gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coronazorg in Dordts ziekenhuis 'beheersbaar', voorbereidingen om andere zorg weer op te pakken

1ad1c5c83e1aaa061eb591e2d607266b

Het Albert Schweitzer ziekenhuis hoopt de reguliere zorg, die door de uitbraak van het coronavirus in de regio werd afgezegd, weer te kunnen verlenen. De eerste voorbereidingen voor het opstarten zijn in het ziekenhuis getroffen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Acute zorg gaat continue door, maar de semi-acute zorg zoals screening naar kanker was uitgesteld”, legt directeur Peter van der Meer uit. “Door prioriteringslijsten te maken van welke patiënt we echt willen zien hopen wij hen op korte termijn te kunnen zien in het ziekenhuis.”


Het ziekenhuis houdt rekening met golfbewegingen in het aantal patiënten op de IC. “Het is nu iets rustiger na een enorme piek, maar de voorspellingen zijn dat het dan weer met een golf zal komen. Wanneer dat is weten we niet precies, maar we zitten in de fase dat de coronazorg beheersbaar is. De term 'onder controle' gebruiken we niet, want het kan morgen toch weer anders zijn. Maar het is wel beheersbaar, goed georganiseerd in het ziekenhuis en het loopt, zoals we willen dat het loopt."

&t=131s

Lees ook

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.