gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en VSP niet eens met plannen voor de sportclubs

ab19433fe6e88b269d71d26daf2179bc

D66 en de VSP willen dat voetbalvereniging Dubbeldam minstens net zoveel ruimte krijgt in haar nieuwe locatie als ze nu heeft, dat Tafeltennisvereniging Dordrecht (TTVD) een eigen ruimte krijgt die geschikt is voor tafeltennis en er rekening gehouden wordt met de exploitatie van de verenigingen bij het betalen van de huur.Als dat niet naar voren komt in de commissievergadering van dinsdagavond, dan dienen de partijen een amendement in tijdens de gemeenteraad van volgende week. In een amendement wordt voorgesteld om het besluit te veranderen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Voetbalvereniging Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTVD zouden aanvankelijk samen één accommodatie gaan bouwen op sportpark Schenkeldijk. Dat bleek vorig jaar 8 ton duurder te worden dan de gemeente ervoor uitgetrokken had.

D66 en VSP kunnen zich niet vinden in de huidige uitwerking van een oplossing voor de drie sportverenigingen. De gemeente wil dat Movado en TTVD naar de sporthal De Dijk gaan. Daar zitten ook al de volleyballers van NextVolley. VV Dubbeldam zou in het nieuwe plan een eigen andere accommodatie krijgen, centraal op het sportcomplex Schenkeldijk.

Daarin krijgt TTVD geen eigen ruimte voor de tafeltennis en v.v. Dubbeldam moet een groot deel van de nieuwbouw zelf betalen. Margret Stolk van de VSP vindt dit echt niet kunnen.”Verenigingen moeten ruimte inleveren en sommige moeten ook fors bijbetalen aan hun eigen huur. Als de prijzen te hoog worden kunnen sommige verenigingen straks niet blijven bestaan. Kijk naar de tafeltennisclub, die heeft 120 leden, dat zou zo zonde zijn. Sportclubs moet je niet uitpersen, die moet je koesteren.”

De oorzaak van de problemen zou zijn ontstaan doordat de coalitie zich streng moet vasthouden aan een verouderd budget plan, zegt Kevin Noels van D66. “Er moet een verandering komen in de houding van het college, anders zal het niet goed voor de verenigingen aflopen. Wij zitten nu met serieuze vragen, waar wij ook antwoord op willen.”

Lees ook

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.