gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Convenant Binnenstadsontwikkeling getekend

Na lang onderhandelen is gisteravond eindelijk het convenant Binnenstadsontwikkeling getekend. Zeven partijen, waaronder de gemeente Dordrecht, de ondernemers vereniging DOV, Horeca Nederland en de club van vastgoedondernemers VCOD schaarden zich achter de ambitieuze plannen om de binnenstad van Dordrecht nog verder te ontwikkelen. “Dordrecht moet in 2018 de beste binnenstad van Nederland zijn”, aldus Cees van Netten van VCOD.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ondanks alle positieve inspanningen in de Dordtse binnenstad, blijven de komende jaren investeringen noodzakelijk om de ondernemers profijt te laten hebben van de resultaten. Met name de verbinding tussen havengebied, Voorstraatshaven en het kernwinkelgebied en de verbinding tussen Stadswerven en de binnenstad verdienen aandacht.

Daarnaast is nog aantal doelstellingen in het convenant specifiek benoemd. Zo moet water het kenmerk van Dordrecht worden, moet de imago van de bereikbaarheid verbeterd worden en zal de acquisitie van nieuwe winkels zich voornamelijk richten op mode en het luxe segment.

De invoering van het soms omstreden Ondernemersfonds is ook een feit. De gemeente Dordrecht zal daar bij wijze van aanmoediging EUR 65.000 in storten.

Lees ook

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”