gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Convenant Binnenstadsontwikkeling getekend

Na lang onderhandelen is gisteravond eindelijk het convenant Binnenstadsontwikkeling getekend. Zeven partijen, waaronder de gemeente Dordrecht, de ondernemers vereniging DOV, Horeca Nederland en de club van vastgoedondernemers VCOD schaarden zich achter de ambitieuze plannen om de binnenstad van Dordrecht nog verder te ontwikkelen. “Dordrecht moet in 2018 de beste binnenstad van Nederland zijn”, aldus Cees van Netten van VCOD.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ondanks alle positieve inspanningen in de Dordtse binnenstad, blijven de komende jaren investeringen noodzakelijk om de ondernemers profijt te laten hebben van de resultaten. Met name de verbinding tussen havengebied, Voorstraatshaven en het kernwinkelgebied en de verbinding tussen Stadswerven en de binnenstad verdienen aandacht.

Daarnaast is nog aantal doelstellingen in het convenant specifiek benoemd. Zo moet water het kenmerk van Dordrecht worden, moet de imago van de bereikbaarheid verbeterd worden en zal de acquisitie van nieuwe winkels zich voornamelijk richten op mode en het luxe segment.

De invoering van het soms omstreden Ondernemersfonds is ook een feit. De gemeente Dordrecht zal daar bij wijze van aanmoediging EUR 65.000 in storten.

Lees ook

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.