gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Continu monitoren met 'slimme pleister'

“De sensortechnologie in smartphones en tablets is in de afgelopen jaren enorm ontwikkeld. Wij zien buiten het ziekenhuis allerlei soorten apparaten die we ook in het zouden kunnen gebruiken.” vertelt Ralph So, intensivist bij het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds dinsdag maakt het ziekenhuis gebruik van een vergelijkbaar soort technologie, in de vorm van de ‘slimme pleister’. Verpleegkundige Naomi Conijn is een van de eerste die gebruik maakt van het kleine meetapparaat.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Naomi vertelt dat de pleister een aantal vitale functies meet; “Zoals de ademhaling, hartslag en temperatuur. Die informatie komt binnen op een telefoon. En als de meting een aantal keer te hoog of te laag is, dan krijgen we een melding en gaan we naar de patiënt toe, om te kijken hoe het gaat.” Na overleg met de arts wordt er bekeken of er iets in het beleid moet worden aangepast.

Voorheen werkte het ziekenhuis met een kaartje, waarop de zogenoemde rooksignalen stonden voor bijvoorbeeld een hartstilstand. Die signalen zijn al 8 tot 12 uur van te voren zichtbaar. “Maar toen waren we er nog niet,” vertelt de intensivist. “Als we drie keer in de acht uur meten; wat gebeurd er dan tussen die drie keer. Stel dat er tussen bepaalde metingen iets gebeurd, moeten we iets hebben waarmee we dat kunnen meten.” De slimme pleister meet iedere twee minuten de ademhalingsfrequentie, hartslagfrequentie en de temperatuur. “Dat zijn de belangrijkste waardes waaraan je kunt zien of iemand ziek wordt of achteruit gaat.” vult de verpleegkundige aan.

Patiënt Huib Rikkers is onder de indruk van de plakker. “Het lijkt mij erg modern. Kijk wat onderzoek de laatste jaren teweeg gebracht heeft in de medische wetenschap.”

Het komende halfjaar wordt onderzocht voor welk type patient deze pleister meerwaarde heeft.

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.