gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cor van Verk wil kiezer meer laten kiezen

Cor van Verk, fractievoorzitter van de PvdA, is ontevreden over de wijze waarop wethouder Sleeking omgaat met de ideeën en initiatieven van de Dordtse burgers. Dat liet hij gisteren weten in de gemeenteraad. Volgens Van Verk wordt de burger om zijn mening gevraagd, zonder dat er iets met diens inbreng gebeurt.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Eind vorige maand concludeerde de Rekenkamercommissie dat er onduidelijkheid bestaat over de financiële ruimte voor het realiseren van de ambities van de gemeente op het gebied van burgerparticipatie.

Cor van Verk zegt nu dat het college de burger meer mogelijkheden moet geven om zijn leefomgeving in te richten. Hij stelt dat de burger niet alleen naar zijn mening gevraagd moet worden, maar ook de kans moet krijgen om mee te beslissen. Volgens Van Verk zijn burgerinitiatieven daar iets te passief voor. Het liefst zou hij zien dat de gemeente slechts de kaders vaststelt waarbinnen de burgers hun initiatieven kunnen ontplooien. De dialoog tussen het gemeentebestuur en burgers is momenteel te beperkt volgens de fractievoorzitter van de PvdA.

Lees ook

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.