gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coronazorg in Dordts ziekenhuis 'beheersbaar', voorbereidingen om andere zorg weer op te pakken

1ad1c5c83e1aaa061eb591e2d607266b

Het Albert Schweitzer ziekenhuis hoopt de reguliere zorg, die door de uitbraak van het coronavirus in de regio werd afgezegd, weer te kunnen verlenen. De eerste voorbereidingen voor het opstarten zijn in het ziekenhuis getroffen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Acute zorg gaat continue door, maar de semi-acute zorg zoals screening naar kanker was uitgesteld”, legt directeur Peter van der Meer uit. “Door prioriteringslijsten te maken van welke patiënt we echt willen zien hopen wij hen op korte termijn te kunnen zien in het ziekenhuis.”


Het ziekenhuis houdt rekening met golfbewegingen in het aantal patiënten op de IC. “Het is nu iets rustiger na een enorme piek, maar de voorspellingen zijn dat het dan weer met een golf zal komen. Wanneer dat is weten we niet precies, maar we zitten in de fase dat de coronazorg beheersbaar is. De term 'onder controle' gebruiken we niet, want het kan morgen toch weer anders zijn. Maar het is wel beheersbaar, goed georganiseerd in het ziekenhuis en het loopt, zoals we willen dat het loopt."

&t=131s

Lees ook

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.