gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College kiest voor RTV Dordrecht

Het college van burgemeester en wethouders wil dat RTV Dordrecht ook de komende vijf jaar een uitzendmachtiging krijgt. Het college stelt de gemeenteraad voor om een positief advies over RTV Dordrecht uit te brengen aan het Commissariaat voor de Media. Het Commissariaat beslist over de zendmachtiging, maar vraagt wel altijd advies aan de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De huidige vergunning van RTV Dordrecht loopt in 2017 af. RTV Dordrecht wil zelf graag door, maar er is ook een andere belangstellende. De gemeente heeft gekeken of de twee partijen kunnen samenwerken, maar ziet daarvoor geen mogelijkheden.

Hoewel beide partijen aan alle eisen voldoen die de mediawet stelt, heeft het college nu een voorkeur voor RTV Dordrecht uitgesproken. Het college acht de plannen van RTV realistischer en meeromvattend. Daarbij heeft het college waardering voor de verbeteringen die RTV Dordrecht vanaf 2016 heeft ingezet.

“We zijn blij met de waardering die het college uitspreekt”, zegt omroepdirecteur Ton van Wijngaarden, “We zijn er nog niet, want de gemeenteraad moet het advies nog overnemen. We zitten middenin een veranderingsproces naar een multimediale omroep die van betekenis wil zijn voor alle Dordtenaren, van alle leeftijden, met diverse achtergronden. Het is prettig dat gezien wordt dat we op de goede weg zijn."

Lees ook

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.