gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Collectieve horeca-ontzegging ondertekend

Mensen die overlast veroorzaken in de horeca mogen voortaan in meerdere zaken worden geweigerd. Daarvoor is gisteren een overeenkomst ondertekend.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Mensen die overlast veroorzaken in de horeca kunnen voortaan in meerdere zaken worden geweigerd. Daarvoor is gisteren een overeenkomst ondertekend. De zogenoemde collectieve horeca-ontzegging is ondertekend door de burgemeester, de regionale voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland en een teamchef van de politie. Wie in een zaak erge overlast veroorzaakt, krijgt voortaan een toegangsverbod voor alle horecazaken in Dordrecht. Als zo iemand zich daar niet aan houdt, is er sprake van lokaalvredebreuk. Wanneer iemand in aanmerking komt voor een collectieve weigering staat in de overeenkomst.

De komende tijd worden alle horecazaken in Dordrecht benaderd. Het is de bedoeling dat ze allemaal meedoen, ongeacht of ze lid zijn van Koninklijke Horeca Nederland.

Zo’n collectieve ontzegging betekent dat er persoonsgegevens worden uitgewisseld tussen horeca-ondernemers en de politie.

Doel van de overeenkomst is om mogelijke overlastveroorzakers af te schrikken en de algehele veiligheid te vergroten.

Inmiddels bestaan zijn in meer plaatsen al collectieve horeca-ontzeggingen. In Apeldoorn, Utrecht en Amersfoort zou het aantal meldingen van overlast daardoor zijn afgenomen.

Lees ook

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.