gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Contract met nieuwe vervoerder Waterbus getekend

7a5dc079c45fa6197d7d820bb465b0d5

De provincie Zuid-Holland en de Drechtsteden hebben hun handtekeningen gezet onder het contract van de explotatie van de Waterbus. Vanaf 1 januari 2022 gaat Aqualiner-Swets ODV Maritiem het vervoer over het water in de Drechtsteden verzorgen. De overeenkomst staat vast voor 8 jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aqualiner-Swets ODV Maritiem gaat een nieuwe, hyride ferry inzetten op de route tussen Dordrecht en Rotterdam. De andere boten zijn al emissievrij. Op de nieuwe boot is er meer ruimte om je fiets mee te nemen en kunnen elektrische fietsen ook worden opgeladen. Daarnaast komen er extra brede loopplanken zodat het op- en afstappen sneller verloopt.


Ook de dienstregeling wordt aangepast. Er komt een directe verbinding tussen Zwijndrecht en Papendrecht en het hele jaar kan er op- en afgestapt worden in Sliedrecht. In Rotterdam komt er een nieuwe halte bij bij het Zalmhuis/Rivium. En vaart er het hele jaar door een boot vanuit de havenstad naar Kinderdijk.


De nieuwe uitvoerder heeft de nodige ervaring op dit gebied. Ze is al verantwoordelijk voor de exploitatie van de Waterbus in Antwerpen.

Lees ook

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."