Dordrecht, Netherlands

College onderzoekt mogelijkheden schoolzwemmen

Er is vrijwel geen enkele school in Dordrecht meer die nog zwemles geeft. Veel mensen vinden dat ongewenst in een stad die omgeven is door water. Het college van B&W gaat nu onderzoeken wat de mogelijkheden zijn.
Leo Roubos | 19 juli 2018 17:42 | Aangepast op 19 juli 2018 17:42
Roos Buik is manager van zwembad De Dubbel in Dubbeldam en is een groot voorstander van het opnieuw invoeren van schoolzwemmen. “Wat je nu merkt is dat er steeds meer kinderen zijn die minder zwemveilig zijn. Daardoor moeten we meer toezicht houden.”

Ze vindt ook dat het er gevaarlijker door is geworden. “De meeste kinderen tussen de 8 en 12 jaar komen hier zelfstandig. Dat maakt het onveiliger.”

Ook fractievoorzitter Margret Stolk van de VSP vindt het een onveilige en ongewenste situatie. “Een stad als Dordt is omgeven door water. Daarom vinden we dat het schoolzwemmen in het basisonderwijs terug moet.”

Sportwethouder Marco Stam noemt het verdwijnen van het schoolzwemmen een landelijke trend. Toch wil hij er iets aan doen. “In het coalitie-akkoord hebben we gezegd dat wij gaan onderzoeken hoe we op een andere manier schoolzwemmen kunnen stimuleren. Dit doen we in samenwerking met verenigingen, Optisport en de scholen.”

“Veel mensen sturen hun kinderen op zwemles, maar er is altijd een groep die buiten de boot valt. Daarom gaan we die mensen wijzen op alternatieve financiering zoals door stichting Leergeld. We proberen ieder kind recht te geven op zwemdiploma A omdat we zo’n waterrijke stad zijn.”

De VSP zegt dit onderzoek af te wachten en wil zien met welk voorstel het college bij de begrotingsbehandeling komt.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Opsporingsdienst doet inval in woning van scheepsbouwer Kommer Damen (81)

De FIOD heeft dinsdagochtend een inval gedaan in het huis van Kommer Damen in Noordeloos. Dat bevest...

Sliedrechtse wethouder stapt per direct op na rapport over renovatie raadhuis

De Sliedrechtse wethouder Roelant Bijderwieden (VVD) stapt per direct op. Hij doet dat naar aanleidi...

Passagiers reanimeren man in trein

In de trein van Dordrecht naar Arnhem is dinsdagochtend een man onwel geworden. Medepassagiers grepe...

Goed afval scheiden loont: Ambachters krijgen eenmalige korting op afvalstoffenheffing

Een flinke meevaller voor huishoudens in Hendrik-Ido-Ambacht: doordat de kosten voor afvalverwerking...

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...