gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Convenant Binnenstadsontwikkeling getekend

Na lang onderhandelen is gisteravond eindelijk het convenant Binnenstadsontwikkeling getekend. Zeven partijen, waaronder de gemeente Dordrecht, de ondernemers vereniging DOV, Horeca Nederland en de club van vastgoedondernemers VCOD schaarden zich achter de ambitieuze plannen om de binnenstad van Dordrecht nog verder te ontwikkelen. “Dordrecht moet in 2018 de beste binnenstad van Nederland zijn”, aldus Cees van Netten van VCOD.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ondanks alle positieve inspanningen in de Dordtse binnenstad, blijven de komende jaren investeringen noodzakelijk om de ondernemers profijt te laten hebben van de resultaten. Met name de verbinding tussen havengebied, Voorstraatshaven en het kernwinkelgebied en de verbinding tussen Stadswerven en de binnenstad verdienen aandacht.

Daarnaast is nog aantal doelstellingen in het convenant specifiek benoemd. Zo moet water het kenmerk van Dordrecht worden, moet de imago van de bereikbaarheid verbeterd worden en zal de acquisitie van nieuwe winkels zich voornamelijk richten op mode en het luxe segment.

De invoering van het soms omstreden Ondernemersfonds is ook een feit. De gemeente Dordrecht zal daar bij wijze van aanmoediging EUR 65.000 in storten.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.