gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coffeeshop Indica maand gesloten voor niet naleven regelgeving

290a76c1e3dcda5a65cac03d1f1651d1

Burgemeester Wouter Kolff sluit Coffeeshop Indica voor een maand gesloten. Tijdens een bezoek van de politie aan de coffeeshop aan de Vismarkt werd door de leidinggevende niet de vereiste medewerking verleend die nodig is voor de politie om toezicht te kunnen houden op een gedoogde coffeeshop.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Indica wordt op last van de burgemeester gesloten van dinsdag 7 juli 2020 tot en met donderdag 6 augustus 2020. De eigenaar van de coffeeshop werkt mee aan de sluiting.


Om toezicht te houden op gedoogde coffeeshops is het noodzakelijk dat de exploitanten en leidinggevenden van deze inrichtingen medewerking verlenen aan politie en handhaving bij een bezoek. 

Zij moeten vaststellen of men over de juiste vergunningen of een gedoogbeschikking beschikt en of de voorwaarden hieruit worden nageleefd.

In gevallen waarbij exploitant en/of leidinggevende van een inrichting weigert medewerking te verlenen aan politie of handhaving, kan dit een gevaar opleveren voor de openbare orde en veiligheid en daar trekt de burgemeester een grens.

De burgemeester wil met de sluiting van de coffeeshop het signaal afgeven dat stevig wordt opgetreden als exploitanten of leidinggevenden het toezicht op hun inrichting frustreren en daarmee de openbare orde en veiligheid in gevaar brengen.

Foto: Google Streetview

Lees ook

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.