gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Contract met nieuwe vervoerder Waterbus getekend

7a5dc079c45fa6197d7d820bb465b0d5

De provincie Zuid-Holland en de Drechtsteden hebben hun handtekeningen gezet onder het contract van de explotatie van de Waterbus. Vanaf 1 januari 2022 gaat Aqualiner-Swets ODV Maritiem het vervoer over het water in de Drechtsteden verzorgen. De overeenkomst staat vast voor 8 jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aqualiner-Swets ODV Maritiem gaat een nieuwe, hyride ferry inzetten op de route tussen Dordrecht en Rotterdam. De andere boten zijn al emissievrij. Op de nieuwe boot is er meer ruimte om je fiets mee te nemen en kunnen elektrische fietsen ook worden opgeladen. Daarnaast komen er extra brede loopplanken zodat het op- en afstappen sneller verloopt.


Ook de dienstregeling wordt aangepast. Er komt een directe verbinding tussen Zwijndrecht en Papendrecht en het hele jaar kan er op- en afgestapt worden in Sliedrecht. In Rotterdam komt er een nieuwe halte bij bij het Zalmhuis/Rivium. En vaart er het hele jaar door een boot vanuit de havenstad naar Kinderdijk.


De nieuwe uitvoerder heeft de nodige ervaring op dit gebied. Ze is al verantwoordelijk voor de exploitatie van de Waterbus in Antwerpen.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.