gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 en VSP niet eens met plannen voor de sportclubs

ab19433fe6e88b269d71d26daf2179bc

D66 en de VSP willen dat voetbalvereniging Dubbeldam minstens net zoveel ruimte krijgt in haar nieuwe locatie als ze nu heeft, dat Tafeltennisvereniging Dordrecht (TTVD) een eigen ruimte krijgt die geschikt is voor tafeltennis en er rekening gehouden wordt met de exploitatie van de verenigingen bij het betalen van de huur.Als dat niet naar voren komt in de commissievergadering van dinsdagavond, dan dienen de partijen een amendement in tijdens de gemeenteraad van volgende week. In een amendement wordt voorgesteld om het besluit te veranderen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Voetbalvereniging Dubbeldam, korfbalclub Movado en de tafeltennissers van TTVD zouden aanvankelijk samen één accommodatie gaan bouwen op sportpark Schenkeldijk. Dat bleek vorig jaar 8 ton duurder te worden dan de gemeente ervoor uitgetrokken had.

D66 en VSP kunnen zich niet vinden in de huidige uitwerking van een oplossing voor de drie sportverenigingen. De gemeente wil dat Movado en TTVD naar de sporthal De Dijk gaan. Daar zitten ook al de volleyballers van NextVolley. VV Dubbeldam zou in het nieuwe plan een eigen andere accommodatie krijgen, centraal op het sportcomplex Schenkeldijk.

Daarin krijgt TTVD geen eigen ruimte voor de tafeltennis en v.v. Dubbeldam moet een groot deel van de nieuwbouw zelf betalen. Margret Stolk van de VSP vindt dit echt niet kunnen.”Verenigingen moeten ruimte inleveren en sommige moeten ook fors bijbetalen aan hun eigen huur. Als de prijzen te hoog worden kunnen sommige verenigingen straks niet blijven bestaan. Kijk naar de tafeltennisclub, die heeft 120 leden, dat zou zo zonde zijn. Sportclubs moet je niet uitpersen, die moet je koesteren.”

De oorzaak van de problemen zou zijn ontstaan doordat de coalitie zich streng moet vasthouden aan een verouderd budget plan, zegt Kevin Noels van D66. “Er moet een verandering komen in de houding van het college, anders zal het niet goed voor de verenigingen aflopen. Wij zitten nu met serieuze vragen, waar wij ook antwoord op willen.”

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.