De directeur van het cultuurcentrum is trots op het resultaat
Streekomroep 56Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.
Cascade is verbouwd en verduurzaamd en daarbij zijn alle installaties vervangen. De ingang van het pand zit nu op een hele andere plek dan voorheen, namelijk in het midden, er is een podiumtrap gebouwd en er is op een andere plek horeca. Het zijn zo al een aantal veranderingen die in het totale plaatje zijn meegenomen.
“Met de podiumtrap hebben we ruimte voor bijna honderd bezoekers extra gecreëerd. Bijvoorbeeld voor voorleesdagen, activiteiten met de kinderboekenweek of een kleine lezing of presentatie”, zegt een trotse directeur Marjet van Os.
Nodig
Met de complete verbouwing en vernieuwing van Cascade is zo’n acht miljoen euro gemoeid. Dat is naast horeca, een nieuwe ingang en de trap ook besteed aan een kunstroute voor Ambachtse kunstenaars, een kindertheater in de kinderhoek, een jongerenhoek waar gegamed kan worden en educatieve elementen zoals een groot bord van touchscreen waar bijvoorbeeld de taal op geleerd kan worden.
Daarnaast was het ook nodig om Cascade zelf onder handen te nemen, zegt Van Os. “Het pand is al 29 jaar oud en dingen slijten. Cascade wordt heel intensief gebruikt, dus het moest ook echt gebeuren. Al die jaren was er geen grootschalig onderhoud gepleegd.”
De eerste bezoekers zijn in ieder geval tevreden met hoe het nieuwe Cascade is geworden, al is het nog wel even zoeken. “Het doet warm en gezellig aan, het is even wennen dat de deur op een andere plek zit en het is even zoeken naar de boeken. Maar dankzij de horeca en het terras achter heeft het potentie.”
Opening
Op vrijdag 19 juni wordt het cultuurcentrum officieel geopend met livemuziek, een silent disco, exposities en nog veel meer. Op woensdag is Cascade door tientallen kinderen in gebruik genomen.