gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coronatijdsbeeld voor de toekomst bewaard

Het Nationaal Onderwijs heeft een nieuw item in de collectie opgenomen. Het gaat om de panelen van de tentoonstelling 'Het Nieuwe Normaal' die de afgelopen tijd te zien was in het stadskantoor. Bij de tentoonstelling hoort ook een boek, geschreven door Arie de Bruin en Len Munnik.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Nationaal Onderwijs heeft een nieuw item in de collectie opgenomen. Het gaat om de panelen van de tentoonstelling 'Het Nieuwe Normaal' die de afgelopen tijd te zien was in het stadskantoor. Bij de tentoonstelling hoort ook een boek, geschreven door Arie de Bruin en geïllustreerd door Len Munnik.

"De tentoonstelling bood, net zoals het bijbehorende boek, een bijzondere kijk op Nederland in Coronatijd. In het bijzonder op het onderwijs in tijden van corona, een onderwerp waar het Onderwijsmuseum zeer geïnteresseerd in is", laat directeur Petra Reijnhoudt weten. "‘Wij laten in ons museum niet alleen het verleden, maar ook de actualiteit van het onderwijs zien. Deze gedichten en tekeningen zijn de weerslag van een periode die veel heeft gevergd van leerkrachten, ouders en leerlingen. Een periode waar we later met verwondering op terug zullen kijken. Het is onze taak om deze coronaverhalen uit het onderwijs te bewaren en te ontsluiten voor toekomstige generaties."


Ook collectiebeheerder Janneke Pierhagen is erg blij met de panelen omdat ze op indringende en persoonlijke wijze een bijzonder tijdsbeeld schetsen. "Geschiedenis wordt vandaag gemaakt’, vertelt ze. "Daarom zijn wij al tijdens de coronapandemie begonnen met het verzamelen met ‘coronaverhalen uit het onderwijs. Niet alleen objecten en bijzondere leermiddelen, maar ook de persoonlijke verhalen en ervaringen van kinderen, ouders en leerkrachten maken daar deel van uit."

Opbrengst naar Edukans

Arie de Bruin en Len Munnik kennen elkaar al ruim 30 jaar. Toen de coronapandemie uitbrak besloten ze die bijzondere periode vast te leggen in gedichten en tekeningen. Het resulteerde in een boek dat de titel ‘Het Nieuwe Normaal’ kreeg en een tentoonstelling met dezelfde naam. De Bruin benadrukte tijdens de overhandiging van de panelen dat de coronapandemie ook in ontwikkelingslanden veel impact heeft gehad op het onderwijs. Voor hem en Len Munnik was dat de reden om de opbrengst van het boek ‘Het Nieuwe Normaal’ te bestemmen voor Edukans, de organisatie die zich inzet voor onderwijs in ontwikkelingslanden. Tijdens de overhandiging werden De Bruin en Munnik verrast door Ron Rijnbende, directeur van Edukans, die de opbrengst van de verkoop van het boek bekend maakte: ruim € 19.000,-.

RTV Dordrecht sprak Arie de Bruin in december vorig jaar toen zijn bundel uitkwam.

Lees ook

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.