gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en VSP niet eens met plannen voor de sportclubs

ab19433fe6e88b269d71d26daf2179bc

D66 en de VSP willen dat voetbalvereniging Dubbeldam minstens net zoveel ruimte krijgt in haar nieuwe locatie als ze nu heeft, dat Tafeltennisvereniging Dordrecht (TTVD) een eigen ruimte krijgt die geschikt is voor tafeltennis en er rekening gehouden wordt met de exploitatie van de verenigingen bij het betalen van de huur.Als dat niet naar voren komt in de commissievergadering van dinsdagavond, dan dienen de partijen een amendement in tijdens de gemeenteraad van volgende week. In een amendement wordt voorgesteld om het besluit te veranderen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Voetbalvereniging Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTVD zouden aanvankelijk samen één accommodatie gaan bouwen op sportpark Schenkeldijk. Dat bleek vorig jaar 8 ton duurder te worden dan de gemeente ervoor uitgetrokken had.

D66 en VSP kunnen zich niet vinden in de huidige uitwerking van een oplossing voor de drie sportverenigingen. De gemeente wil dat Movado en TTVD naar de sporthal De Dijk gaan. Daar zitten ook al de volleyballers van NextVolley. VV Dubbeldam zou in het nieuwe plan een eigen andere accommodatie krijgen, centraal op het sportcomplex Schenkeldijk.

Daarin krijgt TTVD geen eigen ruimte voor de tafeltennis en v.v. Dubbeldam moet een groot deel van de nieuwbouw zelf betalen. Margret Stolk van de VSP vindt dit echt niet kunnen.”Verenigingen moeten ruimte inleveren en sommige moeten ook fors bijbetalen aan hun eigen huur. Als de prijzen te hoog worden kunnen sommige verenigingen straks niet blijven bestaan. Kijk naar de tafeltennisclub, die heeft 120 leden, dat zou zo zonde zijn. Sportclubs moet je niet uitpersen, die moet je koesteren.”

De oorzaak van de problemen zou zijn ontstaan doordat de coalitie zich streng moet vasthouden aan een verouderd budget plan, zegt Kevin Noels van D66. “Er moet een verandering komen in de houding van het college, anders zal het niet goed voor de verenigingen aflopen. Wij zitten nu met serieuze vragen, waar wij ook antwoord op willen.”

Lees ook

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.