gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crabbehof kampt nog steeds met een ‘afvalprobleem’

0b74806857929635d489faa3938171a3

In Crabbehof ligt er nog steeds overtollig zwerfafval op straat. Roger Wagemans, iniatiefnemer om Crabbehof schoner te maken, is nu samen met vijf buurtgenoten al ongeveer acht maanden bezig om het afvalprobleem te verminderen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Hoewel het afval in de afgelopen tijd al een stuk is afgenomen, valt er nog veel te winnen. Roger denkt dat het gebrek aan sociale controle één van de hoofdredenen is voor het overtollige zwerfafval. “Het is niet alleen de verantwoordelijkheid van de gemeente, maar het is ook onze eigen verantwoordelijkheid. Elke bewoner is verantwoordelijk voor zijn eigen leefomgeving.” vertelt Roger. “Wat je ook vaak ziet is dat als er iets staat, mensen er ook meer gaan bij dumpen”.

Van de gemeente heeft Roger inmiddels een afvalkar en een extra HVC pas gekregen. Hiermee kan hij bijvoorbeeld vastgelopen containers losmaken of afval zelf verwerken. Eind deze maand gaat Roger samen met de gemeente en HVC om de tafel om verdere oplossingen te vinden voor het overtollige zwerfafval.

Lees ook

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.