gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Collectieve horeca-ontzegging ondertekend

Mensen die overlast veroorzaken in de horeca mogen voortaan in meerdere zaken worden geweigerd. Daarvoor is gisteren een overeenkomst ondertekend.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Mensen die overlast veroorzaken in de horeca kunnen voortaan in meerdere zaken worden geweigerd. Daarvoor is gisteren een overeenkomst ondertekend. De zogenoemde collectieve horeca-ontzegging is ondertekend door de burgemeester, de regionale voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland en een teamchef van de politie. Wie in een zaak erge overlast veroorzaakt, krijgt voortaan een toegangsverbod voor alle horecazaken in Dordrecht. Als zo iemand zich daar niet aan houdt, is er sprake van lokaalvredebreuk. Wanneer iemand in aanmerking komt voor een collectieve weigering staat in de overeenkomst.

De komende tijd worden alle horecazaken in Dordrecht benaderd. Het is de bedoeling dat ze allemaal meedoen, ongeacht of ze lid zijn van Koninklijke Horeca Nederland.

Zo’n collectieve ontzegging betekent dat er persoonsgegevens worden uitgewisseld tussen horeca-ondernemers en de politie.

Doel van de overeenkomst is om mogelijke overlastveroorzakers af te schrikken en de algehele veiligheid te vergroten.

Inmiddels bestaan zijn in meer plaatsen al collectieve horeca-ontzeggingen. In Apeldoorn, Utrecht en Amersfoort zou het aantal meldingen van overlast daardoor zijn afgenomen.

Lees ook

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.