gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Contract met nieuwe vervoerder Waterbus getekend

7a5dc079c45fa6197d7d820bb465b0d5.jpg

De provincie Zuid-Holland en de Drechtsteden hebben hun handtekeningen gezet onder het contract van de explotatie van de Waterbus. Vanaf 1 januari 2022 gaat Aqualiner-Swets ODV Maritiem het vervoer over het water in de Drechtsteden verzorgen. De overeenkomst staat vast voor 8 jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aqualiner-Swets ODV Maritiem gaat een nieuwe, hyride ferry inzetten op de route tussen Dordrecht en Rotterdam. De andere boten zijn al emissievrij. Op de nieuwe boot is er meer ruimte om je fiets mee te nemen en kunnen elektrische fietsen ook worden opgeladen. Daarnaast komen er extra brede loopplanken zodat het op- en afstappen sneller verloopt.


Ook de dienstregeling wordt aangepast. Er komt een directe verbinding tussen Zwijndrecht en Papendrecht en het hele jaar kan er op- en afgestapt worden in Sliedrecht. In Rotterdam komt er een nieuwe halte bij bij het Zalmhuis/Rivium. En vaart er het hele jaar door een boot vanuit de havenstad naar Kinderdijk.


De nieuwe uitvoerder heeft de nodige ervaring op dit gebied. Ze is al verantwoordelijk voor de exploitatie van de Waterbus in Antwerpen.

Lees ook

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.