Dordrecht, Netherlands

Coalitie verliest mogelijk meerderheid

De coalitie lijkt zijn meerderheid te verliezen. Dat blijkt uit de nieuwste prognose voor de zetelverdeling na de gemeenteraadsverkiezingen.
Peter Tromp | 6 maart 2018 10:00 | Aangepast op 6 maart 2018 10:00
De prognose wordt wekelijks bekendgemaakt op TV Dordrecht en Drechtstad FM.Beter voor Dordt, VVD. CDA en ChristenUnie/SGP behalen volgens de meeste recente prognose slechts 19 zetels. dat is er één te weinig voor een meerderheid. "Het is krap, maar ik denk dat we toch op een meerderheid uitkomen", zegt David Schalken. Hij is lijsttrekker van Beter voor Dordt. De partij is ook volgens de prognose met acht zetels nog steeds de grootste.

Stabiel college

Schalken wil na de verkiezingen een stabiel college met maximaal vier partijen: "Met vijf partijen wordt het lastig om je eigen profiel te laten zien." De PVV zou, volgens de prognose uitkomen op vijf zetels en daarmee qua grootte de tweede partij worden. Maar dat betekent niet automatisch deelname aan het college. "Ik wil niet dat we te ver naar links en rechts uitwaaieren", zegt Schalken. Hij ziet D66 eventueel als kandidaat voor coalitiebesprekingen. David Schalken verwacht trouwens dat zijn Beter voor Dordt tussen de tien en dertien zetels gaat pakken.

Twee weken

De gemeenteraadsverkizingen zijn op 21 maart. Dat is over twee weken.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...