Dordrecht, Netherlands

College niet akkoord met doorbraak tuinmuur: kunstenaar op zoek naar alternatief

Het college van burgemeester en wethouders heeft de knoop doorgehakt: het hek van de museumtuin wordt niet gesloopt. Zo staat in een persbericht van de gemeente. Het college volgt hiermee de Rijksdienst die maandag een negatief advies gaf voor het slopen van de muur. Kunstenaar Edward Clydesdale Thomson moet met een ander plan komen voor het project 'Rivier, Boot, Stad'.
Dennis Koorevaar | 15 september 2021 14:44 | Aangepast op 15 september 2021 14:44
Het college geeft aan deze ingreep als een grote aantasting van de monumentale muur te zien. "De gemeentelijke Welstands- en Monumentencommissie is wel positief over het plan, maar geeft daarbij wel enkele aanbevelingen mee. De commissie vraagt onder meer naar een onderzoek voor de ingreep, waarbij meer van de originele muur kan blijven staan. Het college heeft beide adviezen bestudeerd en uiteindelijk het advies van de Rijksdienst het zwaarst laten wegen."

De afgelopen maanden kwam er veel kritiek over het kunstproject. Meerdere raadsleden en Dordtenaren waren verbaasd over het feit dat de monumentale muur zomaar gesloopt zou worden. "Er kwamen behoorlijk wat protesten aan het eind van het hele traject", geeft wethouder Piet Sleeking toe.

Lees ook:

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Werkzaamheden aan nieuwe opvanglocatie Papendrecht deels gestaakt

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft een deel van de werkzaamheden op een nieuw te re...

Enquête over te bouwen zwembad: grote glijbaan of toch een ligweide?

Een nieuw zwembad voor inwoners van de gemeenten Hardinxveld-Giessendam en Sliedrecht komt steeds di...

Foodtruck kantelt bij Drechttunnel

Een foodtruck is zondagmiddag gekanteld op de A16 bij Dordrecht. Door nog onbekende oorzaak ging het...

10e editie Dordtse Pride feestelijk afgetrapt met Pride Walk

Onder een lekker zonnetje verzamelden honderden mensen zich zaterdagmiddag voor de Pride Walk. De lo...

Gestaakte wedstrijd overschaduwt overtuigende 0-3 zege FC Dordrecht in Oss

De spelers van FC Dordrecht liepen vrijdagavond in Oss niet alleen met drie punten van het veld, maa...

Dordtse meteoriet levert ruim 1,7 miljoen euro op

De grote ijzermeteoriet van Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht is zaterdag geveild voor een bedrag ...