gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College vraagt extra geld voor feestje 800 jaar stadsrechten

660a07b60b9179e0df9206bd28c9769f.jpg

Er was al een miljoen voor begroot, maar het college heeft de gemeenteraad om nog eens 300.000 euro extra gevraagd voor het herdenking van 800 jaar stadrechten. Dat feestje moet volgend jaar groots gevierd worden.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar de raad was hier niet voor te porren. "Dat vinden we belachelijk veel, dat mag ook niet gebeuren," laat Mafalda Weerts van het CDA weten. Ronald Portier denkt er hetzelfde over: "Eigenlijk vonden wij 250.000 euro voor een feest al voldoende."

Wethouder Sleeking vraagt om het extra geld om ook de wijken bij het feest te kunnen betrekken. "Dat moet voor dat miljoen ook al kunnen," zegt Weerts. "Daar is die 3 ton niet voor nodig. En het is ook niet te verantwoorden naar anderen toe, die door deze uitgave minder ontvangen."

Aanstaande dinsdag wordt er officieel gestemd over het voorstel van het college, maar zoals het er nu uitziet, is er geen meerderheid voor de plannen.

Lees ook

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij supermarkt

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordtse supermarkt. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.