Dordrecht, Netherlands

College: meer huizen boven 450.000 euro

Van 10.000 woningen die in de komende 10 jaar in Dordrecht gebouwd zullen worden, moeten er 2.000 meer kosten dan 4,5 ton. Dat staat in het voorstel dat het college van B&W aan de raad doet over de woningbouw in de komende jaren.
Gert van der Steen | 8 november 2018 10:53 | Aangepast op 8 november 2018 10:53
Van de 80% andere woningen moet nog eens 30% een prijs tussen €300.000 en €450.000 hebben.

Het college wil hiermee voorkomen dat kapitaalkrachtige Dordtenaren de stad de rug toekeren. Dat zou in de afgelopen jaren het geval zijn geweest, terwijl er grote vraag zou zijn naar huizen in deze categorie.


Dan blijft nog de helft over en die is verdeeld over 30% goedkopere koopwoningen, 10% sociale huur en 10% huur in de vrije sector.


De basis van het voorstel zijn de ambities van het coalitieakkoord en de regionale Groeiagenda. Daarnaast is onderzoek gedaan naar woonwensen.


De raad is nog sterk verdeeld over het voorstel. Zo wordt er op gewezen dat er netto op deze manier geen sociale huurwoningen bijkomen, omdat er ook een aantal zal worden gesloopt. Daarnaast is er in het voorstel geen paragraaf over de studentenhuisvesting. Een probleem waar ook in de komende jaren aandacht zal moeten worden besteed.

Lees ook

Kuijt is helder na nederlaag FC Dordrecht: 'Doen onszelf enorm tekort'

FC Dordrecht verprutste zaterdag veel te veel kansen, iets waar opponent Willem II in het slotkwarti...

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...