gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en GroenLInks willen JaJa-sticker introduceren

f7879a87561489b5d60b11cf4c354ba2

De twee partijen komen met een initiatiefvoorstel om ook in Dordt de JaJa-sticker te introduceren. Ze willen hierdoor niet alleen hety afval, maar ook het zwerfvuil laten afnemen en mensen bewuster laten kiezen voor het ontvangen van papieren reclamedrukwerk. In andere steden werkt dit systeem al.

Leo Roubos |  | Aangepast op
D66 Burgerraadslid Eelco de Vos: “Uit onderzoek blijkt dat minimaal zo’n 30% van het reclamedrukwerk ongezien in de prullenbak verdwijnt of bijvoorbeeld vaak rondom portieken van appartementen als zwerfafval eindigt. Al met al zorgt dit reclamedrukwerk voor een gigantische berg oud papier. Daarbij komt dat steeds meer mensen de folders digitaal bekijken. Dat maakt dat wij liever zien dat mensen die de folders op papier willen lezen hier bewust voor kiezen dan dat de hele stad ze ongevraagd in de brievenbus krijgt.”

Kitty Kruger, Raadslid van GroenLinks Dordrecht sluit zich volledig aan bij Eelco de Vos: “zwerfafval en onnodige papierverspilling is ons al jarenlang een doorn in het oog en de “Ja|Ja-sticker” is dan ook een logische stap.”

Lees ook

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.