gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Commotie om zwartepietversiering Dordtse ondernemers: VVD stelt vragen

89fdcf9c986002f9b56628b133522e70

Diverse Dordtse middenstanders hebben een email ontvangen van actiegroep Kick Out Zwartepiet (KOZP). Dit naar aanleiding van de zwartepietendecoraties die zij hebben opgehangen in hun winkels. KOZP vindt zwartepiet kwetsend en wil dat ondernemers hierover nadenken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens de VVD ervaren ondernemers de toon van de email als ‘bedreigend’, omdat KOZP zegt dat zij actie gaan voeren, en zich daarbij richten op winkels die volgens hen een achterhaalde vorm van het feest sponsoren. De VVD is voor vrijheid van meningsuiting, maar vindt het dreigen met acties in toch al zware tijden voor middenstanders te ver gaan. De partij gaat daarom vragen stellen in de gemeenteraadsvergadering over deze gang van zaken. 

De VVD wil de 'dreigende' toon van de mails onderzocht hebben. De partij wil dat middenstanders de garantie hebben veilig te zijn in hun bedrijfsvoering, en wil van de gemeente weten waar zij zich kunnen melden mocht dit niet het geval zijn. 

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.