Dordrecht, Netherlands

D66: “Vluchtelingen vangen we op!”

“Mensen die het oorlogsgeweld ontvluchten, moet je helpen.” Dit standpunt neemt de gemeenteraadsfractie van D66 in, voorafgaand aan het debat op 29 september in de gemeenteraad.
arjan Verwoerd | 15 september 2015 16:16 | Aangepast op 15 september 2015 16:16
“Het hoort tot de basishouding van een stad om verantwoordelijkheid te nemen als daar om gevraagd wordt.”


De fractie van D66 wil nu al duidelijkheid over een aantal zaken, waaronder de vraag of in Dordrecht het verschil duidelijk is tussen migranten, vluchtelingen, asielzoekers en statushouders. In een recent radio interview bij Studio De Witt op Drechtstad FM, gaf het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) aan er behoefte aan te hebben dat de taakstelling voor statushouders ook in Dordrecht wordt ingevuld. Zij moeten een woning aangeboden krijgen, zodat er in de centra ruimte vrijkomt voor nieuwe asielzoekers.


D66 wil weten wat de taakstelling en de stand van zaken is van het onderbrengen in ‘gewone’ huizen van statushouders. Daarnaast vraagt de fractie welke maatregelen er worden genomen om versneld aan de taakstelling te voldoen.


Ook in Dordrecht ontstaan particuliere initiatieven zoals het inzamelen van goederen of spontaan aanbieden van onderdak. D66 vraagt zich af of “de gemeente al nagedacht heeft over een coördinatie vanuit de gemeente om initiatieven te inventariseren om de geboden hulp zo goed mogelijk terecht te laten komen.”

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Lees ook

Chocoladewinkel overvallen, dader met mes neemt onbekend geldbedrag mee

Chocoladewinkel Olala in Dordrecht is maandagmiddag overvallen. De overval vond rond 15:00 uur plaat...

Ziekenhuis kijkt terug op druk weekend: veel drank- en drugsgebruik en botbreuken

De spoedeisende hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft een extra druk weekend ...

Zwemplas Merwelanden blijkt schoon genoeg, negatief advies wordt opgeheven

Goed nieuws nu de zomer in aantocht is. Vanaf 1 mei kan er weer gezwommen worden bij de Merwelanden....

Huisdier in urn zonder CO2-uitstoot: 'Gesproeid, week gemaakt en opgelost'

Het proces lijkt op cremeren, maar werkt net iets anders, is goedkoper én er komt geen CO2 bij vrij....

Unieke expositie: 70 posters met oorlogsverhalen uit deze dorpen

De jaarlijkse oorlogsherdenking in het Nieuw-Lekkerlandse Wielewaalpark heeft dit jaar een nieuw asp...

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

De politie heeft een 19-jarige Dordtenaar aangehouden voor een schietpartij in de Dordtse wijk Dubbe...