gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Corona testcentrum extra open door drukte

29712fa1e754002bd394972409fafd50

Het speciale corona testcentrum, dat de GGD Zuid-Holland Zuid deze week inrichtte op bedrijventerrein Dordtse Kil 3, gaat ook zaterdag en Tweede Paasdag open. "Dat is nodig, want is druk", zegt directeur Karel van Hengel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Per dag kunnen er 72 mensen terecht, "Maar sinds we maandagmiddag begonnen krijgen we er meer routine in en kunnen we meer mensen testen". Uit de eerste serie uitslagen bleken veel geteste mensen ook echt het virus te dragen.

Het verrast Van Hengel niet: "De mensen die naar de teststraat komen werken in de zorg en hadden klachten die er op wezen dat ze mogelijk besmet waren. Daarover krijgen ze nu uitsluitsel, zodat duidelijk is of ze kunnen doorwerken of niet."

Minstens zo belangrijk vindt hij de resultaten van de teststraat voor anderen: "als je weet wie besmet is, kun je de mensen waarschuwen die met die persoon in contact zijn geweest. Daar hebben we het als GGD ook druk mee."

Het stijgend aantal besmettingen in verpleeghuizen is ook Van Hengel niet ontgaan: "de situatie in de verpleeghuizen is ernstig en extra moeilijk door het contactverbod, maar ik vind dat de mensen daar fantastisch werk leveren."

De GGD ZHZ constateert dat er minder vraag is naar thuishulp: "dat kan goed zijn, als een raampje niet echt deze week gelapt hoeft te worden, maar het kan ook zo zijn, dat mensen angst hebben door de thuishulp besmet te worden."

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.