gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coalitie al rond

Oud interim-burgemeester Peter van der Velden wordt aangewezen als informateur en D66 wordt toegevoegd aan de huidige coalitie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Althans, dat wordt gefluisterd De gemeenteraadsverkiezingen vinden pas woensdag plaats, maar de geruchtenmachine draait al op volle toeren. Van der Velden was tijdelijk burgemeester van Dordrecht, na het vertrek van Arno Brok. Het is een gerucht.

Er zouden al langere tijd gesprekken worden gevoerd met D66 en nu zou de deal rond zijn. Dat betekent dat we vijf coalitiepartijen krijgen: BVD, VVD, CDA, ChristenUnie/SGP en D66. In Studio De Witt op Drechtstad FM zei wethouder Piet Sleeking (Beter voor Dordt) al dat D66 zich heeft getoond als constructieve partij.

De geruchten over afspraken met D66 worden nog eens gevoed door het verkiezingsdebat dat afgelopen zaterdag is opgenomen in het Dordrechts Museum. Het debat wordt vanavond vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht.


Lees ook

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.