gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Da Vinci studenten maken tuinmeubilair Onderwijsmuseum

40f75937bbdec5ffbb166c09672e7bee.jpg

Bezoekers van het onderwijsmuseum kunnen sinds deze week genieten van nieuwe meubels in de tuin. Eerst stonden er bierbanken en -tafels. maar die zijn vervangen door creaties van studenten van het Da Vinci College.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het initiatief voor het project komt bij de school vandaan, vertelt Petra Reijnhoudt, directeur van het Onderwijsmuseum. "Wij hebben een overeenkomst met het Da Vinci college sinds 2015, zodoende komen er veel mensen van Da Vinci bij ons over de vloer en op een gegeven moment hadden ze zoiets van ‘jullie zitten hier aan die armoedige biertafels, dat moet toch beter kunnen?’.


De leerlingen en hun docent Rik Lugten gingen de uitdaging aan. “Via allerlei plaatjes op internet hebben we een model uitgekozen, tekeningen gemaakt, materialen gekozen en gekeken of het wel duurzaam is. We hebben eerst een proefmodel gemaakt en gekeken of het in het geheel paste hier in de tuin.”

Dat bleek zo te zijn, want na zo'n jaar hard werken is het meubilair nu echt in gebruik. &t=18s

Lees ook

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.