Dordrecht, Netherlands

College niet akkoord met doorbraak tuinmuur: kunstenaar op zoek naar alternatief

Het college van burgemeester en wethouders heeft de knoop doorgehakt: het hek van de museumtuin wordt niet gesloopt. Zo staat in een persbericht van de gemeente. Het college volgt hiermee de Rijksdienst die maandag een negatief advies gaf voor het slopen van de muur. Kunstenaar Edward Clydesdale Thomson moet met een ander plan komen voor het project 'Rivier, Boot, Stad'.
Dennis Koorevaar | 15 september 2021 14:44 | Aangepast op 15 september 2021 14:44
Het college geeft aan deze ingreep als een grote aantasting van de monumentale muur te zien. "De gemeentelijke Welstands- en Monumentencommissie is wel positief over het plan, maar geeft daarbij wel enkele aanbevelingen mee. De commissie vraagt onder meer naar een onderzoek voor de ingreep, waarbij meer van de originele muur kan blijven staan. Het college heeft beide adviezen bestudeerd en uiteindelijk het advies van de Rijksdienst het zwaarst laten wegen."

De afgelopen maanden kwam er veel kritiek over het kunstproject. Meerdere raadsleden en Dordtenaren waren verbaasd over het feit dat de monumentale muur zomaar gesloopt zou worden. "Er kwamen behoorlijk wat protesten aan het eind van het hele traject", geeft wethouder Piet Sleeking toe.

Lees ook:

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...