gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Convenant Binnenstadsontwikkeling getekend

Na lang onderhandelen is gisteravond eindelijk het convenant Binnenstadsontwikkeling getekend. Zeven partijen, waaronder de gemeente Dordrecht, de ondernemers vereniging DOV, Horeca Nederland en de club van vastgoedondernemers VCOD schaarden zich achter de ambitieuze plannen om de binnenstad van Dordrecht nog verder te ontwikkelen. “Dordrecht moet in 2018 de beste binnenstad van Nederland zijn”, aldus Cees van Netten van VCOD.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ondanks alle positieve inspanningen in de Dordtse binnenstad, blijven de komende jaren investeringen noodzakelijk om de ondernemers profijt te laten hebben van de resultaten. Met name de verbinding tussen havengebied, Voorstraatshaven en het kernwinkelgebied en de verbinding tussen Stadswerven en de binnenstad verdienen aandacht.

Daarnaast is nog aantal doelstellingen in het convenant specifiek benoemd. Zo moet water het kenmerk van Dordrecht worden, moet de imago van de bereikbaarheid verbeterd worden en zal de acquisitie van nieuwe winkels zich voornamelijk richten op mode en het luxe segment.

De invoering van het soms omstreden Ondernemersfonds is ook een feit. De gemeente Dordrecht zal daar bij wijze van aanmoediging EUR 65.000 in storten.

Lees ook

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.