gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Contract met nieuwe vervoerder Waterbus getekend

7a5dc079c45fa6197d7d820bb465b0d5

De provincie Zuid-Holland en de Drechtsteden hebben hun handtekeningen gezet onder het contract van de explotatie van de Waterbus. Vanaf 1 januari 2022 gaat Aqualiner-Swets ODV Maritiem het vervoer over het water in de Drechtsteden verzorgen. De overeenkomst staat vast voor 8 jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aqualiner-Swets ODV Maritiem gaat een nieuwe, hyride ferry inzetten op de route tussen Dordrecht en Rotterdam. De andere boten zijn al emissievrij. Op de nieuwe boot is er meer ruimte om je fiets mee te nemen en kunnen elektrische fietsen ook worden opgeladen. Daarnaast komen er extra brede loopplanken zodat het op- en afstappen sneller verloopt.


Ook de dienstregeling wordt aangepast. Er komt een directe verbinding tussen Zwijndrecht en Papendrecht en het hele jaar kan er op- en afgestapt worden in Sliedrecht. In Rotterdam komt er een nieuwe halte bij bij het Zalmhuis/Rivium. En vaart er het hele jaar door een boot vanuit de havenstad naar Kinderdijk.


De nieuwe uitvoerder heeft de nodige ervaring op dit gebied. Ze is al verantwoordelijk voor de exploitatie van de Waterbus in Antwerpen.

Lees ook

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.