gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coronazorg in Dordts ziekenhuis 'beheersbaar', voorbereidingen om andere zorg weer op te pakken

1ad1c5c83e1aaa061eb591e2d607266b

Het Albert Schweitzer ziekenhuis hoopt de reguliere zorg, die door de uitbraak van het coronavirus in de regio werd afgezegd, weer te kunnen verlenen. De eerste voorbereidingen voor het opstarten zijn in het ziekenhuis getroffen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Acute zorg gaat continue door, maar de semi-acute zorg zoals screening naar kanker was uitgesteld”, legt directeur Peter van der Meer uit. “Door prioriteringslijsten te maken van welke patiënt we echt willen zien hopen wij hen op korte termijn te kunnen zien in het ziekenhuis.”


Het ziekenhuis houdt rekening met golfbewegingen in het aantal patiënten op de IC. “Het is nu iets rustiger na een enorme piek, maar de voorspellingen zijn dat het dan weer met een golf zal komen. Wanneer dat is weten we niet precies, maar we zitten in de fase dat de coronazorg beheersbaar is. De term 'onder controle' gebruiken we niet, want het kan morgen toch weer anders zijn. Maar het is wel beheersbaar, goed georganiseerd in het ziekenhuis en het loopt, zoals we willen dat het loopt."

&t=131s

Lees ook

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.