gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

College vraagt extra geld voor feestje 800 jaar stadsrechten

660a07b60b9179e0df9206bd28c9769f

Er was al een miljoen voor begroot, maar het college heeft de gemeenteraad om nog eens 300.000 euro extra gevraagd voor het herdenking van 800 jaar stadrechten. Dat feestje moet volgend jaar groots gevierd worden.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar de raad was hier niet voor te porren. "Dat vinden we belachelijk veel, dat mag ook niet gebeuren," laat Mafalda Weerts van het CDA weten. Ronald Portier denkt er hetzelfde over: "Eigenlijk vonden wij 250.000 euro voor een feest al voldoende."

Wethouder Sleeking vraagt om het extra geld om ook de wijken bij het feest te kunnen betrekken. "Dat moet voor dat miljoen ook al kunnen," zegt Weerts. "Daar is die 3 ton niet voor nodig. En het is ook niet te verantwoorden naar anderen toe, die door deze uitgave minder ontvangen."

Aanstaande dinsdag wordt er officieel gestemd over het voorstel van het college, maar zoals het er nu uitziet, is er geen meerderheid voor de plannen.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

Muller dordrecht

Einde aan familiebedrijf Muller: sleepvaartbedrijf overgenomen

Sleepvaartbedrijf Muller is overgenomen door het Spaanse Boluda Towage. Daarmee komt een einde aan meer dan honderd jaar Muller als zelfstandig familiebedrijf in Dordrecht. “Een lastige beslissing.”

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.