gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66: “Vluchtelingen vangen we op!”

“Mensen die het oorlogsgeweld ontvluchten, moet je helpen.” Dit standpunt neemt de gemeenteraadsfractie van D66 in, voorafgaand aan het debat op 29 september in de gemeenteraad.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
“Het hoort tot de basishouding van een stad om verantwoordelijkheid te nemen als daar om gevraagd wordt.”


De fractie van D66 wil nu al duidelijkheid over een aantal zaken, waaronder de vraag of in Dordrecht het verschil duidelijk is tussen migranten, vluchtelingen, asielzoekers en statushouders. In een recent radio interview bij Studio De Witt op Drechtstad FM, gaf het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) aan er behoefte aan te hebben dat de taakstelling voor statushouders ook in Dordrecht wordt ingevuld. Zij moeten een woning aangeboden krijgen, zodat er in de centra ruimte vrijkomt voor nieuwe asielzoekers.


D66 wil weten wat de taakstelling en de stand van zaken is van het onderbrengen in ‘gewone’ huizen van statushouders. Daarnaast vraagt de fractie welke maatregelen er worden genomen om versneld aan de taakstelling te voldoen.


Ook in Dordrecht ontstaan particuliere initiatieven zoals het inzamelen van goederen of spontaan aanbieden van onderdak. D66 vraagt zich af of “de gemeente al nagedacht heeft over een coördinatie vanuit de gemeente om initiatieven te inventariseren om de geboden hulp zo goed mogelijk terecht te laten komen.”

Lees ook

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.