gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Continu monitoren met 'slimme pleister'

“De sensortechnologie in smartphones en tablets is in de afgelopen jaren enorm ontwikkeld. Wij zien buiten het ziekenhuis allerlei soorten apparaten die we ook in het zouden kunnen gebruiken.” vertelt Ralph So, intensivist bij het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds dinsdag maakt het ziekenhuis gebruik van een vergelijkbaar soort technologie, in de vorm van de ‘slimme pleister’. Verpleegkundige Naomi Conijn is een van de eerste die gebruik maakt van het kleine meetapparaat.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Naomi vertelt dat de pleister een aantal vitale functies meet; “Zoals de ademhaling, hartslag en temperatuur. Die informatie komt binnen op een telefoon. En als de meting een aantal keer te hoog of te laag is, dan krijgen we een melding en gaan we naar de patiënt toe, om te kijken hoe het gaat.” Na overleg met de arts wordt er bekeken of er iets in het beleid moet worden aangepast.

Voorheen werkte het ziekenhuis met een kaartje, waarop de zogenoemde rooksignalen stonden voor bijvoorbeeld een hartstilstand. Die signalen zijn al 8 tot 12 uur van te voren zichtbaar. “Maar toen waren we er nog niet,” vertelt de intensivist. “Als we drie keer in de acht uur meten; wat gebeurd er dan tussen die drie keer. Stel dat er tussen bepaalde metingen iets gebeurd, moeten we iets hebben waarmee we dat kunnen meten.” De slimme pleister meet iedere twee minuten de ademhalingsfrequentie, hartslagfrequentie en de temperatuur. “Dat zijn de belangrijkste waardes waaraan je kunt zien of iemand ziek wordt of achteruit gaat.” vult de verpleegkundige aan.

Patiënt Huib Rikkers is onder de indruk van de plakker. “Het lijkt mij erg modern. Kijk wat onderzoek de laatste jaren teweeg gebracht heeft in de medische wetenschap.”

Het komende halfjaar wordt onderzocht voor welk type patient deze pleister meerwaarde heeft.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.