gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Collectie De Rietgors in Dordrechts Museum

8d24c74079ab5f6fb492df3954feb2e3

Binnenkort zijn een aantal hoogtepunten uit de collectie De Rietgors te zien in een nieuw ingerichte tentoonstelling.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De collectie bevat een groot aantal werken, vooral van Jan Sluijters, een grondlegger van het Nederlands modernisme. Maar ook van schilders als de expressionist Charley Toorop en Floris Arntzenius, Haagse School. Corneille en Karel Appel met na-oorlogs werk.

De collectie is afkomstig uit Papendrecht. Hij werd aan die gemeente geschonken door ondernemer Nanne Harm Luigies, die een groot kunstverzamelaar was. In 1977 overleed Luigies en zijn villa De Rietgors werd ingericht als museum. Dat sloot echter in 2001.

Sinds vorig jaar heeft het Dordrechts Museum de werken in bruikleen. Vanaf 17 juni tot en met 21 oktober 2018 zijn deze topstukken na jaren weer te zien.

Papendrecht special: inwoners van Papendrecht kunnen op vertoon van legitimatie in het weekend van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juni de tentoonstelling gratis bezoeken.

Lees ook

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”