gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Code geel door storm Francis: opruimdag afgelast

4cbe2d123d44f55a9659c22d67bf1083

De gemeente heeft de opruimdag, die woensdag gepland stond op het Weeshuisplein, afgelast. Reden is de voorspelde storm en harde windstoten: samen met HVC wordt naar een nieuwe datum gekeken. Ook de filmavond in het Sterrenburgpark gaat niet door.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het KNMI heeft voor de provincie Zuid-Holland vanaf dinsdagavond tot en met woensdag code geel afgegeven en waarschuwt voor zware windstoten van ongeveer 80 kilometer per uur. De wind komt eerst uit het zuidwesten, maar woensdag wordt dit een westenwind. In de middag zal de wind afnemen.


Met de opruimdagen op diverse plekken in de stad wil de gemeente zwerfafval tegen gaan. Er wordt in sommige wijken namelijk nog veel afval naast de ondergrondse containers neergezet.

Eerder vonden er opruimdagen plaats in Krispijn, Wielwijk, op de Noordflank en het Vogelplein. De pop-up milieustraat moet de bewoners bewust maken van het feit dat afval gewoon gescheiden in de prullenbak hoort.

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.