gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en GroenLInks willen JaJa-sticker introduceren

f7879a87561489b5d60b11cf4c354ba2

De twee partijen komen met een initiatiefvoorstel om ook in Dordt de JaJa-sticker te introduceren. Ze willen hierdoor niet alleen hety afval, maar ook het zwerfvuil laten afnemen en mensen bewuster laten kiezen voor het ontvangen van papieren reclamedrukwerk. In andere steden werkt dit systeem al.

Leo Roubos |  | Aangepast op
D66 Burgerraadslid Eelco de Vos: “Uit onderzoek blijkt dat minimaal zo’n 30% van het reclamedrukwerk ongezien in de prullenbak verdwijnt of bijvoorbeeld vaak rondom portieken van appartementen als zwerfafval eindigt. Al met al zorgt dit reclamedrukwerk voor een gigantische berg oud papier. Daarbij komt dat steeds meer mensen de folders digitaal bekijken. Dat maakt dat wij liever zien dat mensen die de folders op papier willen lezen hier bewust voor kiezen dan dat de hele stad ze ongevraagd in de brievenbus krijgt.”

Kitty Kruger, Raadslid van GroenLinks Dordrecht sluit zich volledig aan bij Eelco de Vos: “zwerfafval en onnodige papierverspilling is ons al jarenlang een doorn in het oog en de “Ja|Ja-sticker” is dan ook een logische stap.”