gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coronazorg in Dordts ziekenhuis 'beheersbaar', voorbereidingen om andere zorg weer op te pakken

1ad1c5c83e1aaa061eb591e2d607266b

Het Albert Schweitzer ziekenhuis hoopt de reguliere zorg, die door de uitbraak van het coronavirus in de regio werd afgezegd, weer te kunnen verlenen. De eerste voorbereidingen voor het opstarten zijn in het ziekenhuis getroffen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Acute zorg gaat continue door, maar de semi-acute zorg zoals screening naar kanker was uitgesteld”, legt directeur Peter van der Meer uit. “Door prioriteringslijsten te maken van welke patiënt we echt willen zien hopen wij hen op korte termijn te kunnen zien in het ziekenhuis.”


Het ziekenhuis houdt rekening met golfbewegingen in het aantal patiënten op de IC. “Het is nu iets rustiger na een enorme piek, maar de voorspellingen zijn dat het dan weer met een golf zal komen. Wanneer dat is weten we niet precies, maar we zitten in de fase dat de coronazorg beheersbaar is. De term 'onder controle' gebruiken we niet, want het kan morgen toch weer anders zijn. Maar het is wel beheersbaar, goed georganiseerd in het ziekenhuis en het loopt, zoals we willen dat het loopt."

&t=131s

Lees ook

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.