gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Commissaris praat met raad over opvolging Brok

Alle fractievoorzitters uit de gemeenteraad zijn door de commissaris van de koning uitgenodigd voor een gesprek over de opvolging van de burgemeester. De bijeenkomst vindt plaats op 25 januari.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De commissaris benoemt een waarnemend burgemeester. Hij wil van de fractievoorzitters horen hoe lang die tijdelijke invulling moet duren.

Naar verwachting praat de commissaris van de koning op een latere datum ook nog met de leden van de gemeenteraad. Dan zal het gaan over de te volgen procedure voor de nieuwe burgemeester. Die wordt benoemd door de Kroon. Dat gebeurt op advies van de commissaris. Hij rapporteert aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De minister zet de benoemingsprocedure in gang.

Burgemeester Arno Brok neemt eind februari afscheid als eerste burger van Dordrecht. Begin maart wordt hij geïnstalleerd als commissaris van de koning in Friesland.

Inmiddels wordt druk gespeculeerd over de opvolging. Dat gebeurde ook voorafgaand aan de benoeming van de huidige burgemeester, maar de naam Arno Brok werd toen niet genoemd.

Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente afgelopen dinsdag zoemde de naam rond van Govert Veldhuijzen. Maar de oud-wethouder van Dordrecht en gedeputeerde in Zuid-Holland zegt het niet te gaan doen. Veldhuijzen is de komende maanden nog waarnemend burgemeester in Gorinchem. Ook de huidige loco-burgemeester Piet Sleeking zou gezegd hebben niet in de race te zijn.

Toevallig is oud-burgemeester van Alblasserdam Bert Blase nog op zoek naar een baan. Hij lijkt goede papieren te hebben met ruime politieke en bestuurlijke ervaring in de Drechtsteden. Zo was hij onder meer directeur en vice-voorzitter van de Drechtsteden en naast eerste burger van Alblasserdam ook waarnemend burgemeester van Hardinxveld-Giessendam. Tot dit jaar was hij sinds 2014 waarnemend burgemeester in Vlaardingen.

Lees ook

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.