Dordrecht, Netherlands

COLUMN: Na de bittere pil komt de bitterbal

Deze column is geschreven door Arthur Attasio. Een van de drie mannen van de Goed Verhaal, Lekker Podcast.De terrassen mogen weer open en daarom komen de parasols als paddestoelen uit de grond. Sommigen zitten wellicht onder de schimmel, maar dat kan het ongeduldige publiek vast niets schelen. In lange rijen of willekeurige patronen staan ze er om ons eindelijk weer te beschermen tegen de zon of tegen de regen terwijl we genieten van alles dat de Dordtse horeca ons te bieden heeft.
Alka Goos | 24 april 2021 09:00 | Aangepast op 24 april 2021 09:00
Nu de bittere pil lijkt te zijn doorgeslikt, is het tijd om de steun te geven die we al sinds de sluiting van de horeca op social media beloven. Toen de, toch wel verwachte, beperkingen genoemd werden en Rutte sprak over de bitterbal die geskipt moest worden (omdat blijkbaar niemand bitterballen voor 6 uur eet) vond ik dat in eerste instantie niet erg. Ik vermaak mijn mond liever met een koude slok bier dan met een klodder hete ragout die al het vel van mijn gehemelte aftrekt.

Nadat het nieuws was ingedaald en ik op mijn gemak aan het bedenken was waar ik mijzelf voor het eerst sinds lange tijd zou etaleren (het is overigens Finn’s geworden), bedacht ik me hoe bijzonder de uitspraak van Rutte eigenlijk is. Waarom zouden we de kans op omzet voor onze favoriete horecagelegenheid beperken door de bitterbal buiten het speelveld te laten? Ik heb geen idee en daarom zet ik mijn gehemelte, voor de Dordtse horeca, graag op het spel.

Zie je mij dus op zaterdag 1 mei, onder een parasol, op het terras zitten dan heb ik ongetwijfeld een grote schaal bitterballen op tafel die ik, wanneer iemand naar deze column refereert, ook met alle liefde voor een ander bestel.


Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...