Dordrecht, Netherlands

D66 wil vuurwerk op drierivierenpunt

D66 in Dordt wil graag een gemeenschappelijke vuurwerkshow op het drierivierenpunt tijdens oud en nieuw. De eerste zou al op 1 januari 2020 moeten plaatsvinden.
Leo Roubos | 11 januari 2019 17:21 | Aangepast op 11 januari 2019 17:21
De show zou samen met Papendrecht en Zwijndrecht moeten worden uitgevoerd. In Zwijndrecht is hiervoor al een motie aangenomen.


D66 verwijst naar het advies van de Onderzoeksraad voor Veiligheid die vindt dat er gezamenlijke vuurwerkshows moeten worden aangeboden.


Volgens D66 moet er goed naar de kosten worden gekeken. Deze zouden gedragen moeten worden door de drie gemeenten in combinatie met eventuele sponsors.


“We moeten in de toekomst toe naar een cultuuromslag wat betreft vuurwerk,”zegt burgerraadslid Durk Jan Tabak. “Het blijft gewoon onacceptabel dat er elk jaar zoveel immateriële en materiële schade te betreuren is. Bij welk feest zouden we nog meer van deze aantallen slachtoffers en schades accepteren?”

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...