gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Commotie om zwartepietversiering Dordtse ondernemers: VVD stelt vragen

89fdcf9c986002f9b56628b133522e70

Diverse Dordtse middenstanders hebben een email ontvangen van actiegroep Kick Out Zwartepiet (KOZP). Dit naar aanleiding van de zwartepietendecoraties die zij hebben opgehangen in hun winkels. KOZP vindt zwartepiet kwetsend en wil dat ondernemers hierover nadenken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens de VVD ervaren ondernemers de toon van de email als ‘bedreigend’, omdat KOZP zegt dat zij actie gaan voeren, en zich daarbij richten op winkels die volgens hen een achterhaalde vorm van het feest sponsoren. De VVD is voor vrijheid van meningsuiting, maar vindt het dreigen met acties in toch al zware tijden voor middenstanders te ver gaan. De partij gaat daarom vragen stellen in de gemeenteraadsvergadering over deze gang van zaken. 

De VVD wil de 'dreigende' toon van de mails onderzocht hebben. De partij wil dat middenstanders de garantie hebben veilig te zijn in hun bedrijfsvoering, en wil van de gemeente weten waar zij zich kunnen melden mocht dit niet het geval zijn. 

Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.