Dordrecht, Netherlands

Compensatie voor kraamhouders kerstmarkt, niet voor Dordtse winkeliers

Hoewel veel ondernemers op dit moment met de handen in het haar zitten vanwege de coronacrisis, stond er op de agenda van de commissievergadering nog een andere punt dat op hen betrekking heeft. Het afgelasten van de kerstmarkt.
Marjolein Vos | 2 april 2020 11:45 | Aangepast op 2 april 2020 11:45
De gemeente gaat de marktlui compenseren voor hun misgelopen inkomsten, maar er moet ook gekeken worden naar de Dordtse ondernemers, merkt Gewoon Dordt op.

De voorspelling van zeer slecht weer deed de organisatie in december besluiten het evenement voor twee dagen niet door te laten gaan. Een flinke domper voor veel kraamhuurders. 200 euro krijgen zij van de gemeente ter compensatie. Voor de Dordtse horeca en winkeliers die niet op de markt zouden staan, bestaat die regeling niet. "Ze zeggen: er zijn genoeg horeca-ondernemers die omzet hebben gehad. Maar er zijn natuurlijk ook een nog heleboel andere ondernemers die zich instellen op de kerstmarkt. Dat is toch één van de belangrijkste weekenden van het jaar qua omzet. Het valt allemaal weg", merkt Irene Koene van Gewoon Dordt op. "En de ellende is nu ook nog dat dit eroverheen komt, de actualiteit, een buffer heb je (als ondernemer) niet".

Koene vindt dat het compenseren van het kraamgeld niet voldoende is. En de winkeliers hadden ook op meer gehoopt. Arien van Pelt van de organisatie 'Promotie Ondernemers Binnenstad Dordrecht': "We hebben een enquête gehouden onder winkeliers. Het merendeel heeft er toch veel last van gehad. Het zou ook gek zijn als het niet zo was. Het is toch een evenement dat heel veel bezoeker voor ons naar Dordrecht haalt".

Vooralsnog lijkt het te blijven bij de compensatieregeling van 200 euro voor kraamhouders. De raad moet nog wel officieel instemmen met het voorstel van het college, maar een meerderheid gaf in de commissievergadering aan voor te zijn.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...

Bolderbraderie op de Merwebolder ondanks hitte groot succes

Op het terrein van de Merwebolder aan de Touwbaan in Sliedrecht vond weer de jaarlijkse Bolder Brade...

Zonovergoten Fiets4Daagse onverminderd populair: 'Heel fijn'

Het was een warme en pittige tocht, maar de Ridderkerkse Fiets4Daagse bleek ook dit jaar onverminder...