gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Collectie De Rietgors in Dordrechts Museum

8d24c74079ab5f6fb492df3954feb2e3

Binnenkort zijn een aantal hoogtepunten uit de collectie De Rietgors te zien in een nieuw ingerichte tentoonstelling.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De collectie bevat een groot aantal werken, vooral van Jan Sluijters, een grondlegger van het Nederlands modernisme. Maar ook van schilders als de expressionist Charley Toorop en Floris Arntzenius, Haagse School. Corneille en Karel Appel met na-oorlogs werk.

De collectie is afkomstig uit Papendrecht. Hij werd aan die gemeente geschonken door ondernemer Nanne Harm Luigies, die een groot kunstverzamelaar was. In 1977 overleed Luigies en zijn villa De Rietgors werd ingericht als museum. Dat sloot echter in 2001.

Sinds vorig jaar heeft het Dordrechts Museum de werken in bruikleen. Vanaf 17 juni tot en met 21 oktober 2018 zijn deze topstukken na jaren weer te zien.

Papendrecht special: inwoners van Papendrecht kunnen op vertoon van legitimatie in het weekend van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juni de tentoonstelling gratis bezoeken.

Lees ook

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.