gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Collectie De Rietgors in Dordrechts Museum

8d24c74079ab5f6fb492df3954feb2e3.jpg

Binnenkort zijn een aantal hoogtepunten uit de collectie De Rietgors te zien in een nieuw ingerichte tentoonstelling.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De collectie bevat een groot aantal werken, vooral van Jan Sluijters, een grondlegger van het Nederlands modernisme. Maar ook van schilders als de expressionist Charley Toorop en Floris Arntzenius, Haagse School. Corneille en Karel Appel met na-oorlogs werk.

De collectie is afkomstig uit Papendrecht. Hij werd aan die gemeente geschonken door ondernemer Nanne Harm Luigies, die een groot kunstverzamelaar was. In 1977 overleed Luigies en zijn villa De Rietgors werd ingericht als museum. Dat sloot echter in 2001.

Sinds vorig jaar heeft het Dordrechts Museum de werken in bruikleen. Vanaf 17 juni tot en met 21 oktober 2018 zijn deze topstukken na jaren weer te zien.

Papendrecht special: inwoners van Papendrecht kunnen op vertoon van legitimatie in het weekend van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juni de tentoonstelling gratis bezoeken.

Lees ook

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.