gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

COLUMN: Dordtse duiven

3b15bbf987cd945f32d941bb6dc3f82b

Deze week was ik getuige van een gevecht tussen twee duiven. Mannetjes. Af en toe was er sprake van een soort verwijtend ongemakkelijk oogcontact tussen ons. De twee duiven waren namelijk aan het vechten om een vrouwtje te imponeren. Zij zat onverschillig toe te kijken op het dak van mijn schuur. Er kon nog geen koertje vanaf en ondanks al hun branie had het duifje alleen oog voor mij. Dat zag ik niet als een compliment want ik heb niets met duiven en ik vermoed dat het duifje ook niets met mij had. Het was meer een soort van natuurlijke selectiviteit. Een angstaanjagend columnist kun je beter in de smiezen houden dan twee dolle duiven die met je willen paren.

Alka Goos |  | Aangepast op
Geschreven door Rowan Siskens van de Goed Verhaal Lekker Podcast. 


Over dat paren wilde ik het hebben want we hebben behoorlijk wat duiven in Dordt. Duiven van allerlei pluimage. Zo heb je natuurlijk de postduiven die een zeer gedisciplineerd leven leiden. Maar dat zijn denk ik geen Dordtse duiven. Dordtse duiven zijn krakers. Je zou denken dat de Dam in Amsterdam een Triple A locatie is voor die dieren maar niets is minder waar. In Dordrecht leven de duiven een echt luxe leven. Vanaf het Scheffersplein zag ik een stel duiven zitten in een pand aan de Voorstraat. Vanaf het zolderraam keken ze op de mensen neer alsof het pand van hun was. En als je niet beter zou weten zou je denken dat het ook zo was. Ze vlogen af en aan alsof er geen beperkingen rondom een maximaal aantal bezoekers per dag meer golden. Er werd gepaard en er werden eieren gelegd. Dit was geen uitzondering want eind vorig jaar is er nog een duivenkolonie verjaagd uit drie andere vervallen panden aan de Voorstraat.

De Voorstraat lijkt de voornaamste straat te zijn waar deze krakende ratten met vleugels zich op houden. Tijdens een boottocht door de stad spotte ik ze zelfs onder het Stadhuis. Daar zitten ze overdekt en worden door niemand anders dan de fluisterboot van de Dordtevaar en rumoerige jetski's gestoord. Hun nesten onbereikbaar voor natuurlijke vijanden. Als we niet opletten nemen ze de binnenstad ooit misschien wel over. Op Instagram zag ik laatst ook een duif die Visser’s was binnengedrongen. Ik ben verder geen complotdenker maar we hebben hier vlakbij de Voorstraat een winkel die Duifhuizen heet. Toeval? Ik weet het niet. Voorzichtigheid is geboden en daarom heb ik tot slot het volgende advies voor u: Geef ze niks te eten en groet ze toch maar wel vriendelijk bij ongemakkelijk oogcontact. Misschien vliegen ze jouw huis dan wel stilletjes voorbij.

Lees ook

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.