Dordrecht, Netherlands

Coffeeshop Indica maand gesloten voor niet naleven regelgeving

Burgemeester Wouter Kolff sluit Coffeeshop Indica voor een maand gesloten. Tijdens een bezoek van de politie aan de coffeeshop aan de Vismarkt werd door de leidinggevende niet de vereiste medewerking verleend die nodig is voor de politie om toezicht te kunnen houden op een gedoogde coffeeshop.
Corrado Francke | 7 juli 2020 11:15 | Aangepast op 7 juli 2020 11:15
Indica wordt op last van de burgemeester gesloten van dinsdag 7 juli 2020 tot en met donderdag 6 augustus 2020. De eigenaar van de coffeeshop werkt mee aan de sluiting.


Om toezicht te houden op gedoogde coffeeshops is het noodzakelijk dat de exploitanten en leidinggevenden van deze inrichtingen medewerking verlenen aan politie en handhaving bij een bezoek. 

Zij moeten vaststellen of men over de juiste vergunningen of een gedoogbeschikking beschikt en of de voorwaarden hieruit worden nageleefd.

In gevallen waarbij exploitant en/of leidinggevende van een inrichting weigert medewerking te verlenen aan politie of handhaving, kan dit een gevaar opleveren voor de openbare orde en veiligheid en daar trekt de burgemeester een grens.

De burgemeester wil met de sluiting van de coffeeshop het signaal afgeven dat stevig wordt opgetreden als exploitanten of leidinggevenden het toezicht op hun inrichting frustreren en daarmee de openbare orde en veiligheid in gevaar brengen.

Foto: Google Streetview

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...