gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College moet haatpredikers weren

Het CDA wil voorkomen dat haatpredikers Dodrecht aandoen. Aanleiding is de arrestatie van Islamtische prediker Tarik Ibn Ali in Engeland. Hij wordt in verband gebracht met een verijdelde aanslag op Mallorca. De man zamelde drie jaar geleden geld in voor de Al Fath moskee in Wielwijk.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Het CDA wil van het college weten hoe het mogelijk is dat de geradicaliseerde prediker toentertijd werd uitgenodigd. De partij vraagt het college daarom uit te zoeken om welke reden de man in Dordrecht kwam spreken. Daarnaast wil het CDA zicht krijgen op toekomstige bezoeken van dergelijke predikers. Het college moet het bezoek van twijfelachtige predikers aan de orde stellen tijdens overleg met de verschillende moskeeverenigingen, vindt het CDA. 

De omstreden prediker wordt verdacht van het maken van propaganda voor IS. Hij is in Engeland gearresteerd en Spanje heeft om zijn uitlevering gevraagd. Contactorgaan Moslims & Overheid heeft enkele jaren geleden de moskeëen in Nederland al gevraagd hem niet meer uit te nodigen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.