Dordrecht, Netherlands

Da Vinci studenten maken tuinmeubilair Onderwijsmuseum

Bezoekers van het onderwijsmuseum kunnen sinds deze week genieten van nieuwe meubels in de tuin. Eerst stonden er bierbanken en -tafels. maar die zijn vervangen door creaties van studenten van het Da Vinci College.
Robert van Loon | 10 juli 2019 13:41 | Aangepast op 10 juli 2019 13:41
Het initiatief voor het project komt bij de school vandaan, vertelt Petra Reijnhoudt, directeur van het Onderwijsmuseum. "Wij hebben een overeenkomst met het Da Vinci college sinds 2015, zodoende komen er veel mensen van Da Vinci bij ons over de vloer en op een gegeven moment hadden ze zoiets van ‘jullie zitten hier aan die armoedige biertafels, dat moet toch beter kunnen?’.


De leerlingen en hun docent Rik Lugten gingen de uitdaging aan. “Via allerlei plaatjes op internet hebben we een model uitgekozen, tekeningen gemaakt, materialen gekozen en gekeken of het wel duurzaam is. We hebben eerst een proefmodel gemaakt en gekeken of het in het geheel paste hier in de tuin.”

Dat bleek zo te zijn, want na zo'n jaar hard werken is het meubilair nu echt in gebruik. &t=18s

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...