Dordrecht, Netherlands

College vraagt extra geld voor feestje 800 jaar stadsrechten

Er was al een miljoen voor begroot, maar het college heeft de gemeenteraad om nog eens 300.000 euro extra gevraagd voor het herdenking van 800 jaar stadrechten. Dat feestje moet volgend jaar groots gevierd worden.
Fokko van der Straaten | 4 juli 2019 17:30 | Aangepast op 4 juli 2019 17:30
Maar de raad was hier niet voor te porren. "Dat vinden we belachelijk veel, dat mag ook niet gebeuren," laat Mafalda Weerts van het CDA weten. Ronald Portier denkt er hetzelfde over: "Eigenlijk vonden wij 250.000 euro voor een feest al voldoende."

Wethouder Sleeking vraagt om het extra geld om ook de wijken bij het feest te kunnen betrekken. "Dat moet voor dat miljoen ook al kunnen," zegt Weerts. "Daar is die 3 ton niet voor nodig. En het is ook niet te verantwoorden naar anderen toe, die door deze uitgave minder ontvangen."

Aanstaande dinsdag wordt er officieel gestemd over het voorstel van het college, maar zoals het er nu uitziet, is er geen meerderheid voor de plannen.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...