gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College onderzoekt mogelijkheden schoolzwemmen

172300d905ec6df4707d4bfd289d9a9b.jpg

Er is vrijwel geen enkele school in Dordrecht meer die nog zwemles geeft. Veel mensen vinden dat ongewenst in een stad die omgeven is door water. Het college van B&W gaat nu onderzoeken wat de mogelijkheden zijn.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Roos Buik is manager van zwembad De Dubbel in Dubbeldam en is een groot voorstander van het opnieuw invoeren van schoolzwemmen. “Wat je nu merkt is dat er steeds meer kinderen zijn die minder zwemveilig zijn. Daardoor moeten we meer toezicht houden.”

Ze vindt ook dat het er gevaarlijker door is geworden. “De meeste kinderen tussen de 8 en 12 jaar komen hier zelfstandig. Dat maakt het onveiliger.”

Ook fractievoorzitter Margret Stolk van de VSP vindt het een onveilige en ongewenste situatie. “Een stad als Dordt is omgeven door water. Daarom vinden we dat het schoolzwemmen in het basisonderwijs terug moet.”

Sportwethouder Marco Stam noemt het verdwijnen van het schoolzwemmen een landelijke trend. Toch wil hij er iets aan doen. “In het coalitie-akkoord hebben we gezegd dat wij gaan onderzoeken hoe we op een andere manier schoolzwemmen kunnen stimuleren. Dit doen we in samenwerking met verenigingen, Optisport en de scholen.”

“Veel mensen sturen hun kinderen op zwemles, maar er is altijd een groep die buiten de boot valt. Daarom gaan we die mensen wijzen op alternatieve financiering zoals door stichting Leergeld. We proberen ieder kind recht te geven op zwemdiploma A omdat we zo’n waterrijke stad zijn.”

De VSP zegt dit onderzoek af te wachten en wil zien met welk voorstel het college bij de begrotingsbehandeling komt.

c616617fad67e60ea43f3090d7d9afa1.jpg

Lees ook

yv2026317NKS04523.jpg

FC Dordrecht

FC Dordrecht deelt de punten met hekkensluiter TOP Oss

FC Dordrecht neemt het op de dinsdagavond op tegen de hekkensluiter TOP Oss. Alles is nog mogelijk rondom de play-offs, maar het begint steeds spannender te worden. Toch slagen de Dordtenaren er niet in om zichzelf wat ademruimte te geven en speelt het gelijk tegen de gasten uit Brabant.

foto artikel de stemming in Zwijndrecht.jpg

De Stemming in Zwijndrecht: ‘Lang leve de bejaardenhuizen, laat ze maar weer komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Zwijndrecht.

gevangenisdordrecht.png

Personeelslid gevangenis loopt ernstig letsel op door gedetineerde

Een personeelslid van de gevangenis in Dordrecht heeft begin februari ernstig letsel opgelopen door toedoen van een gevangene. Volgens een woordvoerder van de Dienst Justitiele Inrichtingen (DJI) gebruikte de gevangene uit het niets geweld tegen twee personeelsleden tijdens een gesprek met hen.

voorroxane.png

Houden partijen in Dordrecht zich aan de (on)geschreven campagneregels?

De laatste lootjes van de campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen zorgen in Dordrecht voor wat opvallende praktijken. Partijen zijn hun campagneposters recht over die van andere partijen aan het plakken, wat leidt tot bijzondere collages.

AIverkiezingen.png

Politieke partijen gebruiken teksten van lobbyclubs: 'Het moet wel overeenkomen met wat we vinden'

Lobbyteksten van maatschappelijke organisaties en bedrijven komen soms letterlijk terug in de verkiezingsprogramma’s van lokale politieke partijen. Dit blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de Open State Foundation.

Foto voor artikel - web.JPG

Geen ouderbijdrage, wel speciaal fonds: iedereen kan speciale lessen en uitjes sponsoren

Hoe zorg je als school voor uitstapjes en speciale lessen als daar geen geld voor is? De Nestas scholengroep denkt daar een oplossing voor te hebben. Woensdag 18 maart wordt de stichting Vrienden van Nestas gelanceerd.