gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crabbehof kampt nog steeds met een ‘afvalprobleem’

0b74806857929635d489faa3938171a3

In Crabbehof ligt er nog steeds overtollig zwerfafval op straat. Roger Wagemans, iniatiefnemer om Crabbehof schoner te maken, is nu samen met vijf buurtgenoten al ongeveer acht maanden bezig om het afvalprobleem te verminderen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Hoewel het afval in de afgelopen tijd al een stuk is afgenomen, valt er nog veel te winnen. Roger denkt dat het gebrek aan sociale controle één van de hoofdredenen is voor het overtollige zwerfafval. “Het is niet alleen de verantwoordelijkheid van de gemeente, maar het is ook onze eigen verantwoordelijkheid. Elke bewoner is verantwoordelijk voor zijn eigen leefomgeving.” vertelt Roger. “Wat je ook vaak ziet is dat als er iets staat, mensen er ook meer gaan bij dumpen”.

Van de gemeente heeft Roger inmiddels een afvalkar en een extra HVC pas gekregen. Hiermee kan hij bijvoorbeeld vastgelopen containers losmaken of afval zelf verwerken. Eind deze maand gaat Roger samen met de gemeente en HVC om de tafel om verdere oplossingen te vinden voor het overtollige zwerfafval.

Lees ook

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.