gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cor van Verk wil kiezer meer laten kiezen

Cor van Verk, fractievoorzitter van de PvdA, is ontevreden over de wijze waarop wethouder Sleeking omgaat met de ideeën en initiatieven van de Dordtse burgers. Dat liet hij gisteren weten in de gemeenteraad. Volgens Van Verk wordt de burger om zijn mening gevraagd, zonder dat er iets met diens inbreng gebeurt.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Eind vorige maand concludeerde de Rekenkamercommissie dat er onduidelijkheid bestaat over de financiële ruimte voor het realiseren van de ambities van de gemeente op het gebied van burgerparticipatie.

Cor van Verk zegt nu dat het college de burger meer mogelijkheden moet geven om zijn leefomgeving in te richten. Hij stelt dat de burger niet alleen naar zijn mening gevraagd moet worden, maar ook de kans moet krijgen om mee te beslissen. Volgens Van Verk zijn burgerinitiatieven daar iets te passief voor. Het liefst zou hij zien dat de gemeente slechts de kaders vaststelt waarbinnen de burgers hun initiatieven kunnen ontplooien. De dialoog tussen het gemeentebestuur en burgers is momenteel te beperkt volgens de fractievoorzitter van de PvdA.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.