gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daar is het nieuwe paadje op het Leerpark voor

38941f3597777e9f6a47feac1d5c60a5

Het Leerpark is volop in ontwikkeling. Naast scholen en huizen, verscheen er de afgelopen weken opeens een paadje bij. Maar waar die voor diende, was voor niemand echt duidelijk.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
"Ik denk voor een voetpad", vertelt een jongen, die in zijn pauze snel even heen- en weer loopt naar de supermarkt. "Misschien omdat mensen hier te hard rijden?", vult een meisje aan.

Het paadjes is aangelegd voor de woningen op Valkzicht, legt Cor van Dijk van de gemeente Dordrecht uit. "Zij gaven aan dat ze het een gevaarlijke situatie als we met de fiets over moeten steken om op de fietsroute te komen. Dan moeten we min of meer tussen de pollers (van de bussluis op het Leerpark, red.) slalommen."

De gemeente heeft naar het probleem gekeken en besloten het extra paadje aan te leggen."Het is misschien net iets veiliger als we een rechte oversteek maken, zodat mensen direct met de fiets of als voetganger op de langzaamverkeerroute kunnen komen. Daarom hebben we een extra doorsteekje gemaakt."

Lees ook

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.