gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Code oranje: zware windstoten

5ab1d3ac9c9d564cfc34f01f8830aafd

De weersituatie kan donderdag best gevaarlijk worden, waarschuwt RTV Rijnmond weerman Ed Aldus. Het KNMI geeft code oranje af voor zware windstoten donderdagavond.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De weersituatie kan donderdag best gevaarlijk worden, waarschuwt RTV Rijnmond weerman Ed Aldus. Het KNMI geeft code oranje af voor zware windstoten donderdagavond.


Vooral bomen kunnen schade oplopen en voor schade zorgen. Bomen zijn verzwakt door de droogte. Omdat ze nog volop in blad staan, vangen bomen veel wind.

"De wind stelt donderdagmiddag nog niet zoveel voor. Eind van de middag draait de wind naar het noordwesten. Dat betekent voor vanavond aan zee een stormachtige noordwester wind", aldus Ed. Maar ook boven land kan de wind krachtig worden, windkracht 5 of 6.

In de hele regio kunnen donderdagavond zware windstoten tussen de 80 en 120 kilometer per uur ontstaan, maar de zwaarste windstoten razen langs de kust.

Lees ook

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.