Dordrecht, Netherlands

Coronatijdsbeeld voor de toekomst bewaard

Het Nationaal Onderwijs heeft een nieuw item in de collectie opgenomen. Het gaat om de panelen van de tentoonstelling 'Het Nieuwe Normaal' die de afgelopen tijd te zien was in het stadskantoor. Bij de tentoonstelling hoort ook een boek, geschreven door Arie de Bruin en Len Munnik.
Marjolein Vos | 30 juni 2021 16:50 | Aangepast op 30 juni 2021 16:50
Het Nationaal Onderwijs heeft een nieuw item in de collectie opgenomen. Het gaat om de panelen van de tentoonstelling 'Het Nieuwe Normaal' die de afgelopen tijd te zien was in het stadskantoor. Bij de tentoonstelling hoort ook een boek, geschreven door Arie de Bruin en geïllustreerd door Len Munnik.

"De tentoonstelling bood, net zoals het bijbehorende boek, een bijzondere kijk op Nederland in Coronatijd. In het bijzonder op het onderwijs in tijden van corona, een onderwerp waar het Onderwijsmuseum zeer geïnteresseerd in is", laat directeur Petra Reijnhoudt weten. "‘Wij laten in ons museum niet alleen het verleden, maar ook de actualiteit van het onderwijs zien. Deze gedichten en tekeningen zijn de weerslag van een periode die veel heeft gevergd van leerkrachten, ouders en leerlingen. Een periode waar we later met verwondering op terug zullen kijken. Het is onze taak om deze coronaverhalen uit het onderwijs te bewaren en te ontsluiten voor toekomstige generaties."


Ook collectiebeheerder Janneke Pierhagen is erg blij met de panelen omdat ze op indringende en persoonlijke wijze een bijzonder tijdsbeeld schetsen. "Geschiedenis wordt vandaag gemaakt’, vertelt ze. "Daarom zijn wij al tijdens de coronapandemie begonnen met het verzamelen met ‘coronaverhalen uit het onderwijs. Niet alleen objecten en bijzondere leermiddelen, maar ook de persoonlijke verhalen en ervaringen van kinderen, ouders en leerkrachten maken daar deel van uit."

Opbrengst naar Edukans

Arie de Bruin en Len Munnik kennen elkaar al ruim 30 jaar. Toen de coronapandemie uitbrak besloten ze die bijzondere periode vast te leggen in gedichten en tekeningen. Het resulteerde in een boek dat de titel ‘Het Nieuwe Normaal’ kreeg en een tentoonstelling met dezelfde naam. De Bruin benadrukte tijdens de overhandiging van de panelen dat de coronapandemie ook in ontwikkelingslanden veel impact heeft gehad op het onderwijs. Voor hem en Len Munnik was dat de reden om de opbrengst van het boek ‘Het Nieuwe Normaal’ te bestemmen voor Edukans, de organisatie die zich inzet voor onderwijs in ontwikkelingslanden. Tijdens de overhandiging werden De Bruin en Munnik verrast door Ron Rijnbende, directeur van Edukans, die de opbrengst van de verkoop van het boek bekend maakte: ruim € 19.000,-.

RTV Dordrecht sprak Arie de Bruin in december vorig jaar toen zijn bundel uitkwam.

Meest gelezen

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Lees ook

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...

Jordi kwam tijdens het douchen op voetbal uit de kast: 'Iedereen in z’n nakie, dan ben je het meest kwetsbaar'

Twintig jaar geleden kwam Jordi Buisman in een voetbalteam vol andere culturen en geloofsovertuiging...

Hier worden bijna vijftig zieke bomen gekapt

In Heer Oudelands Ambacht in Zwijndrecht, tussen de sloot aan de Munnikensteeg en de Bolero en de Ba...