Op de juiste plek, op het juiste moment
Toch zijn er volgens Bas manieren om zo effectief mogelijk te werk te gaan. “We houden het weer in de gaten en we kijken goed naar wanneer bepaalde diersoorten zich in de Biesbosch bevinden. Een voorbeeld is de grutto, die komt begin februari altijd naar de Biesbosch en dan is die er maar voor één of twee weekjes.”
Daarnaast houdt Bas de waterstand nauwlettend in de gaten. “Je kunt op verschillende websites van Rijkswaterstaat de peilingen en prognoses zien. Als het veel regent of er is een noordwester storm is, dan kun je vaak de klok erop gelijkstellen dat de boel onderloopt. Vervolgens kijk je wanneer het hoog water is en dan moet je zorgen dat je er staat.”
Met deze tactiek hebben de makers al heel wat mooie beelden weten te schieten.
“We hebben echt heel mooi werk van reeën. Daarnaast hebben we hazen die tegen elkaar staan te bonken en achter elkaar aan jakkeren”, aldus Jacques. Ook de bever speelt als icoon van de Biesbosch een belangrijke rol in de natuurdocumentaire. Bas geeft aan dat dit diersoort in zomermaanden het makkelijkste te filmen is. “In juni heb je de beste kans om ze te zien, omdat het dan lang licht is en de bever ’s nachts het actiefst is.“