Dordrecht, Netherlands

Coalitie verliest mogelijk meerderheid

De coalitie lijkt zijn meerderheid te verliezen. Dat blijkt uit de nieuwste prognose voor de zetelverdeling na de gemeenteraadsverkiezingen.
Peter Tromp | 6 maart 2018 10:00 | Aangepast op 6 maart 2018 10:00
De prognose wordt wekelijks bekendgemaakt op TV Dordrecht en Drechtstad FM.Beter voor Dordt, VVD. CDA en ChristenUnie/SGP behalen volgens de meeste recente prognose slechts 19 zetels. dat is er één te weinig voor een meerderheid. "Het is krap, maar ik denk dat we toch op een meerderheid uitkomen", zegt David Schalken. Hij is lijsttrekker van Beter voor Dordt. De partij is ook volgens de prognose met acht zetels nog steeds de grootste.

Stabiel college

Schalken wil na de verkiezingen een stabiel college met maximaal vier partijen: "Met vijf partijen wordt het lastig om je eigen profiel te laten zien." De PVV zou, volgens de prognose uitkomen op vijf zetels en daarmee qua grootte de tweede partij worden. Maar dat betekent niet automatisch deelname aan het college. "Ik wil niet dat we te ver naar links en rechts uitwaaieren", zegt Schalken. Hij ziet D66 eventueel als kandidaat voor coalitiebesprekingen. David Schalken verwacht trouwens dat zijn Beter voor Dordt tussen de tien en dertien zetels gaat pakken.

Twee weken

De gemeenteraadsverkizingen zijn op 21 maart. Dat is over twee weken.

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Overleven evenementen de bezuinigingen? 'Tien procent is gewoon heel erg veel'

De bezuinigingen waarover de gemeenteraad over twee weken moet besluiten, raakt de evenementensector...

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandelin...

Burgemeester ontvangt petitie Gaza: ‘Sterk geluid’

De burgemeester ontving dinsdag de petitie waarin 2500 burgers de gemeente vragen om zich uit te sp...

Man die ijzerhandel overviel veroordeeld tot 18 maanden celstraf

Een 27-jarige man uit Giessenburg die op klaarlichte dag een oud-ijzerhandel in Hardinxveld-Giessend...

Hitte zorgt voor branden: brandweer twee keer in actie

Onder tropische omstandigheden heeft de brandweer van Ridderkerk dinsdag tweemaal moeten uitrukken v...

Eén miljoen voor nieuw kunstgrasveld Oranje Wit

De Dordtse gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel om 1 miljoen euro opzij te zetten voor de a...