Dordrecht, Netherlands

Commotie om zwartepietversiering Dordtse ondernemers: VVD stelt vragen

Diverse Dordtse middenstanders hebben een email ontvangen van actiegroep Kick Out Zwartepiet (KOZP). Dit naar aanleiding van de zwartepietendecoraties die zij hebben opgehangen in hun winkels. KOZP vindt zwartepiet kwetsend en wil dat ondernemers hierover nadenken.
Vivian Rutte | 24 november 2020 15:56 | Aangepast op 24 november 2020 15:56
Volgens de VVD ervaren ondernemers de toon van de email als ‘bedreigend’, omdat KOZP zegt dat zij actie gaan voeren, en zich daarbij richten op winkels die volgens hen een achterhaalde vorm van het feest sponsoren. De VVD is voor vrijheid van meningsuiting, maar vindt het dreigen met acties in toch al zware tijden voor middenstanders te ver gaan. De partij gaat daarom vragen stellen in de gemeenteraadsvergadering over deze gang van zaken. 

De VVD wil de 'dreigende' toon van de mails onderzocht hebben. De partij wil dat middenstanders de garantie hebben veilig te zijn in hun bedrijfsvoering, en wil van de gemeente weten waar zij zich kunnen melden mocht dit niet het geval zijn. 

Lees ook

Eerste winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht deze transferperiode. De 23-jarige verdedige...

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...