Dordrecht, Netherlands

Dagelijks Brood mag wél bezorgen

Het project Dagelijks Brood mag toch na de avondklok bezorgen. Eerder kondigde Beter Voor Dordt aan dit niet te mogen en dus wilden ze vanavond een motie indienen tijdens de gemeenteraad. Burgemeester Wouter Kolff laat weten dat het project ook na de avondklok door mag gaan met bezorgen van de 'noodzakelijke boodschappen'.
Isabel Pijnappels | 26 januari 2021 16:40 | Aangepast op 26 januari 2021 16:40
Het project Dagelijks Brood bezorgt dagelijks na sluiting van de supermarkten boodschappenpakketten bij huishoudens die zijn aangedragen door het sociaal wijkteam of andere hulpverleningsinstanties. Deze huishoudens hebben zelf niet genoeg geld om boodschappen te betalen.

De partij liet weten het niet te begrijpen dat maaltijdbezorgers wel de straat op mogen. “Het is niet uit te leggen dat we boodschappen en bijvoorbeeld pizza’s wel kunnen laten bezorgen na 21.00 uur, maar dat mensen die zijn aangewezen op deze vorm van hulpverlening nu in de kou blijven staan. Dit goede voedsel verdwijnt in de container als het niet kan worden bezorgd bij mensen die het goed kunnen gebruiken."

Beter Voor Dordt is blij dat het goede doel toch de straat op mag. "Wat niet geregeld leek te kunnen worden, werd na verspreiding van genoemde motie ineens toch geregeld. Wij danken de burgemeester voor zijn inzet en zijn blij dat Dagelijks Brood vanaf vanavond haar belangrijke werk weer voort kan zetten."

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...