gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

COLUMN: Fijne derde-kuiken-van-de-visarenden-dag!

d2c1e67a23e5f4a009b3566cdf0c7dde.jpg

Deze column is geschreven door Arthur Attasio, een van de makers van de Goed Verhaal, Lekker Podcast. Al een aantal weken op rij wordt het regionale nieuws gedomineerd door de gezinsuitbreiding van ons eigen visarend-stel. Arend en Arendine, zoals ik ze sinds vijf minuten liefkozend noem, zijn prachtige vogels en ik wil ze dan ook bedanken dat ze onze Biesbosch als onderkomen voor hun geluk gekozen hebben. Verder wil ik ze feliciteren met het feit dat hun derde kuiken vandaag (4 juni jl.) uit zijn- of haar ei is gekropen.

Alka Goos |  | Aangepast op
Bij het bekijken van de stream (via Visarend) zie ik samen met 478 andere voyeurs hoe drie onzekere vogels bezig zijn met het beschermen van wat hen het meest lief is in een wereld die vol gevaar zit (hun buren, de familie Zeearend, kunnen hen daar alles over vertellen). De ontbijtjes op bed, die uiteindelijk voor het grootste deel door Arend zelf verorberd worden, zijn wellicht wat overdreven maar tonen goede wil en laten (ook voor ons) natuurlijk gedrag zien.

Omdat we allemaal sinds maart 2020 in een tijd leven waarin je elk moment het gevoel hebt dat er een boom op je dak kan vallen, is het logisch dat we ons focussen op het beschermen wat van ons is en doen we dit, al dan niet gedwongen, achter gesloten deuren.

Arend en Arendine, die overigens niet hebben gekozen voor een camera in hun kraamkamer, laten zien dat het tonen van liefde leidt tot een gelukzalig gevoel bij de mensen die ernaar kijken. Wanneer deze mensen dit gevoel voor de rest van hun dag meenemen en het als een virus onder hun medemensen verspreiden dan maken we deze periode, voor elkaar, een stukje draaglijker.

Om deze reden roep ik iedereen op om op derde-kuiken-van-de-visarenden-dag (5 juni) te laten zien hoeveel je van je eigen nest houdt. Niet alleen als een ode aan Arend en Arendine, maar ook omdat je het effect op de rest van het eiland niet moet onderschatten.

Lees ook

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.