gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Culturele winkels mogen open tijdens feestdagen

Een meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met het initiatiefvoorstel van Beter voor Dordt om winkels die aan culturele evenementen meedoen toestemming te verlenen om op elke zondag open te gaan.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
BVD stelde gisteren voor om winkels die een culturele en toeristische functie vervullen meer ruimte te geven om te ondernemen. Dat houdt in dat de winkels, die bijvoorbeeld aan Kunstrondje Dordt meedoen, voortaan ook tijdens de feestdagen open mogen zijn.

In 2014 is met de vaststelling van de Verordening Winkeltijden Dordrecht bepaald dat winkels op de meeste zondagen tussen 12.00 en 18.00 uur open mogen zijn. Winkels werden dus niet verplicht op zondag de deuren te openen voor het winkelend publiek. Ze mochten echter ook niet elke dag zaken doen, want op feestdagen gold er een verbod. Nu de gemeenteraad het initiatiefvoorstel heeft aangenomen, mogen de winkels die aan culturele evenementen meedoen zelf bepalen of ze bijvoorbeeld op Eerste Paasdag of Tweede Kerstdag open gaan. In de landelijke wetgeving die tot 2014 gold, was dit al het geval.

Lees ook

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.