gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Cultuursafari afgesloten met filmquiz

25252931037401631a19b3fff7d11940

Film kijken doen we allemaal, maar waarom blijven we eigenlijk kijken? Vrijdag leerden leerlingen uit het voortgezet onderwijs de geheimen van een film kennen bij The Movies.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ze kregen zeven trailers te zien, daarna was er een quiz waarbij over elke trailer één vraag gesteld werd. Hierbij kun je denken aan vragen over de kleur van de beelden als een karakter in beeld is en welke muziek de kwetsbaarheid van het personage symboliseert.

De uitslag wees uit dat dit nog best lastig was. Er werden veel fouten gemaakt. Leerlingen leerden dor de quiz dat alles in beeld invloed heeft op het verhaal wat verteld wordt.

Na deze quiz gingen de leerlingen zelf beelden draaien. Hierbij moesten ze vooral denken aan camera standpunten. Hoe breng je een object of persoon in beeld als je een bepaalde emotie wil tonen?

Met deze workshop in cinema The Movies is de Cultuursafari afgelopen. De afgelopen week zijn de leerlingen op bezoek geweest bij zeven culturele instellingen die meededen in de stad.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."