gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Culturen ontdekken tijdens lekkere lunch

4909806f399ae2d9093bddf00b84a97d

Zaterdag staat tijdens een heerlijke Syrische maaltijd ontmoeting centraal. De Taalclub organiseert een lucht waarbij je nieuwe Nederlanders die zijn gevlucht uit onder andere Syrië, Eritrea of Soedan zijn gevlucht. Samen eten, met elkaar in contact komen en luisteren naar elkaars verhalen: dat is het idee voor deze middag.

Jeanne van Bommel |  | Aangepast op
Zaterdag staat tijdens een heerlijke Syrische maaltijd ontmoeting centraal. De Taalclub organiseert een lunch waarbij je nieuwe Nederlanders, die zijn gevlucht uit onder andere Syrië, Eritrea of Soedan kunt ontmoeten. Samen eten, met elkaar in contact komen en luisteren naar elkaars verhalen: dat is het idee voor deze middag.

Iedereen is welkom bij de Ontmoetingslunch, georganiseerd door De Taalclub, op zaterdag 16 februari van 13:00 uur tot en met 16:00 uur. Deze wordt gehouden aan de Nieuwstraat 12, de entree is gratis. Het thema van deze derde ontmoetingslunch is 'liefde'. De spellen die na de lunch gespeeld worden staan dan ook in het teken van Valentijnsdag.

De Taalclub helpt nieuwe Nederlanders bij taallessen en het vinden van hun

plek in de Nederlandse maatschappij.

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.