gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crowdfunding voor extra vrouw in kerststal Wilhelminakerk

f8612f83782fb588fc9efd4400cebd57

De Wilhelminakerk hoopt dat er vanaf kerst 2019 een vrouwelijke herderin in haar kerststal staat. De kerk wil hiermee een progressievere uitstraling aan haar kerststal geven. “Tegenwoordig is het gebruikelijk dat je goed kijkt naar diversiteit, en met deze figuur willen we de kerststal een stukje moderner maken,” vertelt Annenies Keur.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De meeste kerststallen bevatten naast Jozef, Maria en baby Jezus, herders en drie wijzen, waarin Maria als vrouw de enige is. “Volgens het evangelie is het niet eens zeker of er alleen maar de drie wijzen en de herders stonden, dus het is niet zo dat het historisch onjuist is door deze aanpassing.”

Bovendien is het behoorlijk cultuurgebonden hoe een kerststal eruitziet, in bijvoorbeeld Italië is het gebruikelijk om verschillende beroepsgroepen toe te voegen aan de kerststal. Dat hoopt de Wilhelminakerk ook te doen, maar daarvoor moet wel opgehaald worden.

Hun kerststal bestaat uit houtsnijwerk uit Tirol. De nieuwe herderin in dezelfde stijl kost 1000 euro, om dit te betalen is een crowdfunding actie gestart.

Lees ook

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.