gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Code oranje: zware windstoten

5ab1d3ac9c9d564cfc34f01f8830aafd

De weersituatie kan donderdag best gevaarlijk worden, waarschuwt RTV Rijnmond weerman Ed Aldus. Het KNMI geeft code oranje af voor zware windstoten donderdagavond.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De weersituatie kan donderdag best gevaarlijk worden, waarschuwt RTV Rijnmond weerman Ed Aldus. Het KNMI geeft code oranje af voor zware windstoten donderdagavond.


Vooral bomen kunnen schade oplopen en voor schade zorgen. Bomen zijn verzwakt door de droogte. Omdat ze nog volop in blad staan, vangen bomen veel wind.

"De wind stelt donderdagmiddag nog niet zoveel voor. Eind van de middag draait de wind naar het noordwesten. Dat betekent voor vanavond aan zee een stormachtige noordwester wind", aldus Ed. Maar ook boven land kan de wind krachtig worden, windkracht 5 of 6.

In de hele regio kunnen donderdagavond zware windstoten tussen de 80 en 120 kilometer per uur ontstaan, maar de zwaarste windstoten razen langs de kust.

Lees ook

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.