gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

COLUMN: Dordtse duiven

3b15bbf987cd945f32d941bb6dc3f82b

Deze week was ik getuige van een gevecht tussen twee duiven. Mannetjes. Af en toe was er sprake van een soort verwijtend ongemakkelijk oogcontact tussen ons. De twee duiven waren namelijk aan het vechten om een vrouwtje te imponeren. Zij zat onverschillig toe te kijken op het dak van mijn schuur. Er kon nog geen koertje vanaf en ondanks al hun branie had het duifje alleen oog voor mij. Dat zag ik niet als een compliment want ik heb niets met duiven en ik vermoed dat het duifje ook niets met mij had. Het was meer een soort van natuurlijke selectiviteit. Een angstaanjagend columnist kun je beter in de smiezen houden dan twee dolle duiven die met je willen paren.

Alka Goos |  | Aangepast op
Geschreven door Rowan Siskens van de Goed Verhaal Lekker Podcast. 


Over dat paren wilde ik het hebben want we hebben behoorlijk wat duiven in Dordt. Duiven van allerlei pluimage. Zo heb je natuurlijk de postduiven die een zeer gedisciplineerd leven leiden. Maar dat zijn denk ik geen Dordtse duiven. Dordtse duiven zijn krakers. Je zou denken dat de Dam in Amsterdam een Triple A locatie is voor die dieren maar niets is minder waar. In Dordrecht leven de duiven een echt luxe leven. Vanaf het Scheffersplein zag ik een stel duiven zitten in een pand aan de Voorstraat. Vanaf het zolderraam keken ze op de mensen neer alsof het pand van hun was. En als je niet beter zou weten zou je denken dat het ook zo was. Ze vlogen af en aan alsof er geen beperkingen rondom een maximaal aantal bezoekers per dag meer golden. Er werd gepaard en er werden eieren gelegd. Dit was geen uitzondering want eind vorig jaar is er nog een duivenkolonie verjaagd uit drie andere vervallen panden aan de Voorstraat.

De Voorstraat lijkt de voornaamste straat te zijn waar deze krakende ratten met vleugels zich op houden. Tijdens een boottocht door de stad spotte ik ze zelfs onder het Stadhuis. Daar zitten ze overdekt en worden door niemand anders dan de fluisterboot van de Dordtevaar en rumoerige jetski's gestoord. Hun nesten onbereikbaar voor natuurlijke vijanden. Als we niet opletten nemen ze de binnenstad ooit misschien wel over. Op Instagram zag ik laatst ook een duif die Visser’s was binnengedrongen. Ik ben verder geen complotdenker maar we hebben hier vlakbij de Voorstraat een winkel die Duifhuizen heet. Toeval? Ik weet het niet. Voorzichtigheid is geboden en daarom heb ik tot slot het volgende advies voor u: Geef ze niks te eten en groet ze toch maar wel vriendelijk bij ongemakkelijk oogcontact. Misschien vliegen ze jouw huis dan wel stilletjes voorbij.

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.