gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Conflict tussen school en student leidt tot extra beveiliging op het Da Vinci College

f8b95c724008cc1fb0ad0d27cb7b1e4b.jpg

Het ROC Da Vinci College heeft de beveiliging op locatie Leerpark opgeschroefd. Dat doet de school vanwege een langlopend conflict met een student, die ondanks een schorsing toch naar school kwam. Volgens de school is de extra beveiliging nodig voor meer veiligheid en een verbeterd gevoel van veiligheid onder studenten en medewerkers.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Aanleiding voor de extra beveiliging is een 29-jarige student, tevens lid van de studentenraad van de school. Hij kwam op maandag 2 september naar school om een vergadering tussen het schoolbestuur en de studentenraad bij te wonen. Naar eigen zeggen 'om verhaal te halen bij het bestuur van de school' over een schorsing van een week die hem even daarvoor was opgelegd.

Tegen de regels
Een beveiliger herkende de student en liet hem weten dat zijn aanwezigheid op het schoolterrein tegen de regels was, aangezien hij vanwege de schorsing niet op het terrein mocht komen. Nadat de student meermaals liet weten niet weg te willen gaan, werd de politie ingeschakeld en is de student door de politie van het schoolterrein verwijderd.

De student heeft in het verleden meerdere online publicaties en posts op sociale media geplaatst waarin hij zaken aan de kaak stelt die volgens hem niet kloppen binnen het ROC Da Vinci. Uiteindelijk heeft dit volgens de student geleid tot een schorsing. De woordvoering van de school laat weten geen mededelingen over individuele gevallen te doen. Recentelijk heeft RTV Dordrecht een document ingezien waarin de school aangeeft 'het vertrouwen in de werkbaarheid van de situatie verloren te zijn'.

Extra paar ogen
Ook laat de school weten de zaak serieus te nemen en op te komen voor de gevoelens van de andere studenten en medewerkers: “De student negeert waarschuwingen waar consequenties aan verbonden zijn. Aangezien wij de veiligheid van onze studenten en medewerkers hoog in het vaandel hebben staan, zijn we genoodzaakt daar passende maatregelen voor te nemen. Er zijn verschillende ingangen van onze locatie op het Leerpark. Die hebben we bemenst. Zo hebben we een extra paar ogen, maar geeft dat ook een gevoel van veiligheid af.”

Desgevraagd geeft de school aan in constante verbinding te staan met experts en de eigen beveiligingsdienst en dat de situatie onder controle is. Een tijdelijke sluiting van de school was dan ook niet nodig. Wel zijn er nu dus een aantal extra beveiligers. De student laat weten de reactie van de school overtrokken te vinden, hij zegt dat het beveiligen van de school vanwege zijn uitspraken en verwijdering gebaseerd zijn 'op een gevoel van onveiligheid en niet vanuit de feiten'.

Studenten van het Da Vinci College laten aan onze verslaggever weten weinig tot niets van de zaak gemerkt te hebben, wel zeggen enkele studenten een tweetal extra beveiligers opgemerkt te hebben. Of dat de beveiligers zijn waar de school over bericht is niet te verifiëren. Het zou ook kunnen gaan om zogenaamde sus-wachten die al een tijdje over het Leerpark lopen om opstootjes onder leerlingen en studenten in de kiem te smoren.

De school is van plan de student uiteindelijk permanent van de opleiding te verwijderen en wil daarover met de student in gesprek. De student zelf geeft aan daartegen in beroep te willen gaan.

Bekijk hieronder de reportage over het Da Vinci College.

Lees ook

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doorgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.

politieaanhoudingbierenchips.png

Inbreker steelt geen geld, maar bier en chips

Een man heeft maandag ingebroken in een sportkantine in Dordrecht. De verdachte dacht dat daar wel wat losgeld te halen viel. Maar toen dit niet zo was, richtte hij zich op het bier en chips van de kantine. De politie heeft de verdachte ter plekke aangehouden.

Bushalte Papendrecht verplaatst

Deze bushalte wordt binnenkort verplaatst wegens 'ongewenste overstekers'

Bushalte De Lage Waard aan de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht wordt verplaatst. Ook wordt de busbaan verlengd. De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid verbeteren en het openbaar vervoer laten doorstromen. Dit, naar aanleiding van ongewenste OV-overstekers op de weg.