gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Collectieve horeca-ontzegging ondertekend

Mensen die overlast veroorzaken in de horeca mogen voortaan in meerdere zaken worden geweigerd. Daarvoor is gisteren een overeenkomst ondertekend.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Mensen die overlast veroorzaken in de horeca kunnen voortaan in meerdere zaken worden geweigerd. Daarvoor is gisteren een overeenkomst ondertekend. De zogenoemde collectieve horeca-ontzegging is ondertekend door de burgemeester, de regionale voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland en een teamchef van de politie. Wie in een zaak erge overlast veroorzaakt, krijgt voortaan een toegangsverbod voor alle horecazaken in Dordrecht. Als zo iemand zich daar niet aan houdt, is er sprake van lokaalvredebreuk. Wanneer iemand in aanmerking komt voor een collectieve weigering staat in de overeenkomst.

De komende tijd worden alle horecazaken in Dordrecht benaderd. Het is de bedoeling dat ze allemaal meedoen, ongeacht of ze lid zijn van Koninklijke Horeca Nederland.

Zo’n collectieve ontzegging betekent dat er persoonsgegevens worden uitgewisseld tussen horeca-ondernemers en de politie.

Doel van de overeenkomst is om mogelijke overlastveroorzakers af te schrikken en de algehele veiligheid te vergroten.

Inmiddels bestaan zijn in meer plaatsen al collectieve horeca-ontzeggingen. In Apeldoorn, Utrecht en Amersfoort zou het aantal meldingen van overlast daardoor zijn afgenomen.

Lees ook

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”