gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Culturele winkels mogen open tijdens feestdagen

Een meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met het initiatiefvoorstel van Beter voor Dordt om winkels die aan culturele evenementen meedoen toestemming te verlenen om op elke zondag open te gaan.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
BVD stelde gisteren voor om winkels die een culturele en toeristische functie vervullen meer ruimte te geven om te ondernemen. Dat houdt in dat de winkels, die bijvoorbeeld aan Kunstrondje Dordt meedoen, voortaan ook tijdens de feestdagen open mogen zijn.

In 2014 is met de vaststelling van de Verordening Winkeltijden Dordrecht bepaald dat winkels op de meeste zondagen tussen 12.00 en 18.00 uur open mogen zijn. Winkels werden dus niet verplicht op zondag de deuren te openen voor het winkelend publiek. Ze mochten echter ook niet elke dag zaken doen, want op feestdagen gold er een verbod. Nu de gemeenteraad het initiatiefvoorstel heeft aangenomen, mogen de winkels die aan culturele evenementen meedoen zelf bepalen of ze bijvoorbeeld op Eerste Paasdag of Tweede Kerstdag open gaan. In de landelijke wetgeving die tot 2014 gold, was dit al het geval.

Lees ook

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”