gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coffeeshop Indica maand gesloten voor niet naleven regelgeving

290a76c1e3dcda5a65cac03d1f1651d1

Burgemeester Wouter Kolff sluit Coffeeshop Indica voor een maand gesloten. Tijdens een bezoek van de politie aan de coffeeshop aan de Vismarkt werd door de leidinggevende niet de vereiste medewerking verleend die nodig is voor de politie om toezicht te kunnen houden op een gedoogde coffeeshop.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Indica wordt op last van de burgemeester gesloten van dinsdag 7 juli 2020 tot en met donderdag 6 augustus 2020. De eigenaar van de coffeeshop werkt mee aan de sluiting.


Om toezicht te houden op gedoogde coffeeshops is het noodzakelijk dat de exploitanten en leidinggevenden van deze inrichtingen medewerking verlenen aan politie en handhaving bij een bezoek. 

Zij moeten vaststellen of men over de juiste vergunningen of een gedoogbeschikking beschikt en of de voorwaarden hieruit worden nageleefd.

In gevallen waarbij exploitant en/of leidinggevende van een inrichting weigert medewerking te verlenen aan politie of handhaving, kan dit een gevaar opleveren voor de openbare orde en veiligheid en daar trekt de burgemeester een grens.

De burgemeester wil met de sluiting van de coffeeshop het signaal afgeven dat stevig wordt opgetreden als exploitanten of leidinggevenden het toezicht op hun inrichting frustreren en daarmee de openbare orde en veiligheid in gevaar brengen.

Foto: Google Streetview

Lees ook

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”