gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Culturele winkels mogen open tijdens feestdagen

Een meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met het initiatiefvoorstel van Beter voor Dordt om winkels die aan culturele evenementen meedoen toestemming te verlenen om op elke zondag open te gaan.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
BVD stelde gisteren voor om winkels die een culturele en toeristische functie vervullen meer ruimte te geven om te ondernemen. Dat houdt in dat de winkels, die bijvoorbeeld aan Kunstrondje Dordt meedoen, voortaan ook tijdens de feestdagen open mogen zijn.

In 2014 is met de vaststelling van de Verordening Winkeltijden Dordrecht bepaald dat winkels op de meeste zondagen tussen 12.00 en 18.00 uur open mogen zijn. Winkels werden dus niet verplicht op zondag de deuren te openen voor het winkelend publiek. Ze mochten echter ook niet elke dag zaken doen, want op feestdagen gold er een verbod. Nu de gemeenteraad het initiatiefvoorstel heeft aangenomen, mogen de winkels die aan culturele evenementen meedoen zelf bepalen of ze bijvoorbeeld op Eerste Paasdag of Tweede Kerstdag open gaan. In de landelijke wetgeving die tot 2014 gold, was dit al het geval.

Lees ook

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

pichelruilwinkel

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.