gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Contract met nieuwe vervoerder Waterbus getekend

7a5dc079c45fa6197d7d820bb465b0d5

De provincie Zuid-Holland en de Drechtsteden hebben hun handtekeningen gezet onder het contract van de explotatie van de Waterbus. Vanaf 1 januari 2022 gaat Aqualiner-Swets ODV Maritiem het vervoer over het water in de Drechtsteden verzorgen. De overeenkomst staat vast voor 8 jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aqualiner-Swets ODV Maritiem gaat een nieuwe, hyride ferry inzetten op de route tussen Dordrecht en Rotterdam. De andere boten zijn al emissievrij. Op de nieuwe boot is er meer ruimte om je fiets mee te nemen en kunnen elektrische fietsen ook worden opgeladen. Daarnaast komen er extra brede loopplanken zodat het op- en afstappen sneller verloopt.


Ook de dienstregeling wordt aangepast. Er komt een directe verbinding tussen Zwijndrecht en Papendrecht en het hele jaar kan er op- en afgestapt worden in Sliedrecht. In Rotterdam komt er een nieuwe halte bij bij het Zalmhuis/Rivium. En vaart er het hele jaar door een boot vanuit de havenstad naar Kinderdijk.


De nieuwe uitvoerder heeft de nodige ervaring op dit gebied. Ze is al verantwoordelijk voor de exploitatie van de Waterbus in Antwerpen.

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.