gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Continu monitoren met 'slimme pleister'

“De sensortechnologie in smartphones en tablets is in de afgelopen jaren enorm ontwikkeld. Wij zien buiten het ziekenhuis allerlei soorten apparaten die we ook in het zouden kunnen gebruiken.” vertelt Ralph So, intensivist bij het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds dinsdag maakt het ziekenhuis gebruik van een vergelijkbaar soort technologie, in de vorm van de ‘slimme pleister’. Verpleegkundige Naomi Conijn is een van de eerste die gebruik maakt van het kleine meetapparaat.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Naomi vertelt dat de pleister een aantal vitale functies meet; “Zoals de ademhaling, hartslag en temperatuur. Die informatie komt binnen op een telefoon. En als de meting een aantal keer te hoog of te laag is, dan krijgen we een melding en gaan we naar de patiënt toe, om te kijken hoe het gaat.” Na overleg met de arts wordt er bekeken of er iets in het beleid moet worden aangepast.

Voorheen werkte het ziekenhuis met een kaartje, waarop de zogenoemde rooksignalen stonden voor bijvoorbeeld een hartstilstand. Die signalen zijn al 8 tot 12 uur van te voren zichtbaar. “Maar toen waren we er nog niet,” vertelt de intensivist. “Als we drie keer in de acht uur meten; wat gebeurd er dan tussen die drie keer. Stel dat er tussen bepaalde metingen iets gebeurd, moeten we iets hebben waarmee we dat kunnen meten.” De slimme pleister meet iedere twee minuten de ademhalingsfrequentie, hartslagfrequentie en de temperatuur. “Dat zijn de belangrijkste waardes waaraan je kunt zien of iemand ziek wordt of achteruit gaat.” vult de verpleegkundige aan.

Patiënt Huib Rikkers is onder de indruk van de plakker. “Het lijkt mij erg modern. Kijk wat onderzoek de laatste jaren teweeg gebracht heeft in de medische wetenschap.”

Het komende halfjaar wordt onderzocht voor welk type patient deze pleister meerwaarde heeft.

Lees ook

mercon loods.png

Vernieling, brand en geluidsoverlast: roep om oplossing verpauperde loods

Een skyline van molens, traditioneel polderlandschap en de rivier de Noord. Dat is de sfeervolle achtertuin van bewoners aan de West Kinderdijk in Alblasserdam. Het uitzicht aan de voorzijde van de huizen biedt een heel andere aanblik: de verpauperde Mercon-loods. Ondanks beloftes van sloop en nieuwbouw, gebeurt er vrijwel niets. PvdA-raadslid Haci Erdogan wil een oplossing: "Dit is een gevaar voor het dorp."

archieffotopolitie.png

Mogelijke nepagenten opgepakt in Hardinxveld-Giessendam

De politie heeft maandagavond twee mensen opgepakt die betrokken zouden zijn geweest bij een diefstal uit een huis van een oudere vrouw in Hardinxveld-Giessendam. Volgens de politie gaat het om mogelijke nepagenten.

raaddordrecht.JPG

Bijna niets staat een stadsbestuur met deze vijf partijen nog in de weg

Er moet heel wat gebeuren, willen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA niet samen het Dordtse stadsbestuur gaan vormen. Volgens informateur Floor Vermeulen is er 'ruim voldoende onderling vertrouwen' tussen deze vijf partijen om de onderhandelingen te starten.

planet_fox-ball-8048205.jpg

Dordrecht doet mee aan landelijke pilot met sport- en kledingtegoed

De gemeente Dordrecht start met een regeling om jongvolwassenen financieel te ondersteunen om te kunnen blijven sporten. Wie aan bepaalde voorwaarden voldoet krijgt 300 euro sporttegoed per jaar, waarvan 50 euro aan sportkleding kan worden besteed. Zo wil de gemeente de financiële drempel verlagen en sport toegankelijk houden.

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.