gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College moet haatpredikers weren

Het CDA wil voorkomen dat haatpredikers Dodrecht aandoen. Aanleiding is de arrestatie van Islamtische prediker Tarik Ibn Ali in Engeland. Hij wordt in verband gebracht met een verijdelde aanslag op Mallorca. De man zamelde drie jaar geleden geld in voor de Al Fath moskee in Wielwijk.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Het CDA wil van het college weten hoe het mogelijk is dat de geradicaliseerde prediker toentertijd werd uitgenodigd. De partij vraagt het college daarom uit te zoeken om welke reden de man in Dordrecht kwam spreken. Daarnaast wil het CDA zicht krijgen op toekomstige bezoeken van dergelijke predikers. Het college moet het bezoek van twijfelachtige predikers aan de orde stellen tijdens overleg met de verschillende moskeeverenigingen, vindt het CDA. 

De omstreden prediker wordt verdacht van het maken van propaganda voor IS. Hij is in Engeland gearresteerd en Spanje heeft om zijn uitlevering gevraagd. Contactorgaan Moslims & Overheid heeft enkele jaren geleden de moskeëen in Nederland al gevraagd hem niet meer uit te nodigen.

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.