gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

COLUMN: Dordtse duiven

3b15bbf987cd945f32d941bb6dc3f82b

Deze week was ik getuige van een gevecht tussen twee duiven. Mannetjes. Af en toe was er sprake van een soort verwijtend ongemakkelijk oogcontact tussen ons. De twee duiven waren namelijk aan het vechten om een vrouwtje te imponeren. Zij zat onverschillig toe te kijken op het dak van mijn schuur. Er kon nog geen koertje vanaf en ondanks al hun branie had het duifje alleen oog voor mij. Dat zag ik niet als een compliment want ik heb niets met duiven en ik vermoed dat het duifje ook niets met mij had. Het was meer een soort van natuurlijke selectiviteit. Een angstaanjagend columnist kun je beter in de smiezen houden dan twee dolle duiven die met je willen paren.

Alka Goos |  | Aangepast op
Geschreven door Rowan Siskens van de Goed Verhaal Lekker Podcast. 


Over dat paren wilde ik het hebben want we hebben behoorlijk wat duiven in Dordt. Duiven van allerlei pluimage. Zo heb je natuurlijk de postduiven die een zeer gedisciplineerd leven leiden. Maar dat zijn denk ik geen Dordtse duiven. Dordtse duiven zijn krakers. Je zou denken dat de Dam in Amsterdam een Triple A locatie is voor die dieren maar niets is minder waar. In Dordrecht leven de duiven een echt luxe leven. Vanaf het Scheffersplein zag ik een stel duiven zitten in een pand aan de Voorstraat. Vanaf het zolderraam keken ze op de mensen neer alsof het pand van hun was. En als je niet beter zou weten zou je denken dat het ook zo was. Ze vlogen af en aan alsof er geen beperkingen rondom een maximaal aantal bezoekers per dag meer golden. Er werd gepaard en er werden eieren gelegd. Dit was geen uitzondering want eind vorig jaar is er nog een duivenkolonie verjaagd uit drie andere vervallen panden aan de Voorstraat.

De Voorstraat lijkt de voornaamste straat te zijn waar deze krakende ratten met vleugels zich op houden. Tijdens een boottocht door de stad spotte ik ze zelfs onder het Stadhuis. Daar zitten ze overdekt en worden door niemand anders dan de fluisterboot van de Dordtevaar en rumoerige jetski's gestoord. Hun nesten onbereikbaar voor natuurlijke vijanden. Als we niet opletten nemen ze de binnenstad ooit misschien wel over. Op Instagram zag ik laatst ook een duif die Visser’s was binnengedrongen. Ik ben verder geen complotdenker maar we hebben hier vlakbij de Voorstraat een winkel die Duifhuizen heet. Toeval? Ik weet het niet. Voorzichtigheid is geboden en daarom heb ik tot slot het volgende advies voor u: Geef ze niks te eten en groet ze toch maar wel vriendelijk bij ongemakkelijk oogcontact. Misschien vliegen ze jouw huis dan wel stilletjes voorbij.

Lees ook

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”