gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Commissaris praat met raad over opvolging Brok

Alle fractievoorzitters uit de gemeenteraad zijn door de commissaris van de koning uitgenodigd voor een gesprek over de opvolging van de burgemeester. De bijeenkomst vindt plaats op 25 januari.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De commissaris benoemt een waarnemend burgemeester. Hij wil van de fractievoorzitters horen hoe lang die tijdelijke invulling moet duren.

Naar verwachting praat de commissaris van de koning op een latere datum ook nog met de leden van de gemeenteraad. Dan zal het gaan over de te volgen procedure voor de nieuwe burgemeester. Die wordt benoemd door de Kroon. Dat gebeurt op advies van de commissaris. Hij rapporteert aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De minister zet de benoemingsprocedure in gang.

Burgemeester Arno Brok neemt eind februari afscheid als eerste burger van Dordrecht. Begin maart wordt hij geïnstalleerd als commissaris van de koning in Friesland.

Inmiddels wordt druk gespeculeerd over de opvolging. Dat gebeurde ook voorafgaand aan de benoeming van de huidige burgemeester, maar de naam Arno Brok werd toen niet genoemd.

Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente afgelopen dinsdag zoemde de naam rond van Govert Veldhuijzen. Maar de oud-wethouder van Dordrecht en gedeputeerde in Zuid-Holland zegt het niet te gaan doen. Veldhuijzen is de komende maanden nog waarnemend burgemeester in Gorinchem. Ook de huidige loco-burgemeester Piet Sleeking zou gezegd hebben niet in de race te zijn.

Toevallig is oud-burgemeester van Alblasserdam Bert Blase nog op zoek naar een baan. Hij lijkt goede papieren te hebben met ruime politieke en bestuurlijke ervaring in de Drechtsteden. Zo was hij onder meer directeur en vice-voorzitter van de Drechtsteden en naast eerste burger van Alblasserdam ook waarnemend burgemeester van Hardinxveld-Giessendam. Tot dit jaar was hij sinds 2014 waarnemend burgemeester in Vlaardingen.

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.