gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coronatijdsbeeld voor de toekomst bewaard

Het Nationaal Onderwijs heeft een nieuw item in de collectie opgenomen. Het gaat om de panelen van de tentoonstelling 'Het Nieuwe Normaal' die de afgelopen tijd te zien was in het stadskantoor. Bij de tentoonstelling hoort ook een boek, geschreven door Arie de Bruin en Len Munnik.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Nationaal Onderwijs heeft een nieuw item in de collectie opgenomen. Het gaat om de panelen van de tentoonstelling 'Het Nieuwe Normaal' die de afgelopen tijd te zien was in het stadskantoor. Bij de tentoonstelling hoort ook een boek, geschreven door Arie de Bruin en geïllustreerd door Len Munnik.

"De tentoonstelling bood, net zoals het bijbehorende boek, een bijzondere kijk op Nederland in Coronatijd. In het bijzonder op het onderwijs in tijden van corona, een onderwerp waar het Onderwijsmuseum zeer geïnteresseerd in is", laat directeur Petra Reijnhoudt weten. "‘Wij laten in ons museum niet alleen het verleden, maar ook de actualiteit van het onderwijs zien. Deze gedichten en tekeningen zijn de weerslag van een periode die veel heeft gevergd van leerkrachten, ouders en leerlingen. Een periode waar we later met verwondering op terug zullen kijken. Het is onze taak om deze coronaverhalen uit het onderwijs te bewaren en te ontsluiten voor toekomstige generaties."


Ook collectiebeheerder Janneke Pierhagen is erg blij met de panelen omdat ze op indringende en persoonlijke wijze een bijzonder tijdsbeeld schetsen. "Geschiedenis wordt vandaag gemaakt’, vertelt ze. "Daarom zijn wij al tijdens de coronapandemie begonnen met het verzamelen met ‘coronaverhalen uit het onderwijs. Niet alleen objecten en bijzondere leermiddelen, maar ook de persoonlijke verhalen en ervaringen van kinderen, ouders en leerkrachten maken daar deel van uit."

Opbrengst naar Edukans

Arie de Bruin en Len Munnik kennen elkaar al ruim 30 jaar. Toen de coronapandemie uitbrak besloten ze die bijzondere periode vast te leggen in gedichten en tekeningen. Het resulteerde in een boek dat de titel ‘Het Nieuwe Normaal’ kreeg en een tentoonstelling met dezelfde naam. De Bruin benadrukte tijdens de overhandiging van de panelen dat de coronapandemie ook in ontwikkelingslanden veel impact heeft gehad op het onderwijs. Voor hem en Len Munnik was dat de reden om de opbrengst van het boek ‘Het Nieuwe Normaal’ te bestemmen voor Edukans, de organisatie die zich inzet voor onderwijs in ontwikkelingslanden. Tijdens de overhandiging werden De Bruin en Munnik verrast door Ron Rijnbende, directeur van Edukans, die de opbrengst van de verkoop van het boek bekend maakte: ruim € 19.000,-.

RTV Dordrecht sprak Arie de Bruin in december vorig jaar toen zijn bundel uitkwam.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”