje overbodig geworden.

Dit stelt ook leerkracht Petra te Lintelo van het Mozaïek aan de Nassauweg. Al stelt ze wel dat de CITO-toets tegenwoordig vaak gebruikt wordt door de Onderwijsinspectie om te zien of het onderwijsniveau nog op orde is.&t=73s

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...