gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College kiest voor RTV Dordrecht

Het college van burgemeester en wethouders wil dat RTV Dordrecht ook de komende vijf jaar een uitzendmachtiging krijgt. Het college stelt de gemeenteraad voor om een positief advies over RTV Dordrecht uit te brengen aan het Commissariaat voor de Media. Het Commissariaat beslist over de zendmachtiging, maar vraagt wel altijd advies aan de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De huidige vergunning van RTV Dordrecht loopt in 2017 af. RTV Dordrecht wil zelf graag door, maar er is ook een andere belangstellende. De gemeente heeft gekeken of de twee partijen kunnen samenwerken, maar ziet daarvoor geen mogelijkheden.

Hoewel beide partijen aan alle eisen voldoen die de mediawet stelt, heeft het college nu een voorkeur voor RTV Dordrecht uitgesproken. Het college acht de plannen van RTV realistischer en meeromvattend. Daarbij heeft het college waardering voor de verbeteringen die RTV Dordrecht vanaf 2016 heeft ingezet.

“We zijn blij met de waardering die het college uitspreekt”, zegt omroepdirecteur Ton van Wijngaarden, “We zijn er nog niet, want de gemeenteraad moet het advies nog overnemen. We zitten middenin een veranderingsproces naar een multimediale omroep die van betekenis wil zijn voor alle Dordtenaren, van alle leeftijden, met diverse achtergronden. Het is prettig dat gezien wordt dat we op de goede weg zijn."

Lees ook

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.