gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crowdfunding voor extra vrouw in kerststal Wilhelminakerk

f8612f83782fb588fc9efd4400cebd57

De Wilhelminakerk hoopt dat er vanaf kerst 2019 een vrouwelijke herderin in haar kerststal staat. De kerk wil hiermee een progressievere uitstraling aan haar kerststal geven. “Tegenwoordig is het gebruikelijk dat je goed kijkt naar diversiteit, en met deze figuur willen we de kerststal een stukje moderner maken,” vertelt Annenies Keur.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De meeste kerststallen bevatten naast Jozef, Maria en baby Jezus, herders en drie wijzen, waarin Maria als vrouw de enige is. “Volgens het evangelie is het niet eens zeker of er alleen maar de drie wijzen en de herders stonden, dus het is niet zo dat het historisch onjuist is door deze aanpassing.”

Bovendien is het behoorlijk cultuurgebonden hoe een kerststal eruitziet, in bijvoorbeeld Italië is het gebruikelijk om verschillende beroepsgroepen toe te voegen aan de kerststal. Dat hoopt de Wilhelminakerk ook te doen, maar daarvoor moet wel opgehaald worden.

Hun kerststal bestaat uit houtsnijwerk uit Tirol. De nieuwe herderin in dezelfde stijl kost 1000 euro, om dit te betalen is een crowdfunding actie gestart.

Lees ook

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”