gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Culturele winkels mogen open tijdens feestdagen

Een meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met het initiatiefvoorstel van Beter voor Dordt om winkels die aan culturele evenementen meedoen toestemming te verlenen om op elke zondag open te gaan.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
BVD stelde gisteren voor om winkels die een culturele en toeristische functie vervullen meer ruimte te geven om te ondernemen. Dat houdt in dat de winkels, die bijvoorbeeld aan Kunstrondje Dordt meedoen, voortaan ook tijdens de feestdagen open mogen zijn.

In 2014 is met de vaststelling van de Verordening Winkeltijden Dordrecht bepaald dat winkels op de meeste zondagen tussen 12.00 en 18.00 uur open mogen zijn. Winkels werden dus niet verplicht op zondag de deuren te openen voor het winkelend publiek. Ze mochten echter ook niet elke dag zaken doen, want op feestdagen gold er een verbod. Nu de gemeenteraad het initiatiefvoorstel heeft aangenomen, mogen de winkels die aan culturele evenementen meedoen zelf bepalen of ze bijvoorbeeld op Eerste Paasdag of Tweede Kerstdag open gaan. In de landelijke wetgeving die tot 2014 gold, was dit al het geval.

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.