gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crabbehof kampt nog steeds met een ‘afvalprobleem’

0b74806857929635d489faa3938171a3

In Crabbehof ligt er nog steeds overtollig zwerfafval op straat. Roger Wagemans, iniatiefnemer om Crabbehof schoner te maken, is nu samen met vijf buurtgenoten al ongeveer acht maanden bezig om het afvalprobleem te verminderen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Hoewel het afval in de afgelopen tijd al een stuk is afgenomen, valt er nog veel te winnen. Roger denkt dat het gebrek aan sociale controle één van de hoofdredenen is voor het overtollige zwerfafval. “Het is niet alleen de verantwoordelijkheid van de gemeente, maar het is ook onze eigen verantwoordelijkheid. Elke bewoner is verantwoordelijk voor zijn eigen leefomgeving.” vertelt Roger. “Wat je ook vaak ziet is dat als er iets staat, mensen er ook meer gaan bij dumpen”.

Van de gemeente heeft Roger inmiddels een afvalkar en een extra HVC pas gekregen. Hiermee kan hij bijvoorbeeld vastgelopen containers losmaken of afval zelf verwerken. Eind deze maand gaat Roger samen met de gemeente en HVC om de tafel om verdere oplossingen te vinden voor het overtollige zwerfafval.

Lees ook

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.