gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daar is het nieuwe paadje op het Leerpark voor

38941f3597777e9f6a47feac1d5c60a5

Het Leerpark is volop in ontwikkeling. Naast scholen en huizen, verscheen er de afgelopen weken opeens een paadje bij. Maar waar die voor diende, was voor niemand echt duidelijk.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
"Ik denk voor een voetpad", vertelt een jongen, die in zijn pauze snel even heen- en weer loopt naar de supermarkt. "Misschien omdat mensen hier te hard rijden?", vult een meisje aan.

Het paadjes is aangelegd voor de woningen op Valkzicht, legt Cor van Dijk van de gemeente Dordrecht uit. "Zij gaven aan dat ze het een gevaarlijke situatie als we met de fiets over moeten steken om op de fietsroute te komen. Dan moeten we min of meer tussen de pollers (van de bussluis op het Leerpark, red.) slalommen."

De gemeente heeft naar het probleem gekeken en besloten het extra paadje aan te leggen."Het is misschien net iets veiliger als we een rechte oversteek maken, zodat mensen direct met de fiets of als voetganger op de langzaamverkeerroute kunnen komen. Daarom hebben we een extra doorsteekje gemaakt."

Lees ook

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.