Dordrecht, Netherlands

Crowdfundingsactie voor Rachel's Soulfood: 'Wij willen dat het weer gaat bloeien'

"Alle liefde en alle passie is weggebrand en wij willen zo graag dat alles weer gaat bloeien." Daarom is Rebecca Vitali een crowdfundingsactie gestart voor Rachel's Soulfood. De keuken van het eethuis aan de Korte Breestraat is vorige week in vlammen opgegaan.
Petra Scheurwater | 12 juni 2020 11:37 | Aangepast op 12 juni 2020 11:37
"Dan zie je al je ovens buiten liggen en kom je in de keuken is de plek van de oven en het aanrecht één zwart gat. Ook de vloer is een ravage, een puinhoop", vertelt eigenaresse Rachel Redan hoe haar levenswerk door de brand vernietigd is. "Dan besef je gewoon dat dit lang gaat duren. Dit is niet met een paar dagen opgeruimd en schoongemaakt."

Om die schade te herstellen is goede vriendin Rebecca Vitali dus een crowdfundingsactie gestart. "Er gaat alleen maar emotie door je heen", zegt een geëmotioneerde Vitali. "Hoeveel hulp, hoeveel liefde er eigenlijk is van de mensen richting Rachel om haar zo graag weer verder te willen helpen."

De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. De verwachting is dat de verzekering geld uit gaat keren, maar hoeveel dat is, is nog niet bekend. Inmiddels is er met de crowdfundingsactie ruim 1300 euro opgehaald. Dat geld is bedoeld voor de wederopbouw, zegt Vitali.

"Er moeten ovens komen, er moet keukenapparatuur komen. Alles moet weer van a tot z opgebouwd worden en daar is echt wel degelijk geld voor nodig. Hopelijk komen we er met een groot deel van de verzekeraar. Maar de verzekeraar keert alleen maar dagwaardes uit, dus het is de vraag of we het daarmee gaan redden."

Met elke euro is Vitali blij. "Ik ben zo ontzettend dankbaar aan iedereen, niet alleen namens mij, maar ook namens Rachel en ja er is nog veel meer nodig.

Wil jij Rachel helpen? Via deze




Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...