Dordrecht, Netherlands

Concertzaal op wielen voor kennismaking met klassieke muziek

Het Prinses Chirstina Concours laat Dordtse kinderen op een bijzondere manier kennismaken met klassieke muziek. Basisschoolklassen mogen een speciaal concert bijwonen in een uitvouwbare bus, de enige verrijdbare concertzaal in de wereld.
Sander Verrips | 21 juni 2021 16:17 | Aangepast op 21 juni 2021 16:17
Vrijdag waren kinderen van basisschool De Driehoek de gelukkigen. Naast het luisteren naar wat muziekstukken leerden zij van alles over de instrumenten. De uitvouwbare bus kon door corona driekwart jaar niet gebruikt worden. “Een heel fijn moment,” zegt violist Martine Velthuis, die het programma ook presenteert. Samen met pianist Kris van der Plas en Cellist Jitske Wildemans won zij een wedstrijd van het concours waardoor ze in de bus mag spelen.

“Het is geweldig om voor al die kinderen te spelen, je krijgt zoveel leuke reacties," zegt Van der Plas. “Als je zelf even niet speelt en jij kijkt naar die kinderen, zie je ze helemaal wegdromen door de muziek. Ze zijn heel geïnteresseerd.”

De leerlingen genoten zichtbaar van de muziek. “Het was heel interessant. Meestal luister je zelf namelijk muziek uit deze tijd,” zegt één van hen. “Ik wil nu piano spelen omdat dat mooi klonk." Volgens Velthuis was dit precies het doel van de concerten voor leerlingen. “We willen kinderen graag naar een instrument trekken.”

De concertbus stond deze week in Dordrecht, omdat komend weekend het Bachfestival hier wordt gehouden.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...