gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cor van Verk wil kiezer meer laten kiezen

Cor van Verk, fractievoorzitter van de PvdA, is ontevreden over de wijze waarop wethouder Sleeking omgaat met de ideeën en initiatieven van de Dordtse burgers. Dat liet hij gisteren weten in de gemeenteraad. Volgens Van Verk wordt de burger om zijn mening gevraagd, zonder dat er iets met diens inbreng gebeurt.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Eind vorige maand concludeerde de Rekenkamercommissie dat er onduidelijkheid bestaat over de financiële ruimte voor het realiseren van de ambities van de gemeente op het gebied van burgerparticipatie.

Cor van Verk zegt nu dat het college de burger meer mogelijkheden moet geven om zijn leefomgeving in te richten. Hij stelt dat de burger niet alleen naar zijn mening gevraagd moet worden, maar ook de kans moet krijgen om mee te beslissen. Volgens Van Verk zijn burgerinitiatieven daar iets te passief voor. Het liefst zou hij zien dat de gemeente slechts de kaders vaststelt waarbinnen de burgers hun initiatieven kunnen ontplooien. De dialoog tussen het gemeentebestuur en burgers is momenteel te beperkt volgens de fractievoorzitter van de PvdA.

Lees ook

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.