gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66: “Vluchtelingen vangen we op!”

“Mensen die het oorlogsgeweld ontvluchten, moet je helpen.” Dit standpunt neemt de gemeenteraadsfractie van D66 in, voorafgaand aan het debat op 29 september in de gemeenteraad.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
“Het hoort tot de basishouding van een stad om verantwoordelijkheid te nemen als daar om gevraagd wordt.”


De fractie van D66 wil nu al duidelijkheid over een aantal zaken, waaronder de vraag of in Dordrecht het verschil duidelijk is tussen migranten, vluchtelingen, asielzoekers en statushouders. In een recent radio interview bij Studio De Witt op Drechtstad FM, gaf het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) aan er behoefte aan te hebben dat de taakstelling voor statushouders ook in Dordrecht wordt ingevuld. Zij moeten een woning aangeboden krijgen, zodat er in de centra ruimte vrijkomt voor nieuwe asielzoekers.


D66 wil weten wat de taakstelling en de stand van zaken is van het onderbrengen in ‘gewone’ huizen van statushouders. Daarnaast vraagt de fractie welke maatregelen er worden genomen om versneld aan de taakstelling te voldoen.


Ook in Dordrecht ontstaan particuliere initiatieven zoals het inzamelen van goederen of spontaan aanbieden van onderdak. D66 vraagt zich af of “de gemeente al nagedacht heeft over een coördinatie vanuit de gemeente om initiatieven te inventariseren om de geboden hulp zo goed mogelijk terecht te laten komen.”

Lees ook

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.