Dordrecht, Netherlands

City Swim Dordrecht kan één miljoen opbrengst halen

Ruim driehonderd mensen doen op zaterdag 31 augustus mee aan de City Swim Dordrecht. Met het zwemevent halen 350 deelnemers geld op voor onderzoek om kanker te bestrijden.
Jordy Nijenhuis | 22 augustus 2019 14:17 | Aangepast op 22 augustus 2019 14:17
Zo ook horecaondernemer Dennis van Buuren, die afgelopen jaar zelf ziek is geweest. "Het leek me heel tof om, als een soort ultieme overwinning, te gaan zwemmen." Een groot deel van zijn werknemers doet mee: "We zwemmen anderhalve kilometer met een team van negen personen. We gaan ervoor."

"Dat we daadwerkelijk geld ophalen voor het onderzoek is het allerbelangrijkste. Mensen kunnen het heel dapper en stoer vinden dat ik mee doe en dat er nog veel meer mensen zijn die mee doen, maar het gaat er uiteindelijk om dat er zoveel mogelijk geld opgehaald wordt."

Het is het vijfde jaar op rij dat het de Dordtse City Swim wordt georganiseerd. Vorig jaar is 225.000 euro opgehaald. "We lopen nu alweer bijna gelijk met vorig jaar", vertelt organisator Pieter van 't Zelfde. Tot een paar weken na de Swim kan nog geld gedoneerd worden.

Eén miljoen

De organisator vindt het prachtig dat dit evenement een blijvertje is. "Als we dit jaar de target halen, hebben we in vijf jaar meer dan een miljoen euro bij elkaar gezwommen voor het onderzoek in de Drechtsteden." Dat geld gaat allemaal naar het onderzoek: "In de hoop dat het uiteindelijk een ziekte wordt waar je niet aan hoeft te overlijden."

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...