Dordrecht, Netherlands

College: meer huizen boven 450.000 euro

Van 10.000 woningen die in de komende 10 jaar in Dordrecht gebouwd zullen worden, moeten er 2.000 meer kosten dan 4,5 ton. Dat staat in het voorstel dat het college van B&W aan de raad doet over de woningbouw in de komende jaren.
Gert van der Steen | 8 november 2018 10:53 | Aangepast op 8 november 2018 10:53
Van de 80% andere woningen moet nog eens 30% een prijs tussen €300.000 en €450.000 hebben.

Het college wil hiermee voorkomen dat kapitaalkrachtige Dordtenaren de stad de rug toekeren. Dat zou in de afgelopen jaren het geval zijn geweest, terwijl er grote vraag zou zijn naar huizen in deze categorie.


Dan blijft nog de helft over en die is verdeeld over 30% goedkopere koopwoningen, 10% sociale huur en 10% huur in de vrije sector.


De basis van het voorstel zijn de ambities van het coalitieakkoord en de regionale Groeiagenda. Daarnaast is onderzoek gedaan naar woonwensen.


De raad is nog sterk verdeeld over het voorstel. Zo wordt er op gewezen dat er netto op deze manier geen sociale huurwoningen bijkomen, omdat er ook een aantal zal worden gesloopt. Daarnaast is er in het voorstel geen paragraaf over de studentenhuisvesting. Een probleem waar ook in de komende jaren aandacht zal moeten worden besteed.

Lees ook

Minder toeristenbussen: bezoekers straks per boot van Dordt naar Kinderdijk

Toeristen worden vanaf komende week niet langer per bus, maar per boot naar de molens van Kinderdijk...

Kamer stemt in met steun voor scheepsbouwer Damen: 'Een strategisch nationaal belang'

Een ruime meerderheid van de Tweede Kamer maakt geen bezwaar tegen 270 miljoen euro aan financiële s...

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Een meisje is vrijdagochtend gewond geraakt in Dordrecht, nadat ze werd aangereden door een lijnbus....

Explosie bij huis in Zwijndrecht

Bij een huis aan de Kerkweg in Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afg...

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...