gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en GroenLInks willen JaJa-sticker introduceren

f7879a87561489b5d60b11cf4c354ba2

De twee partijen komen met een initiatiefvoorstel om ook in Dordt de JaJa-sticker te introduceren. Ze willen hierdoor niet alleen hety afval, maar ook het zwerfvuil laten afnemen en mensen bewuster laten kiezen voor het ontvangen van papieren reclamedrukwerk. In andere steden werkt dit systeem al.

Leo Roubos |  | Aangepast op
D66 Burgerraadslid Eelco de Vos: “Uit onderzoek blijkt dat minimaal zo’n 30% van het reclamedrukwerk ongezien in de prullenbak verdwijnt of bijvoorbeeld vaak rondom portieken van appartementen als zwerfafval eindigt. Al met al zorgt dit reclamedrukwerk voor een gigantische berg oud papier. Daarbij komt dat steeds meer mensen de folders digitaal bekijken. Dat maakt dat wij liever zien dat mensen die de folders op papier willen lezen hier bewust voor kiezen dan dat de hele stad ze ongevraagd in de brievenbus krijgt.”

Kitty Kruger, Raadslid van GroenLinks Dordrecht sluit zich volledig aan bij Eelco de Vos: “zwerfafval en onnodige papierverspilling is ons al jarenlang een doorn in het oog en de “Ja|Ja-sticker” is dan ook een logische stap.”

Lees ook

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.