gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en GroenLInks willen JaJa-sticker introduceren

f7879a87561489b5d60b11cf4c354ba2

De twee partijen komen met een initiatiefvoorstel om ook in Dordt de JaJa-sticker te introduceren. Ze willen hierdoor niet alleen hety afval, maar ook het zwerfvuil laten afnemen en mensen bewuster laten kiezen voor het ontvangen van papieren reclamedrukwerk. In andere steden werkt dit systeem al.

Leo Roubos |  | Aangepast op
D66 Burgerraadslid Eelco de Vos: “Uit onderzoek blijkt dat minimaal zo’n 30% van het reclamedrukwerk ongezien in de prullenbak verdwijnt of bijvoorbeeld vaak rondom portieken van appartementen als zwerfafval eindigt. Al met al zorgt dit reclamedrukwerk voor een gigantische berg oud papier. Daarbij komt dat steeds meer mensen de folders digitaal bekijken. Dat maakt dat wij liever zien dat mensen die de folders op papier willen lezen hier bewust voor kiezen dan dat de hele stad ze ongevraagd in de brievenbus krijgt.”

Kitty Kruger, Raadslid van GroenLinks Dordrecht sluit zich volledig aan bij Eelco de Vos: “zwerfafval en onnodige papierverspilling is ons al jarenlang een doorn in het oog en de “Ja|Ja-sticker” is dan ook een logische stap.”

Lees ook

sc genemuiden fc dordrecht

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

Screenshot youtube rapper

Rapper voor de rechter om reeks babbeltrucs, hij rijdt nu in een Lamborghini

Een rapper uit Amsterdam lijkt het brein te zijn achter een bende die mensen oplichtte met babbeltrucs. Derrick O. (30) zou minimaal van zes mensen in onder meer Dordrecht en Ridderkerk geld hebben gestolen. Als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, gaat hij 20 maanden de cel in.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”