gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Covid-dashboard onmisbaar voor Albert Schweitzer ziekenhuis

2d0d28dabee296907b4c2ecdeb9b7129.jpg

In een oogopslag kunnen zien hoeveel bedden er nog beschikbaar zijn, hoe druk het op de spoedeisende hulp is en hoeveel mondkapjes en handschoenen nog op voorraad zijn. Dat kan met een speciaal door het Dordtse ziekenhuis ontwikkeld systeem, dat deze cijfers, en vele andere informatie, realtime weergeeft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen geen discussie meer over cijfers", vertelt Patrick Hordijk, één van de bedenkers van het systeem. "We hebben een soort verkeerstoren ontwikkeld voor ons corona-commandoteam".

In het systeem wordt vrijwel alles bijgehouden. Hoeveel mensen er op welke afdeling liggen, maar ook hoeveel corona-patiënten er in totaal ziekenhuis liggen en hoeveel er al ontslagen zijn. Via meters en grafieken die continue geüpdatet worden, wordt er veel tijd bespaard. Tijd die nu hard nodig is.

"De situatie verandert per uur en dat vereist snel handelen", vertelt Peter van der Meer, directeur van het ziekenhuis. Door alles op één punt te verzamelen hoeft er niet steeds gebeld te worden met verschillende afdelingen.

Primeur in Nederland

Het dashboard is in korte tijd onmisbaar geworden voor de directeur, maar ook voor de 400 andere medewerkers van het ziekenhuis die er dagelijks mee werken. En binnenkort wordt 'de verkeerstoren' misschien door nog wel meer mensen gebruikt.

“Wij zijn benaderd door diverse ziekenhuizen en zelfs door een van de leveranciers van een bronsysteem, om onze oplossing breder beschikbaar te stellen", vertelt Patrick Hordijk. "Met de juiste technische expertise is deze één op één te gebruiken voor andere ziekenhuizen. Uiteraard hebben wij in deze tijd van crisis onze kennis gedeeld."
39a95c870f8fa8ae670e72402a358c35.jpg
006f9c2b483101bd1c37a7414f25d6ad.jpg

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.