gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Commotie om zwartepietversiering Dordtse ondernemers: VVD stelt vragen

89fdcf9c986002f9b56628b133522e70

Diverse Dordtse middenstanders hebben een email ontvangen van actiegroep Kick Out Zwartepiet (KOZP). Dit naar aanleiding van de zwartepietendecoraties die zij hebben opgehangen in hun winkels. KOZP vindt zwartepiet kwetsend en wil dat ondernemers hierover nadenken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens de VVD ervaren ondernemers de toon van de email als ‘bedreigend’, omdat KOZP zegt dat zij actie gaan voeren, en zich daarbij richten op winkels die volgens hen een achterhaalde vorm van het feest sponsoren. De VVD is voor vrijheid van meningsuiting, maar vindt het dreigen met acties in toch al zware tijden voor middenstanders te ver gaan. De partij gaat daarom vragen stellen in de gemeenteraadsvergadering over deze gang van zaken. 

De VVD wil de 'dreigende' toon van de mails onderzocht hebben. De partij wil dat middenstanders de garantie hebben veilig te zijn in hun bedrijfsvoering, en wil van de gemeente weten waar zij zich kunnen melden mocht dit niet het geval zijn. 

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

Helianthus (1)

Vernieuwde sportruimte Helianthus dankzij hulp van Drechtstadloop

Helianthus, een ontmoetingsplek voor mensen met kanker en mensen die kanker hebben gehad, heeft een nieuwe sportruimte geopend. Hiervoor heeft de stichting 15.000 euro gebruikt die vorig jaar tijdens de Drechtstadloop voor haar is opgehaald.

man te water jachthaven

Man gered uit water na val in jachthaven

Een man is dinsdagavond in het water gevallen van de jachthaven Westergoot in Dordrecht. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.