gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crowdfunding voor extra vrouw in kerststal Wilhelminakerk

f8612f83782fb588fc9efd4400cebd57

De Wilhelminakerk hoopt dat er vanaf kerst 2019 een vrouwelijke herderin in haar kerststal staat. De kerk wil hiermee een progressievere uitstraling aan haar kerststal geven. “Tegenwoordig is het gebruikelijk dat je goed kijkt naar diversiteit, en met deze figuur willen we de kerststal een stukje moderner maken,” vertelt Annenies Keur.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De meeste kerststallen bevatten naast Jozef, Maria en baby Jezus, herders en drie wijzen, waarin Maria als vrouw de enige is. “Volgens het evangelie is het niet eens zeker of er alleen maar de drie wijzen en de herders stonden, dus het is niet zo dat het historisch onjuist is door deze aanpassing.”

Bovendien is het behoorlijk cultuurgebonden hoe een kerststal eruitziet, in bijvoorbeeld Italië is het gebruikelijk om verschillende beroepsgroepen toe te voegen aan de kerststal. Dat hoopt de Wilhelminakerk ook te doen, maar daarvoor moet wel opgehaald worden.

Hun kerststal bestaat uit houtsnijwerk uit Tirol. De nieuwe herderin in dezelfde stijl kost 1000 euro, om dit te betalen is een crowdfunding actie gestart.

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.