gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

COLUMN: Dordtse duiven

3b15bbf987cd945f32d941bb6dc3f82b

Deze week was ik getuige van een gevecht tussen twee duiven. Mannetjes. Af en toe was er sprake van een soort verwijtend ongemakkelijk oogcontact tussen ons. De twee duiven waren namelijk aan het vechten om een vrouwtje te imponeren. Zij zat onverschillig toe te kijken op het dak van mijn schuur. Er kon nog geen koertje vanaf en ondanks al hun branie had het duifje alleen oog voor mij. Dat zag ik niet als een compliment want ik heb niets met duiven en ik vermoed dat het duifje ook niets met mij had. Het was meer een soort van natuurlijke selectiviteit. Een angstaanjagend columnist kun je beter in de smiezen houden dan twee dolle duiven die met je willen paren.

Alka Goos |  | Aangepast op
Geschreven door Rowan Siskens van de Goed Verhaal Lekker Podcast. 


Over dat paren wilde ik het hebben want we hebben behoorlijk wat duiven in Dordt. Duiven van allerlei pluimage. Zo heb je natuurlijk de postduiven die een zeer gedisciplineerd leven leiden. Maar dat zijn denk ik geen Dordtse duiven. Dordtse duiven zijn krakers. Je zou denken dat de Dam in Amsterdam een Triple A locatie is voor die dieren maar niets is minder waar. In Dordrecht leven de duiven een echt luxe leven. Vanaf het Scheffersplein zag ik een stel duiven zitten in een pand aan de Voorstraat. Vanaf het zolderraam keken ze op de mensen neer alsof het pand van hun was. En als je niet beter zou weten zou je denken dat het ook zo was. Ze vlogen af en aan alsof er geen beperkingen rondom een maximaal aantal bezoekers per dag meer golden. Er werd gepaard en er werden eieren gelegd. Dit was geen uitzondering want eind vorig jaar is er nog een duivenkolonie verjaagd uit drie andere vervallen panden aan de Voorstraat.

De Voorstraat lijkt de voornaamste straat te zijn waar deze krakende ratten met vleugels zich op houden. Tijdens een boottocht door de stad spotte ik ze zelfs onder het Stadhuis. Daar zitten ze overdekt en worden door niemand anders dan de fluisterboot van de Dordtevaar en rumoerige jetski's gestoord. Hun nesten onbereikbaar voor natuurlijke vijanden. Als we niet opletten nemen ze de binnenstad ooit misschien wel over. Op Instagram zag ik laatst ook een duif die Visser’s was binnengedrongen. Ik ben verder geen complotdenker maar we hebben hier vlakbij de Voorstraat een winkel die Duifhuizen heet. Toeval? Ik weet het niet. Voorzichtigheid is geboden en daarom heb ik tot slot het volgende advies voor u: Geef ze niks te eten en groet ze toch maar wel vriendelijk bij ongemakkelijk oogcontact. Misschien vliegen ze jouw huis dan wel stilletjes voorbij.

Lees ook

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.