gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College kiest voor RTV Dordrecht

Het college van burgemeester en wethouders wil dat RTV Dordrecht ook de komende vijf jaar een uitzendmachtiging krijgt. Het college stelt de gemeenteraad voor om een positief advies over RTV Dordrecht uit te brengen aan het Commissariaat voor de Media. Het Commissariaat beslist over de zendmachtiging, maar vraagt wel altijd advies aan de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De huidige vergunning van RTV Dordrecht loopt in 2017 af. RTV Dordrecht wil zelf graag door, maar er is ook een andere belangstellende. De gemeente heeft gekeken of de twee partijen kunnen samenwerken, maar ziet daarvoor geen mogelijkheden.

Hoewel beide partijen aan alle eisen voldoen die de mediawet stelt, heeft het college nu een voorkeur voor RTV Dordrecht uitgesproken. Het college acht de plannen van RTV realistischer en meeromvattend. Daarbij heeft het college waardering voor de verbeteringen die RTV Dordrecht vanaf 2016 heeft ingezet.

“We zijn blij met de waardering die het college uitspreekt”, zegt omroepdirecteur Ton van Wijngaarden, “We zijn er nog niet, want de gemeenteraad moet het advies nog overnemen. We zitten middenin een veranderingsproces naar een multimediale omroep die van betekenis wil zijn voor alle Dordtenaren, van alle leeftijden, met diverse achtergronden. Het is prettig dat gezien wordt dat we op de goede weg zijn."

Lees ook

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.