gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Covid-dashboard onmisbaar voor Albert Schweitzer ziekenhuis

2d0d28dabee296907b4c2ecdeb9b7129

In een oogopslag kunnen zien hoeveel bedden er nog beschikbaar zijn, hoe druk het op de spoedeisende hulp is en hoeveel mondkapjes en handschoenen nog op voorraad zijn. Dat kan met een speciaal door het Dordtse ziekenhuis ontwikkeld systeem, dat deze cijfers, en vele andere informatie, realtime weergeeft.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen geen discussie meer over cijfers", vertelt Patrick Hordijk, één van de bedenkers van het systeem. "We hebben een soort verkeerstoren ontwikkeld voor ons corona-commandoteam".

In het systeem wordt vrijwel alles bijgehouden. Hoeveel mensen er op welke afdeling liggen, maar ook hoeveel corona-patiënten er in totaal ziekenhuis liggen en hoeveel er al ontslagen zijn. Via meters en grafieken die continue geüpdatet worden, wordt er veel tijd bespaard. Tijd die nu hard nodig is.

"De situatie verandert per uur en dat vereist snel handelen", vertelt Peter van der Meer, directeur van het ziekenhuis. Door alles op één punt te verzamelen hoeft er niet steeds gebeld te worden met verschillende afdelingen.

Primeur in Nederland

Het dashboard is in korte tijd onmisbaar geworden voor de directeur, maar ook voor de 400 andere medewerkers van het ziekenhuis die er dagelijks mee werken. En binnenkort wordt 'de verkeerstoren' misschien door nog wel meer mensen gebruikt.

“Wij zijn benaderd door diverse ziekenhuizen en zelfs door een van de leveranciers van een bronsysteem, om onze oplossing breder beschikbaar te stellen", vertelt Patrick Hordijk. "Met de juiste technische expertise is deze één op één te gebruiken voor andere ziekenhuizen. Uiteraard hebben wij in deze tijd van crisis onze kennis gedeeld."
39a95c870f8fa8ae670e72402a358c35
006f9c2b483101bd1c37a7414f25d6ad

Lees ook

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.