gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cor van Verk wil kiezer meer laten kiezen

Cor van Verk, fractievoorzitter van de PvdA, is ontevreden over de wijze waarop wethouder Sleeking omgaat met de ideeën en initiatieven van de Dordtse burgers. Dat liet hij gisteren weten in de gemeenteraad. Volgens Van Verk wordt de burger om zijn mening gevraagd, zonder dat er iets met diens inbreng gebeurt.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Eind vorige maand concludeerde de Rekenkamercommissie dat er onduidelijkheid bestaat over de financiële ruimte voor het realiseren van de ambities van de gemeente op het gebied van burgerparticipatie.

Cor van Verk zegt nu dat het college de burger meer mogelijkheden moet geven om zijn leefomgeving in te richten. Hij stelt dat de burger niet alleen naar zijn mening gevraagd moet worden, maar ook de kans moet krijgen om mee te beslissen. Volgens Van Verk zijn burgerinitiatieven daar iets te passief voor. Het liefst zou hij zien dat de gemeente slechts de kaders vaststelt waarbinnen de burgers hun initiatieven kunnen ontplooien. De dialoog tussen het gemeentebestuur en burgers is momenteel te beperkt volgens de fractievoorzitter van de PvdA.

Lees ook

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.