Dordrecht, Netherlands

Claudio Braga: “Al lang op zoek naar een thuisoverwinning”

RTV Dordrecht sprak na de gewonnen wedstrijd tegen Roda JC met trainer Claudio Braga over de wedstrijd.
Robert van Loon | 16 maart 2019 14:34 | Aangepast op 16 maart 2019 14:34
Hoe ging het?

Ja, wij hadden wel een moeilijke wedstrijd verwacht. Vandaar ook dat we een ander idee van spelen hadden, we goed getraind hebben en de jongens hebben dat vandaag gewoon prima uitgevoerd.


En het pakt goed uit, we spelen in de omschakeling. De jongens die we gevaarlijk wilden laten zijn, zijn gevaarlijk. De jongens van de controle hebben het goed gedaan en achterin hebben de centrale verdedigers het samen met Bryann, Stankov en Brandon heel goed gedaan.


Een andere manier van spelen, welke was dat dan?

Normaal doen we thuis wel wat eerder druk geven, wat sneller pressen en dat pressen kwam nu meer vanuit het middenveld. Dus iets meer terug maar wel compacter bij elkaar.


Wat was uw moment van de wedstrijd?

De twee goals, de 2-1 en de 3-1. Dat gaf ons vertrouwen en lucht. Heel eerlijk, we waren al heel lang op zoek naar een thuisoverwinning. Dat wilden we de supporters graag geven en hebben we nu kunnen doen.


Bent u tevreden?

ja, vandaag ben ik wel redelijk tevreden omdat ik vind dat het team taakbewust heeft gespeeld. Wij willen heel veel vrijheid hebben maar wat we gevraagd hebben van de jongens hebben ze uitgevoerd dus ik ben tevreden.


In de column van de supportersvereniging werd geschreven dat de afgelopen 29 wedstrijden een voorbereiding was op de 4e periode. Was deze wedstrijd de generale repetitie?
Dat is een heel goede vraag, het is ook leuk dat dat leeft. Weet je, als topsporter wil je alles winnen en dat willen wij ook. Alleen wij moeten een balans creëren tussen het bouwen naar volgend jaar. Daar zit zoveel omheen wat de club stabieler moet maken en uiteindelijk is dat het allerbelangrijkste maar we gaan het zien, volgende week is er weer een wedstrijd.

Lees ook

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...

Vrijspraak voor rellende mannen tijdens jaarwisseling: onvoldoende bewijs

De rechtbank heeft woensdag zeven verdachten van rellen met oud en nieuw in 's-Gravendeel vrijgespro...