gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daar is het nieuwe paadje op het Leerpark voor

38941f3597777e9f6a47feac1d5c60a5

Het Leerpark is volop in ontwikkeling. Naast scholen en huizen, verscheen er de afgelopen weken opeens een paadje bij. Maar waar die voor diende, was voor niemand echt duidelijk.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
"Ik denk voor een voetpad", vertelt een jongen, die in zijn pauze snel even heen- en weer loopt naar de supermarkt. "Misschien omdat mensen hier te hard rijden?", vult een meisje aan.

Het paadjes is aangelegd voor de woningen op Valkzicht, legt Cor van Dijk van de gemeente Dordrecht uit. "Zij gaven aan dat ze het een gevaarlijke situatie als we met de fiets over moeten steken om op de fietsroute te komen. Dan moeten we min of meer tussen de pollers (van de bussluis op het Leerpark, red.) slalommen."

De gemeente heeft naar het probleem gekeken en besloten het extra paadje aan te leggen."Het is misschien net iets veiliger als we een rechte oversteek maken, zodat mensen direct met de fiets of als voetganger op de langzaamverkeerroute kunnen komen. Daarom hebben we een extra doorsteekje gemaakt."

Lees ook

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.