gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en VSP niet eens met plannen voor de sportclubs

ab19433fe6e88b269d71d26daf2179bc

D66 en de VSP willen dat voetbalvereniging Dubbeldam minstens net zoveel ruimte krijgt in haar nieuwe locatie als ze nu heeft, dat Tafeltennisvereniging Dordrecht (TTVD) een eigen ruimte krijgt die geschikt is voor tafeltennis en er rekening gehouden wordt met de exploitatie van de verenigingen bij het betalen van de huur.Als dat niet naar voren komt in de commissievergadering van dinsdagavond, dan dienen de partijen een amendement in tijdens de gemeenteraad van volgende week. In een amendement wordt voorgesteld om het besluit te veranderen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Voetbalvereniging Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTVD zouden aanvankelijk samen één accommodatie gaan bouwen op sportpark Schenkeldijk. Dat bleek vorig jaar 8 ton duurder te worden dan de gemeente ervoor uitgetrokken had.

D66 en VSP kunnen zich niet vinden in de huidige uitwerking van een oplossing voor de drie sportverenigingen. De gemeente wil dat Movado en TTVD naar de sporthal De Dijk gaan. Daar zitten ook al de volleyballers van NextVolley. VV Dubbeldam zou in het nieuwe plan een eigen andere accommodatie krijgen, centraal op het sportcomplex Schenkeldijk.

Daarin krijgt TTVD geen eigen ruimte voor de tafeltennis en v.v. Dubbeldam moet een groot deel van de nieuwbouw zelf betalen. Margret Stolk van de VSP vindt dit echt niet kunnen.”Verenigingen moeten ruimte inleveren en sommige moeten ook fors bijbetalen aan hun eigen huur. Als de prijzen te hoog worden kunnen sommige verenigingen straks niet blijven bestaan. Kijk naar de tafeltennisclub, die heeft 120 leden, dat zou zo zonde zijn. Sportclubs moet je niet uitpersen, die moet je koesteren.”

De oorzaak van de problemen zou zijn ontstaan doordat de coalitie zich streng moet vasthouden aan een verouderd budget plan, zegt Kevin Noels van D66. “Er moet een verandering komen in de houding van het college, anders zal het niet goed voor de verenigingen aflopen. Wij zitten nu met serieuze vragen, waar wij ook antwoord op willen.”

Lees ook

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.