gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Crowdfunding voor extra vrouw in kerststal Wilhelminakerk

f8612f83782fb588fc9efd4400cebd57

De Wilhelminakerk hoopt dat er vanaf kerst 2019 een vrouwelijke herderin in haar kerststal staat. De kerk wil hiermee een progressievere uitstraling aan haar kerststal geven. “Tegenwoordig is het gebruikelijk dat je goed kijkt naar diversiteit, en met deze figuur willen we de kerststal een stukje moderner maken,” vertelt Annenies Keur.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De meeste kerststallen bevatten naast Jozef, Maria en baby Jezus, herders en drie wijzen, waarin Maria als vrouw de enige is. “Volgens het evangelie is het niet eens zeker of er alleen maar de drie wijzen en de herders stonden, dus het is niet zo dat het historisch onjuist is door deze aanpassing.”

Bovendien is het behoorlijk cultuurgebonden hoe een kerststal eruitziet, in bijvoorbeeld Italië is het gebruikelijk om verschillende beroepsgroepen toe te voegen aan de kerststal. Dat hoopt de Wilhelminakerk ook te doen, maar daarvoor moet wel opgehaald worden.

Hun kerststal bestaat uit houtsnijwerk uit Tirol. De nieuwe herderin in dezelfde stijl kost 1000 euro, om dit te betalen is een crowdfunding actie gestart.

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.