Dordrecht, Netherlands

Claudio Braga: “Al lang op zoek naar een thuisoverwinning”

RTV Dordrecht sprak na de gewonnen wedstrijd tegen Roda JC met trainer Claudio Braga over de wedstrijd.
Robert van Loon | 16 maart 2019 14:34 | Aangepast op 16 maart 2019 14:34
Hoe ging het?

Ja, wij hadden wel een moeilijke wedstrijd verwacht. Vandaar ook dat we een ander idee van spelen hadden, we goed getraind hebben en de jongens hebben dat vandaag gewoon prima uitgevoerd.


En het pakt goed uit, we spelen in de omschakeling. De jongens die we gevaarlijk wilden laten zijn, zijn gevaarlijk. De jongens van de controle hebben het goed gedaan en achterin hebben de centrale verdedigers het samen met Bryann, Stankov en Brandon heel goed gedaan.


Een andere manier van spelen, welke was dat dan?

Normaal doen we thuis wel wat eerder druk geven, wat sneller pressen en dat pressen kwam nu meer vanuit het middenveld. Dus iets meer terug maar wel compacter bij elkaar.


Wat was uw moment van de wedstrijd?

De twee goals, de 2-1 en de 3-1. Dat gaf ons vertrouwen en lucht. Heel eerlijk, we waren al heel lang op zoek naar een thuisoverwinning. Dat wilden we de supporters graag geven en hebben we nu kunnen doen.


Bent u tevreden?

ja, vandaag ben ik wel redelijk tevreden omdat ik vind dat het team taakbewust heeft gespeeld. Wij willen heel veel vrijheid hebben maar wat we gevraagd hebben van de jongens hebben ze uitgevoerd dus ik ben tevreden.


In de column van de supportersvereniging werd geschreven dat de afgelopen 29 wedstrijden een voorbereiding was op de 4e periode. Was deze wedstrijd de generale repetitie?
Dat is een heel goede vraag, het is ook leuk dat dat leeft. Weet je, als topsporter wil je alles winnen en dat willen wij ook. Alleen wij moeten een balans creëren tussen het bouwen naar volgend jaar. Daar zit zoveel omheen wat de club stabieler moet maken en uiteindelijk is dat het allerbelangrijkste maar we gaan het zien, volgende week is er weer een wedstrijd.

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...