gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Covid-dashboard onmisbaar voor Albert Schweitzer ziekenhuis

2d0d28dabee296907b4c2ecdeb9b7129

In een oogopslag kunnen zien hoeveel bedden er nog beschikbaar zijn, hoe druk het op de spoedeisende hulp is en hoeveel mondkapjes en handschoenen nog op voorraad zijn. Dat kan met een speciaal door het Dordtse ziekenhuis ontwikkeld systeem, dat deze cijfers, en vele andere informatie, realtime weergeeft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen geen discussie meer over cijfers", vertelt Patrick Hordijk, één van de bedenkers van het systeem. "We hebben een soort verkeerstoren ontwikkeld voor ons corona-commandoteam".

In het systeem wordt vrijwel alles bijgehouden. Hoeveel mensen er op welke afdeling liggen, maar ook hoeveel corona-patiënten er in totaal ziekenhuis liggen en hoeveel er al ontslagen zijn. Via meters en grafieken die continue geüpdatet worden, wordt er veel tijd bespaard. Tijd die nu hard nodig is.

"De situatie verandert per uur en dat vereist snel handelen", vertelt Peter van der Meer, directeur van het ziekenhuis. Door alles op één punt te verzamelen hoeft er niet steeds gebeld te worden met verschillende afdelingen.

Primeur in Nederland

Het dashboard is in korte tijd onmisbaar geworden voor de directeur, maar ook voor de 400 andere medewerkers van het ziekenhuis die er dagelijks mee werken. En binnenkort wordt 'de verkeerstoren' misschien door nog wel meer mensen gebruikt.

“Wij zijn benaderd door diverse ziekenhuizen en zelfs door een van de leveranciers van een bronsysteem, om onze oplossing breder beschikbaar te stellen", vertelt Patrick Hordijk. "Met de juiste technische expertise is deze één op één te gebruiken voor andere ziekenhuizen. Uiteraard hebben wij in deze tijd van crisis onze kennis gedeeld."
39a95c870f8fa8ae670e72402a358c35
006f9c2b483101bd1c37a7414f25d6ad

Lees ook

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.