gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66: “Vluchtelingen vangen we op!”

“Mensen die het oorlogsgeweld ontvluchten, moet je helpen.” Dit standpunt neemt de gemeenteraadsfractie van D66 in, voorafgaand aan het debat op 29 september in de gemeenteraad.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
“Het hoort tot de basishouding van een stad om verantwoordelijkheid te nemen als daar om gevraagd wordt.”


De fractie van D66 wil nu al duidelijkheid over een aantal zaken, waaronder de vraag of in Dordrecht het verschil duidelijk is tussen migranten, vluchtelingen, asielzoekers en statushouders. In een recent radio interview bij Studio De Witt op Drechtstad FM, gaf het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) aan er behoefte aan te hebben dat de taakstelling voor statushouders ook in Dordrecht wordt ingevuld. Zij moeten een woning aangeboden krijgen, zodat er in de centra ruimte vrijkomt voor nieuwe asielzoekers.


D66 wil weten wat de taakstelling en de stand van zaken is van het onderbrengen in ‘gewone’ huizen van statushouders. Daarnaast vraagt de fractie welke maatregelen er worden genomen om versneld aan de taakstelling te voldoen.


Ook in Dordrecht ontstaan particuliere initiatieven zoals het inzamelen van goederen of spontaan aanbieden van onderdak. D66 vraagt zich af of “de gemeente al nagedacht heeft over een coördinatie vanuit de gemeente om initiatieven te inventariseren om de geboden hulp zo goed mogelijk terecht te laten komen.”

Lees ook

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.