gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coronazorg in Dordts ziekenhuis 'beheersbaar', voorbereidingen om andere zorg weer op te pakken

1ad1c5c83e1aaa061eb591e2d607266b

Het Albert Schweitzer ziekenhuis hoopt de reguliere zorg, die door de uitbraak van het coronavirus in de regio werd afgezegd, weer te kunnen verlenen. De eerste voorbereidingen voor het opstarten zijn in het ziekenhuis getroffen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Acute zorg gaat continue door, maar de semi-acute zorg zoals screening naar kanker was uitgesteld”, legt directeur Peter van der Meer uit. “Door prioriteringslijsten te maken van welke patiënt we echt willen zien hopen wij hen op korte termijn te kunnen zien in het ziekenhuis.”


Het ziekenhuis houdt rekening met golfbewegingen in het aantal patiënten op de IC. “Het is nu iets rustiger na een enorme piek, maar de voorspellingen zijn dat het dan weer met een golf zal komen. Wanneer dat is weten we niet precies, maar we zitten in de fase dat de coronazorg beheersbaar is. De term 'onder controle' gebruiken we niet, want het kan morgen toch weer anders zijn. Maar het is wel beheersbaar, goed georganiseerd in het ziekenhuis en het loopt, zoals we willen dat het loopt."

&t=131s

Lees ook

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.