gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cultuursafari afgesloten met filmquiz

25252931037401631a19b3fff7d11940

Film kijken doen we allemaal, maar waarom blijven we eigenlijk kijken? Vrijdag leerden leerlingen uit het voortgezet onderwijs de geheimen van een film kennen bij The Movies.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ze kregen zeven trailers te zien, daarna was er een quiz waarbij over elke trailer één vraag gesteld werd. Hierbij kun je denken aan vragen over de kleur van de beelden als een karakter in beeld is en welke muziek de kwetsbaarheid van het personage symboliseert.

De uitslag wees uit dat dit nog best lastig was. Er werden veel fouten gemaakt. Leerlingen leerden dor de quiz dat alles in beeld invloed heeft op het verhaal wat verteld wordt.

Na deze quiz gingen de leerlingen zelf beelden draaien. Hierbij moesten ze vooral denken aan camera standpunten. Hoe breng je een object of persoon in beeld als je een bepaalde emotie wil tonen?

Met deze workshop in cinema The Movies is de Cultuursafari afgelopen. De afgelopen week zijn de leerlingen op bezoek geweest bij zeven culturele instellingen die meededen in de stad.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.