gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Continu monitoren met 'slimme pleister'

“De sensortechnologie in smartphones en tablets is in de afgelopen jaren enorm ontwikkeld. Wij zien buiten het ziekenhuis allerlei soorten apparaten die we ook in het zouden kunnen gebruiken.” vertelt Ralph So, intensivist bij het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds dinsdag maakt het ziekenhuis gebruik van een vergelijkbaar soort technologie, in de vorm van de ‘slimme pleister’. Verpleegkundige Naomi Conijn is een van de eerste die gebruik maakt van het kleine meetapparaat.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Naomi vertelt dat de pleister een aantal vitale functies meet; “Zoals de ademhaling, hartslag en temperatuur. Die informatie komt binnen op een telefoon. En als de meting een aantal keer te hoog of te laag is, dan krijgen we een melding en gaan we naar de patiënt toe, om te kijken hoe het gaat.” Na overleg met de arts wordt er bekeken of er iets in het beleid moet worden aangepast.

Voorheen werkte het ziekenhuis met een kaartje, waarop de zogenoemde rooksignalen stonden voor bijvoorbeeld een hartstilstand. Die signalen zijn al 8 tot 12 uur van te voren zichtbaar. “Maar toen waren we er nog niet,” vertelt de intensivist. “Als we drie keer in de acht uur meten; wat gebeurd er dan tussen die drie keer. Stel dat er tussen bepaalde metingen iets gebeurd, moeten we iets hebben waarmee we dat kunnen meten.” De slimme pleister meet iedere twee minuten de ademhalingsfrequentie, hartslagfrequentie en de temperatuur. “Dat zijn de belangrijkste waardes waaraan je kunt zien of iemand ziek wordt of achteruit gaat.” vult de verpleegkundige aan.

Patiënt Huib Rikkers is onder de indruk van de plakker. “Het lijkt mij erg modern. Kijk wat onderzoek de laatste jaren teweeg gebracht heeft in de medische wetenschap.”

Het komende halfjaar wordt onderzocht voor welk type patient deze pleister meerwaarde heeft.

Lees ook

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”