gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College onderzoekt mogelijkheden schoolzwemmen

172300d905ec6df4707d4bfd289d9a9b

Er is vrijwel geen enkele school in Dordrecht meer die nog zwemles geeft. Veel mensen vinden dat ongewenst in een stad die omgeven is door water. Het college van B&W gaat nu onderzoeken wat de mogelijkheden zijn.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Roos Buik is manager van zwembad De Dubbel in Dubbeldam en is een groot voorstander van het opnieuw invoeren van schoolzwemmen. “Wat je nu merkt is dat er steeds meer kinderen zijn die minder zwemveilig zijn. Daardoor moeten we meer toezicht houden.”

Ze vindt ook dat het er gevaarlijker door is geworden. “De meeste kinderen tussen de 8 en 12 jaar komen hier zelfstandig. Dat maakt het onveiliger.”

Ook fractievoorzitter Margret Stolk van de VSP vindt het een onveilige en ongewenste situatie. “Een stad als Dordt is omgeven door water. Daarom vinden we dat het schoolzwemmen in het basisonderwijs terug moet.”

Sportwethouder Marco Stam noemt het verdwijnen van het schoolzwemmen een landelijke trend. Toch wil hij er iets aan doen. “In het coalitie-akkoord hebben we gezegd dat wij gaan onderzoeken hoe we op een andere manier schoolzwemmen kunnen stimuleren. Dit doen we in samenwerking met verenigingen, Optisport en de scholen.”

“Veel mensen sturen hun kinderen op zwemles, maar er is altijd een groep die buiten de boot valt. Daarom gaan we die mensen wijzen op alternatieve financiering zoals door stichting Leergeld. We proberen ieder kind recht te geven op zwemdiploma A omdat we zo’n waterrijke stad zijn.”

De VSP zegt dit onderzoek af te wachten en wil zien met welk voorstel het college bij de begrotingsbehandeling komt.

c616617fad67e60ea43f3090d7d9afa1

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.