gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Da Vinci studenten maken tuinmeubilair Onderwijsmuseum

40f75937bbdec5ffbb166c09672e7bee

Bezoekers van het onderwijsmuseum kunnen sinds deze week genieten van nieuwe meubels in de tuin. Eerst stonden er bierbanken en -tafels. maar die zijn vervangen door creaties van studenten van het Da Vinci College.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het initiatief voor het project komt bij de school vandaan, vertelt Petra Reijnhoudt, directeur van het Onderwijsmuseum. "Wij hebben een overeenkomst met het Da Vinci college sinds 2015, zodoende komen er veel mensen van Da Vinci bij ons over de vloer en op een gegeven moment hadden ze zoiets van ‘jullie zitten hier aan die armoedige biertafels, dat moet toch beter kunnen?’.


De leerlingen en hun docent Rik Lugten gingen de uitdaging aan. “Via allerlei plaatjes op internet hebben we een model uitgekozen, tekeningen gemaakt, materialen gekozen en gekeken of het wel duurzaam is. We hebben eerst een proefmodel gemaakt en gekeken of het in het geheel paste hier in de tuin.”

Dat bleek zo te zijn, want na zo'n jaar hard werken is het meubilair nu echt in gebruik. &t=18s

Lees ook

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.