gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Continu monitoren met 'slimme pleister'

“De sensortechnologie in smartphones en tablets is in de afgelopen jaren enorm ontwikkeld. Wij zien buiten het ziekenhuis allerlei soorten apparaten die we ook in het zouden kunnen gebruiken.” vertelt Ralph So, intensivist bij het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds dinsdag maakt het ziekenhuis gebruik van een vergelijkbaar soort technologie, in de vorm van de ‘slimme pleister’. Verpleegkundige Naomi Conijn is een van de eerste die gebruik maakt van het kleine meetapparaat.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Naomi vertelt dat de pleister een aantal vitale functies meet; “Zoals de ademhaling, hartslag en temperatuur. Die informatie komt binnen op een telefoon. En als de meting een aantal keer te hoog of te laag is, dan krijgen we een melding en gaan we naar de patiënt toe, om te kijken hoe het gaat.” Na overleg met de arts wordt er bekeken of er iets in het beleid moet worden aangepast.

Voorheen werkte het ziekenhuis met een kaartje, waarop de zogenoemde rooksignalen stonden voor bijvoorbeeld een hartstilstand. Die signalen zijn al 8 tot 12 uur van te voren zichtbaar. “Maar toen waren we er nog niet,” vertelt de intensivist. “Als we drie keer in de acht uur meten; wat gebeurd er dan tussen die drie keer. Stel dat er tussen bepaalde metingen iets gebeurd, moeten we iets hebben waarmee we dat kunnen meten.” De slimme pleister meet iedere twee minuten de ademhalingsfrequentie, hartslagfrequentie en de temperatuur. “Dat zijn de belangrijkste waardes waaraan je kunt zien of iemand ziek wordt of achteruit gaat.” vult de verpleegkundige aan.

Patiënt Huib Rikkers is onder de indruk van de plakker. “Het lijkt mij erg modern. Kijk wat onderzoek de laatste jaren teweeg gebracht heeft in de medische wetenschap.”

Het komende halfjaar wordt onderzocht voor welk type patient deze pleister meerwaarde heeft.

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.