gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Code oranje: zware windstoten

5ab1d3ac9c9d564cfc34f01f8830aafd

De weersituatie kan donderdag best gevaarlijk worden, waarschuwt RTV Rijnmond weerman Ed Aldus. Het KNMI geeft code oranje af voor zware windstoten donderdagavond.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De weersituatie kan donderdag best gevaarlijk worden, waarschuwt RTV Rijnmond weerman Ed Aldus. Het KNMI geeft code oranje af voor zware windstoten donderdagavond.


Vooral bomen kunnen schade oplopen en voor schade zorgen. Bomen zijn verzwakt door de droogte. Omdat ze nog volop in blad staan, vangen bomen veel wind.

"De wind stelt donderdagmiddag nog niet zoveel voor. Eind van de middag draait de wind naar het noordwesten. Dat betekent voor vanavond aan zee een stormachtige noordwester wind", aldus Ed. Maar ook boven land kan de wind krachtig worden, windkracht 5 of 6.

In de hele regio kunnen donderdagavond zware windstoten tussen de 80 en 120 kilometer per uur ontstaan, maar de zwaarste windstoten razen langs de kust.

Lees ook

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.