gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Commotie om zwartepietversiering Dordtse ondernemers: VVD stelt vragen

89fdcf9c986002f9b56628b133522e70

Diverse Dordtse middenstanders hebben een email ontvangen van actiegroep Kick Out Zwartepiet (KOZP). Dit naar aanleiding van de zwartepietendecoraties die zij hebben opgehangen in hun winkels. KOZP vindt zwartepiet kwetsend en wil dat ondernemers hierover nadenken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens de VVD ervaren ondernemers de toon van de email als ‘bedreigend’, omdat KOZP zegt dat zij actie gaan voeren, en zich daarbij richten op winkels die volgens hen een achterhaalde vorm van het feest sponsoren. De VVD is voor vrijheid van meningsuiting, maar vindt het dreigen met acties in toch al zware tijden voor middenstanders te ver gaan. De partij gaat daarom vragen stellen in de gemeenteraadsvergadering over deze gang van zaken. 

De VVD wil de 'dreigende' toon van de mails onderzocht hebben. De partij wil dat middenstanders de garantie hebben veilig te zijn in hun bedrijfsvoering, en wil van de gemeente weten waar zij zich kunnen melden mocht dit niet het geval zijn. 

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.