gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College onderzoekt mogelijkheden schoolzwemmen

172300d905ec6df4707d4bfd289d9a9b

Er is vrijwel geen enkele school in Dordrecht meer die nog zwemles geeft. Veel mensen vinden dat ongewenst in een stad die omgeven is door water. Het college van B&W gaat nu onderzoeken wat de mogelijkheden zijn.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Roos Buik is manager van zwembad De Dubbel in Dubbeldam en is een groot voorstander van het opnieuw invoeren van schoolzwemmen. “Wat je nu merkt is dat er steeds meer kinderen zijn die minder zwemveilig zijn. Daardoor moeten we meer toezicht houden.”

Ze vindt ook dat het er gevaarlijker door is geworden. “De meeste kinderen tussen de 8 en 12 jaar komen hier zelfstandig. Dat maakt het onveiliger.”

Ook fractievoorzitter Margret Stolk van de VSP vindt het een onveilige en ongewenste situatie. “Een stad als Dordt is omgeven door water. Daarom vinden we dat het schoolzwemmen in het basisonderwijs terug moet.”

Sportwethouder Marco Stam noemt het verdwijnen van het schoolzwemmen een landelijke trend. Toch wil hij er iets aan doen. “In het coalitie-akkoord hebben we gezegd dat wij gaan onderzoeken hoe we op een andere manier schoolzwemmen kunnen stimuleren. Dit doen we in samenwerking met verenigingen, Optisport en de scholen.”

“Veel mensen sturen hun kinderen op zwemles, maar er is altijd een groep die buiten de boot valt. Daarom gaan we die mensen wijzen op alternatieve financiering zoals door stichting Leergeld. We proberen ieder kind recht te geven op zwemdiploma A omdat we zo’n waterrijke stad zijn.”

De VSP zegt dit onderzoek af te wachten en wil zien met welk voorstel het college bij de begrotingsbehandeling komt.

c616617fad67e60ea43f3090d7d9afa1

Lees ook

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.