gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Collectie De Rietgors in Dordrechts Museum

8d24c74079ab5f6fb492df3954feb2e3

Binnenkort zijn een aantal hoogtepunten uit de collectie De Rietgors te zien in een nieuw ingerichte tentoonstelling.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De collectie bevat een groot aantal werken, vooral van Jan Sluijters, een grondlegger van het Nederlands modernisme. Maar ook van schilders als de expressionist Charley Toorop en Floris Arntzenius, Haagse School. Corneille en Karel Appel met na-oorlogs werk.

De collectie is afkomstig uit Papendrecht. Hij werd aan die gemeente geschonken door ondernemer Nanne Harm Luigies, die een groot kunstverzamelaar was. In 1977 overleed Luigies en zijn villa De Rietgors werd ingericht als museum. Dat sloot echter in 2001.

Sinds vorig jaar heeft het Dordrechts Museum de werken in bruikleen. Vanaf 17 juni tot en met 21 oktober 2018 zijn deze topstukken na jaren weer te zien.

Papendrecht special: inwoners van Papendrecht kunnen op vertoon van legitimatie in het weekend van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juni de tentoonstelling gratis bezoeken.

Lees ook

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.