gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

COLUMN: Dordtse duiven

3b15bbf987cd945f32d941bb6dc3f82b

Deze week was ik getuige van een gevecht tussen twee duiven. Mannetjes. Af en toe was er sprake van een soort verwijtend ongemakkelijk oogcontact tussen ons. De twee duiven waren namelijk aan het vechten om een vrouwtje te imponeren. Zij zat onverschillig toe te kijken op het dak van mijn schuur. Er kon nog geen koertje vanaf en ondanks al hun branie had het duifje alleen oog voor mij. Dat zag ik niet als een compliment want ik heb niets met duiven en ik vermoed dat het duifje ook niets met mij had. Het was meer een soort van natuurlijke selectiviteit. Een angstaanjagend columnist kun je beter in de smiezen houden dan twee dolle duiven die met je willen paren.

Alka Goos |  | Aangepast op
Geschreven door Rowan Siskens van de Goed Verhaal Lekker Podcast. 


Over dat paren wilde ik het hebben want we hebben behoorlijk wat duiven in Dordt. Duiven van allerlei pluimage. Zo heb je natuurlijk de postduiven die een zeer gedisciplineerd leven leiden. Maar dat zijn denk ik geen Dordtse duiven. Dordtse duiven zijn krakers. Je zou denken dat de Dam in Amsterdam een Triple A locatie is voor die dieren maar niets is minder waar. In Dordrecht leven de duiven een echt luxe leven. Vanaf het Scheffersplein zag ik een stel duiven zitten in een pand aan de Voorstraat. Vanaf het zolderraam keken ze op de mensen neer alsof het pand van hun was. En als je niet beter zou weten zou je denken dat het ook zo was. Ze vlogen af en aan alsof er geen beperkingen rondom een maximaal aantal bezoekers per dag meer golden. Er werd gepaard en er werden eieren gelegd. Dit was geen uitzondering want eind vorig jaar is er nog een duivenkolonie verjaagd uit drie andere vervallen panden aan de Voorstraat.

De Voorstraat lijkt de voornaamste straat te zijn waar deze krakende ratten met vleugels zich op houden. Tijdens een boottocht door de stad spotte ik ze zelfs onder het Stadhuis. Daar zitten ze overdekt en worden door niemand anders dan de fluisterboot van de Dordtevaar en rumoerige jetski's gestoord. Hun nesten onbereikbaar voor natuurlijke vijanden. Als we niet opletten nemen ze de binnenstad ooit misschien wel over. Op Instagram zag ik laatst ook een duif die Visser’s was binnengedrongen. Ik ben verder geen complotdenker maar we hebben hier vlakbij de Voorstraat een winkel die Duifhuizen heet. Toeval? Ik weet het niet. Voorzichtigheid is geboden en daarom heb ik tot slot het volgende advies voor u: Geef ze niks te eten en groet ze toch maar wel vriendelijk bij ongemakkelijk oogcontact. Misschien vliegen ze jouw huis dan wel stilletjes voorbij.

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.