gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Culturele winkels mogen open tijdens feestdagen

Een meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met het initiatiefvoorstel van Beter voor Dordt om winkels die aan culturele evenementen meedoen toestemming te verlenen om op elke zondag open te gaan.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
BVD stelde gisteren voor om winkels die een culturele en toeristische functie vervullen meer ruimte te geven om te ondernemen. Dat houdt in dat de winkels, die bijvoorbeeld aan Kunstrondje Dordt meedoen, voortaan ook tijdens de feestdagen open mogen zijn.

In 2014 is met de vaststelling van de Verordening Winkeltijden Dordrecht bepaald dat winkels op de meeste zondagen tussen 12.00 en 18.00 uur open mogen zijn. Winkels werden dus niet verplicht op zondag de deuren te openen voor het winkelend publiek. Ze mochten echter ook niet elke dag zaken doen, want op feestdagen gold er een verbod. Nu de gemeenteraad het initiatiefvoorstel heeft aangenomen, mogen de winkels die aan culturele evenementen meedoen zelf bepalen of ze bijvoorbeeld op Eerste Paasdag of Tweede Kerstdag open gaan. In de landelijke wetgeving die tot 2014 gold, was dit al het geval.

Lees ook

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.