gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cor van Verk wil kiezer meer laten kiezen

Cor van Verk, fractievoorzitter van de PvdA, is ontevreden over de wijze waarop wethouder Sleeking omgaat met de ideeën en initiatieven van de Dordtse burgers. Dat liet hij gisteren weten in de gemeenteraad. Volgens Van Verk wordt de burger om zijn mening gevraagd, zonder dat er iets met diens inbreng gebeurt.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Eind vorige maand concludeerde de Rekenkamercommissie dat er onduidelijkheid bestaat over de financiële ruimte voor het realiseren van de ambities van de gemeente op het gebied van burgerparticipatie.

Cor van Verk zegt nu dat het college de burger meer mogelijkheden moet geven om zijn leefomgeving in te richten. Hij stelt dat de burger niet alleen naar zijn mening gevraagd moet worden, maar ook de kans moet krijgen om mee te beslissen. Volgens Van Verk zijn burgerinitiatieven daar iets te passief voor. Het liefst zou hij zien dat de gemeente slechts de kaders vaststelt waarbinnen de burgers hun initiatieven kunnen ontplooien. De dialoog tussen het gemeentebestuur en burgers is momenteel te beperkt volgens de fractievoorzitter van de PvdA.

Lees ook

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.