gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

D66 wil vuurwerk op drierivierenpunt

d3c71f30b4e22b0e2687eaacd1c64ebe

D66 in Dordt wil graag een gemeenschappelijke vuurwerkshow op het drierivierenpunt tijdens oud en nieuw. De eerste zou al op 1 januari 2020 moeten plaatsvinden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De show zou samen met Papendrecht en Zwijndrecht moeten worden uitgevoerd. In Zwijndrecht is hiervoor al een motie aangenomen.


D66 verwijst naar het advies van de Onderzoeksraad voor Veiligheid die vindt dat er gezamenlijke vuurwerkshows moeten worden aangeboden.


Volgens D66 moet er goed naar de kosten worden gekeken. Deze zouden gedragen moeten worden door de drie gemeenten in combinatie met eventuele sponsors.


“We moeten in de toekomst toe naar een cultuuromslag wat betreft vuurwerk,”zegt burgerraadslid Durk Jan Tabak. “Het blijft gewoon onacceptabel dat er elk jaar zoveel immateriële en materiële schade te betreuren is. Bij welk feest zouden we nog meer van deze aantallen slachtoffers en schades accepteren?”

Lees ook

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.