Dordrecht, Netherlands

COLUMN: Dordtse duiven

Deze week was ik getuige van een gevecht tussen twee duiven. Mannetjes. Af en toe was er sprake van een soort verwijtend ongemakkelijk oogcontact tussen ons. De twee duiven waren namelijk aan het vechten om een vrouwtje te imponeren. Zij zat onverschillig toe te kijken op het dak van mijn schuur. Er kon nog geen koertje vanaf en ondanks al hun branie had het duifje alleen oog voor mij. Dat zag ik niet als een compliment want ik heb niets met duiven en ik vermoed dat het duifje ook niets met mij had. Het was meer een soort van natuurlijke selectiviteit. Een angstaanjagend columnist kun je beter in de smiezen houden dan twee dolle duiven die met je willen paren.
Alka Goos | 29 juni 2021 12:31 | Aangepast op 29 juni 2021 12:31
Geschreven door Rowan Siskens van de Goed Verhaal Lekker Podcast. 


Over dat paren wilde ik het hebben want we hebben behoorlijk wat duiven in Dordt. Duiven van allerlei pluimage. Zo heb je natuurlijk de postduiven die een zeer gedisciplineerd leven leiden. Maar dat zijn denk ik geen Dordtse duiven. Dordtse duiven zijn krakers. Je zou denken dat de Dam in Amsterdam een Triple A locatie is voor die dieren maar niets is minder waar. In Dordrecht leven de duiven een echt luxe leven. Vanaf het Scheffersplein zag ik een stel duiven zitten in een pand aan de Voorstraat. Vanaf het zolderraam keken ze op de mensen neer alsof het pand van hun was. En als je niet beter zou weten zou je denken dat het ook zo was. Ze vlogen af en aan alsof er geen beperkingen rondom een maximaal aantal bezoekers per dag meer golden. Er werd gepaard en er werden eieren gelegd. Dit was geen uitzondering want eind vorig jaar is er nog een duivenkolonie verjaagd uit drie andere vervallen panden aan de Voorstraat.

De Voorstraat lijkt de voornaamste straat te zijn waar deze krakende ratten met vleugels zich op houden. Tijdens een boottocht door de stad spotte ik ze zelfs onder het Stadhuis. Daar zitten ze overdekt en worden door niemand anders dan de fluisterboot van de Dordtevaar en rumoerige jetski's gestoord. Hun nesten onbereikbaar voor natuurlijke vijanden. Als we niet opletten nemen ze de binnenstad ooit misschien wel over. Op Instagram zag ik laatst ook een duif die Visser’s was binnengedrongen. Ik ben verder geen complotdenker maar we hebben hier vlakbij de Voorstraat een winkel die Duifhuizen heet. Toeval? Ik weet het niet. Voorzichtigheid is geboden en daarom heb ik tot slot het volgende advies voor u: Geef ze niks te eten en groet ze toch maar wel vriendelijk bij ongemakkelijk oogcontact. Misschien vliegen ze jouw huis dan wel stilletjes voorbij.

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

Cocky ontmoet man die ooit haar leven redde: 'Je weet niet zo goed wat je moet zeggen'

Als de 14-jarige Ton in mei 1961 een meisje kopje onder ziet gaan in het Wantij twijfelt hij geen mo...

Na bijna een maand zonder fatsoenlijke bui, is de eerste regen onderweg

Droog, droger, droogst. Het is bijna een maand geleden dat in onze regio de laatste serieuze regenbu...

Tegels eruit, planten erin: deze straat pakt wateroverlast aan

Bewoners van de Dordtse Eemkerkstraat kampen regelmatig met wateroverlast. Woningcorporatie Trivire...

Man (24) met vuurwapen gepakt nadat agent waarschuwingsschot lost

Een 24-jarige Dordtenaar met een vuurwapen is aangehouden na een korte achtervolging in Rotterdam. D...

Sliedrecht groeiend aantal inwoners met WMO: vorig jaar 1 op de 10

In Sliedrecht ontvangt 1 op de 10 inwoners een vorm van hulp vanuit de Wet Gemeenschappelijke Onder...

Groot tunnelonderzoek: kan veiligheid en bereikbaarheid beter?

Hoe ervaar jij fiets- en voetgangerstunnels in Dordrecht? De gemeente wil graag weten of er iets aan...