gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crabbehof kampt nog steeds met een ‘afvalprobleem’

0b74806857929635d489faa3938171a3

In Crabbehof ligt er nog steeds overtollig zwerfafval op straat. Roger Wagemans, iniatiefnemer om Crabbehof schoner te maken, is nu samen met vijf buurtgenoten al ongeveer acht maanden bezig om het afvalprobleem te verminderen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Hoewel het afval in de afgelopen tijd al een stuk is afgenomen, valt er nog veel te winnen. Roger denkt dat het gebrek aan sociale controle één van de hoofdredenen is voor het overtollige zwerfafval. “Het is niet alleen de verantwoordelijkheid van de gemeente, maar het is ook onze eigen verantwoordelijkheid. Elke bewoner is verantwoordelijk voor zijn eigen leefomgeving.” vertelt Roger. “Wat je ook vaak ziet is dat als er iets staat, mensen er ook meer gaan bij dumpen”.

Van de gemeente heeft Roger inmiddels een afvalkar en een extra HVC pas gekregen. Hiermee kan hij bijvoorbeeld vastgelopen containers losmaken of afval zelf verwerken. Eind deze maand gaat Roger samen met de gemeente en HVC om de tafel om verdere oplossingen te vinden voor het overtollige zwerfafval.

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.