Dordrecht, Netherlands

Da Vinci studenten maken tuinmeubilair Onderwijsmuseum

Bezoekers van het onderwijsmuseum kunnen sinds deze week genieten van nieuwe meubels in de tuin. Eerst stonden er bierbanken en -tafels. maar die zijn vervangen door creaties van studenten van het Da Vinci College.
Robert van Loon | 10 juli 2019 13:41 | Aangepast op 10 juli 2019 13:41
Het initiatief voor het project komt bij de school vandaan, vertelt Petra Reijnhoudt, directeur van het Onderwijsmuseum. "Wij hebben een overeenkomst met het Da Vinci college sinds 2015, zodoende komen er veel mensen van Da Vinci bij ons over de vloer en op een gegeven moment hadden ze zoiets van ‘jullie zitten hier aan die armoedige biertafels, dat moet toch beter kunnen?’.


De leerlingen en hun docent Rik Lugten gingen de uitdaging aan. “Via allerlei plaatjes op internet hebben we een model uitgekozen, tekeningen gemaakt, materialen gekozen en gekeken of het wel duurzaam is. We hebben eerst een proefmodel gemaakt en gekeken of het in het geheel paste hier in de tuin.”

Dat bleek zo te zijn, want na zo'n jaar hard werken is het meubilair nu echt in gebruik. &t=18s

Lees ook

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

De politie is sinds donderdagavond met spoed op zoek geweest naar een minderjarige jongen en twee mi...

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...