gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

COLUMN: Fijne derde-kuiken-van-de-visarenden-dag!

d2c1e67a23e5f4a009b3566cdf0c7dde.jpg

Deze column is geschreven door Arthur Attasio, een van de makers van de Goed Verhaal, Lekker Podcast. Al een aantal weken op rij wordt het regionale nieuws gedomineerd door de gezinsuitbreiding van ons eigen visarend-stel. Arend en Arendine, zoals ik ze sinds vijf minuten liefkozend noem, zijn prachtige vogels en ik wil ze dan ook bedanken dat ze onze Biesbosch als onderkomen voor hun geluk gekozen hebben. Verder wil ik ze feliciteren met het feit dat hun derde kuiken vandaag (4 juni jl.) uit zijn- of haar ei is gekropen.

Alka Goos |  | Aangepast op
Bij het bekijken van de stream (via Visarend) zie ik samen met 478 andere voyeurs hoe drie onzekere vogels bezig zijn met het beschermen van wat hen het meest lief is in een wereld die vol gevaar zit (hun buren, de familie Zeearend, kunnen hen daar alles over vertellen). De ontbijtjes op bed, die uiteindelijk voor het grootste deel door Arend zelf verorberd worden, zijn wellicht wat overdreven maar tonen goede wil en laten (ook voor ons) natuurlijk gedrag zien.

Omdat we allemaal sinds maart 2020 in een tijd leven waarin je elk moment het gevoel hebt dat er een boom op je dak kan vallen, is het logisch dat we ons focussen op het beschermen wat van ons is en doen we dit, al dan niet gedwongen, achter gesloten deuren.

Arend en Arendine, die overigens niet hebben gekozen voor een camera in hun kraamkamer, laten zien dat het tonen van liefde leidt tot een gelukzalig gevoel bij de mensen die ernaar kijken. Wanneer deze mensen dit gevoel voor de rest van hun dag meenemen en het als een virus onder hun medemensen verspreiden dan maken we deze periode, voor elkaar, een stukje draaglijker.

Om deze reden roep ik iedereen op om op derde-kuiken-van-de-visarenden-dag (5 juni) te laten zien hoeveel je van je eigen nest houdt. Niet alleen als een ode aan Arend en Arendine, maar ook omdat je het effect op de rest van het eiland niet moet onderschatten.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.