gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Covid-dashboard onmisbaar voor Albert Schweitzer ziekenhuis

2d0d28dabee296907b4c2ecdeb9b7129

In een oogopslag kunnen zien hoeveel bedden er nog beschikbaar zijn, hoe druk het op de spoedeisende hulp is en hoeveel mondkapjes en handschoenen nog op voorraad zijn. Dat kan met een speciaal door het Dordtse ziekenhuis ontwikkeld systeem, dat deze cijfers, en vele andere informatie, realtime weergeeft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen geen discussie meer over cijfers", vertelt Patrick Hordijk, één van de bedenkers van het systeem. "We hebben een soort verkeerstoren ontwikkeld voor ons corona-commandoteam".

In het systeem wordt vrijwel alles bijgehouden. Hoeveel mensen er op welke afdeling liggen, maar ook hoeveel corona-patiënten er in totaal ziekenhuis liggen en hoeveel er al ontslagen zijn. Via meters en grafieken die continue geüpdatet worden, wordt er veel tijd bespaard. Tijd die nu hard nodig is.

"De situatie verandert per uur en dat vereist snel handelen", vertelt Peter van der Meer, directeur van het ziekenhuis. Door alles op één punt te verzamelen hoeft er niet steeds gebeld te worden met verschillende afdelingen.

Primeur in Nederland

Het dashboard is in korte tijd onmisbaar geworden voor de directeur, maar ook voor de 400 andere medewerkers van het ziekenhuis die er dagelijks mee werken. En binnenkort wordt 'de verkeerstoren' misschien door nog wel meer mensen gebruikt.

“Wij zijn benaderd door diverse ziekenhuizen en zelfs door een van de leveranciers van een bronsysteem, om onze oplossing breder beschikbaar te stellen", vertelt Patrick Hordijk. "Met de juiste technische expertise is deze één op één te gebruiken voor andere ziekenhuizen. Uiteraard hebben wij in deze tijd van crisis onze kennis gedeeld."
39a95c870f8fa8ae670e72402a358c35
006f9c2b483101bd1c37a7414f25d6ad

Lees ook

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.