gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cultuursafari afgesloten met filmquiz

25252931037401631a19b3fff7d11940

Film kijken doen we allemaal, maar waarom blijven we eigenlijk kijken? Vrijdag leerden leerlingen uit het voortgezet onderwijs de geheimen van een film kennen bij The Movies.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ze kregen zeven trailers te zien, daarna was er een quiz waarbij over elke trailer één vraag gesteld werd. Hierbij kun je denken aan vragen over de kleur van de beelden als een karakter in beeld is en welke muziek de kwetsbaarheid van het personage symboliseert.

De uitslag wees uit dat dit nog best lastig was. Er werden veel fouten gemaakt. Leerlingen leerden dor de quiz dat alles in beeld invloed heeft op het verhaal wat verteld wordt.

Na deze quiz gingen de leerlingen zelf beelden draaien. Hierbij moesten ze vooral denken aan camera standpunten. Hoe breng je een object of persoon in beeld als je een bepaalde emotie wil tonen?

Met deze workshop in cinema The Movies is de Cultuursafari afgelopen. De afgelopen week zijn de leerlingen op bezoek geweest bij zeven culturele instellingen die meededen in de stad.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

archieffotopolitie

Man ontvoerd: politie valt flat in Zwijndrecht binnen

Een ontvoerde man is zaterdag in Zwijndrecht bevrijd uit een woning aan het Tomatenplein, meldt nieuwssite ZHZ Actueel. Het slachtoffer zou zijn mishandeld en bedreigd met een vuurwapen. Twee mannen zouden daarbij zijn opgepakt. Op vragen van de Streekomroep kan de politie vooralsnog geen antwoord geven.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.