Dordrecht, Netherlands

COLUMN: Het beste voor Dordt

Er was geen ontkomen aan. Het nieuws van deze week is natuurlijk dat FC Dordrecht ook volgend jaar in het groen wit gaat spelen. Al werd er ook veel aandacht besteed aan de breuk van ‘Beter Voor Dordt’.
Alka Goos | 24 juli 2021 09:00 | Aangepast op 24 juli 2021 09:00
Deze column is geschreven door Michiel de Groot van de Goed Verhaal Lekker Podcast

Deze week werd bekend dat 6 van de 7 raadsleden opstappen na een ruzie over de opvolging van wethouder Piet Sleeking. Binnen de partij was al langer onenigheid over de gekozen lijn van de partij maar dit was de spreekwoordelijke druppel.

Het is bij dit soort zaken altijd jammer dat we niet precies weten wat er zich achter gesloten deuren heeft afgespeeld. Tenzij een van de betrokkenen de vuile was buiten hangt en zo een kettingreactie teweegbrengt. Zelfs de mensen die nooit Cluedo gespeeld hebben krijgen dan aardig door wat er gebeurd is.

Fijn dat beide partijen in het conflict duidelijk benoemen dat de kiezer hier niet de dupe van mag worden. Een mooie populistische uitspraak waarbij je gelijk weet dat de kiezer uiteindelijk met de gebakken peren blijft zitten. Politiek blijft immers niets anders dan belangen behartigen, bij voorkeur je eigen. Alleen je zou van een lokale partij die letterlijk ‘Beter Voor Dordt’ heet iets anders verwachten.

Dit soort problemen komen vaak voort uit ofwel botsende ego’s, ofwel slechte communicatie maar meestal een combinatie van de twee. Ik vraag me dan ook af of er in eigen belang wordt gedacht of aan wat beter voor Dordt is. Mijn advies zou zijn; met zijn allen een weekend in een tent op de Veluwe. Heel veel schreeuwen, praten, uiteindelijk knuffelen en verder gaan. Dat is het beste voor Dordt.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...