gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College kiest voor RTV Dordrecht

Het college van burgemeester en wethouders wil dat RTV Dordrecht ook de komende vijf jaar een uitzendmachtiging krijgt. Het college stelt de gemeenteraad voor om een positief advies over RTV Dordrecht uit te brengen aan het Commissariaat voor de Media. Het Commissariaat beslist over de zendmachtiging, maar vraagt wel altijd advies aan de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De huidige vergunning van RTV Dordrecht loopt in 2017 af. RTV Dordrecht wil zelf graag door, maar er is ook een andere belangstellende. De gemeente heeft gekeken of de twee partijen kunnen samenwerken, maar ziet daarvoor geen mogelijkheden.

Hoewel beide partijen aan alle eisen voldoen die de mediawet stelt, heeft het college nu een voorkeur voor RTV Dordrecht uitgesproken. Het college acht de plannen van RTV realistischer en meeromvattend. Daarbij heeft het college waardering voor de verbeteringen die RTV Dordrecht vanaf 2016 heeft ingezet.

“We zijn blij met de waardering die het college uitspreekt”, zegt omroepdirecteur Ton van Wijngaarden, “We zijn er nog niet, want de gemeenteraad moet het advies nog overnemen. We zitten middenin een veranderingsproces naar een multimediale omroep die van betekenis wil zijn voor alle Dordtenaren, van alle leeftijden, met diverse achtergronden. Het is prettig dat gezien wordt dat we op de goede weg zijn."

Lees ook

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.