Dordrecht, Netherlands

Code Oranje-lijsttrekker Richard de Mos bezoekt Dordt

De omgeving van het Albert Schweitzer ziekenhuis kreeg afgelopen donderdag bezoek van de politieke partij Code Oranje. Kandidaat-Kamerleden gingen daar in gesprek met bewoners. "Mooie gesprekken en veel enthousiasme, maar ook zorgen over het voorzieningenniveau", aldus voorman Richard de Mos.
Corrado Francke | 5 maart 2021 16:59 | Aangepast op 5 maart 2021 16:59
Bindende referenda, beperken van immigratie

Code Oranje heeft onder meer bindende referenda, waarderen van tradities, meer zorg- en onderwijspersoneel als een gekozen burgemeester en beperking van immigratie als belangrijkste partijpunten. 

"Ook in Dordrecht zijn er door de landelijke overheid meer taken maar voor minder geld over de schutting gegooid", zegt de Mos die stelt dat er daardoor meer ellende ontstaan is waarbij kwetsbare mensen tussen de wal en het schip terecht zijn gekomen. 

"Uit de gesprekken die ik hier bij het ziekenhuis gevoerd kwamen die zorgen ook sterk naar voren", vertelt De Mos die juist pleit voor meer geld voor de gemeenten. "Dat zijn investeringen in de directe leefomgeving van mensen. Daarom moeten de kortingen op het gemeentefonds direct ongedaan gemaakt worden, maar juist worden verruimd", aldus De Mos.


Miljoenenbezuiniging in Dordrecht

Daar komt bovenop dat Dordrecht, los van de coronacrisis, nog eens 9 miljoen euro moet bezuinigen om de klappen die het Binnenhof uitdeelt op te vangen. Een kind kan begrijpen dat de bewoners dit keihard gaan voelen."

Niet alleen Code Oranje is deze weken in Dordt te vinden voor verkiezingscampagne. DENK heeft aangekondigd op dinsdag 9 maart de stad te bezoeken.

Lees ook

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...